Éterické oleje

Éterické oleje představují koncentrované aroma, výtažek z přírody v té nejčistější podobě. Oleje se užívaly již od pradávna nejen kvůli jejich příjemné vůni, ale i kvůli jejím pozitivním vlastnostem. Éterické oleje dokáží zkrášlovat i léčit.

O éterických olejích

Éterické oleje jsou tak užívány v osobní péči, k provonění pokoje i k aromaterapii. Jejich léčivé účinky byly vědecky dokázány a tak jsou doporučovány a užívány ezoteriky i zdravotníky. Oleje působí antibakteriálně, antivirově, antisepticky i antimykoticky. Vědecky rovněž prokázáli, že jejich vůně má pak pozitivní vliv na emoce a psychiku. Některé z nich mají dokonce i afrodiziakální účinek.

Tajemství éterických olejů

Éterické oleje je možné vyrobit z bezpočtu rozličných rostlin. Aktuálně jich na světě existuje okolo 2300 různých druhů, přičemž řada z nich patří k velice vzácným a tudíž i drahým. Nejde se však tomu divit. Když už jen třeba na výrobu takového růžového oleje potřebujete 3 000-5000 kilo růžových lístků na litr oleje. Jedna kapka růžového oleje je tedy vyrobena přibližně z 30 růží. Pravdou však také je, že mnohdy nám vystačí pouhá jedna kapka takového oleje. Litr takového éterického oleje vás pak může vyjít na několik tisíc korun.

Jak si vyrobit éterický olej?

Pokud máte dostatek trpělivosti, můžete si takový éterický olej vyrobit i sami. Pro výrobu oleje se zpracovává nejen květ, ale kořen, kůra nebo stonky. Vše záleží na rostlině, z níž chceme olej získat. Povícero je i metod, které nám éterický olej vytvoří. K nejznámějším bezesporu patří lisování za studena, při němž jsou lisovány plody nebo kůra. K dalším metodám patří vodní pára, extrakce nebo enfleuráž.

Pozor však, nezaměňujte éterický olej za esenciální, protože nejde o to samé. Esenciální oleje jsou synteticky vyrobené. A je přitom jedno, že mají v konečné fázi absolutní shodu s těmi přírodními oleji. Esenciální oleje však neobsahují tuky a jsou rozpustné v tuku i proto se obvykle kombinují s mandlovým nebo jojobovým olejem anebo alkoholem. Éterické oleje je nutné vždy ředit, protože jinak mohou podráždit kůži.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Zdeňka - budoucnost dítěte

Znamení Beran
Specializace Andělské karty, tarotové karty, astrologie
Zaměření Dětské horoskopy, budoucnost dítěte

Specializuji se na výklad budoucnosti dětí, protože vím, že mnohé z ní se dá často ovlivnit a pozměnit k lepšímu. Vyložím Vám životní cestu a významné okamžiky, které Vašeho potomka čekají a na které je vhodné se připravit. 

Zašlete mi SMS ve tvaru DETI datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61

Zašlete mi SMS ve tvaru DETI datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Magie svíček

K magii patří svíce odjakživa, přesněji asi od doby, kdy docházelo k rituálům uctívání ohně. Tehdy se k očištění domova užíval oheň, jenž měl tu moc likvidovat nečisté síly a negativní energii. Později se k těmto rituálům začaly užívat svíce. Proto plameny svící v sobě skrývají ohromnou moc a představují dodnes velmi důležitou součást těch nejrůznějších obřadů, rituálů a magického čarování.

Oblíbená barva a osobnost

Otázka na oblíbenou barvu skýtá nejen to, jaké barvě dává jedinec přednost, ale dost také poukazuje na vlastnosti a charakteristiku osobnosti. Barva, které dáváme přednost, ukazuje třeba i na naše slabé, nebo silné stránky, i to, jak řešíme situace, nebo se snažíme, a mnoho dalšího. Každá barva má své specifikum, své vyzařování a to, kterou zvolíme jako svoji oblíbenou, může hodně vypovědět o povaze.

Rozzuřili jste býka? Utíkejte!

Psychická vyrovnanost a duševní aspekty mohou být do jisté míry určeny právě znamením a vaším ascendentem. Pokud se k tomuto tvrzení stavíte odměřeně, stačí jen navázat na astrologii jako disciplínu. Zabývá se totiž nejen hvězdami, důležitou roli v ní hraje i měsíc. Ano, právě ten měsíc, který je tím, kdo vám určuje vaše místo ve zvěrokruhu. Měsíc, jak známo, oplývá kupříkladu mocí řídit moře, na něž je technika i člověk krátký. Získává také kontrolu nad zvířaty a v neposlední řadě ovlivňuje i člověka.