Kirké, nejznámější antická čarodějnice

Krásná Kirké patří k těm nejznámějším a nejobávanějším čarodějnicím antické éry. Jde o dceru bohyně Hekaté, bohyně černé magie a boha slunce Hélia. Po otci tato čarodějka zdědila krásu a ladnost, po své matce pak zlou povahu. Vždy toužila po normálním životě, ale zároveň neodolala nutkání, aby používala svou magickou sílu.

Odkud se vzala?

Kirké žila na ostrově Aiaia, kam jen zřídka zabloudili lidé. Zde čas trávila tkaním. Jako vůbec první zde přistáli Argonauti, kteří se vraceli se zlatým rounem z Kolchidy. Druhou návštěvou pak byl Odyseus, který se tudy vracel z trojské války. Jeho muže tehdy proměnila ve vepře, do samotného Odysea se zamilovala a rok ho u sebe hostila a dokonce mu umožnila navštívit podsvětí, kde si mohl promluvit se stíny svých přátel, padlých u Tróji.

 Kdo je Kirké?

Kirké je považována za pramáti všech čarodějnic. Z psychologického hlediska je předobrazem femme fatale, čili osudové ženy. Muži se před ní třásli a ženy ji zbožňovaly. Má v sobě negativní aspekt matky, je zlá, trestající, ničící a zabíjející část Velké bohyně. Základním jejím atributem je schopnost připravovat z bylin nejrůznější nápoje s jejichž pomocí dokáže proměňovat zvířata a naopak. V tarotu se objevuje hned na třech kartách, kde představuje hned tři různé archetypy: Královnu pohárů, Sílu a Spravedlnost.

Kirké patří k nejčastěji zobrazovaným ženským postavám. Obvykle je zobrazována s pohárem s kouzelným nápojem, který nabízí s pohledem, jež láká a varuje zároveň. K jejím základním atributům patří kotlík a pohár, jenž představuje prastarý symbol ženský a ženského principu vůbec. V tehdejší době, kterou ovládali muži, bylo čarodějnictví považováno za něco zlého. Bylo to proto, že převracely přirozený řád a narušovali mužskou dominanci.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Regína - Horoskop na tento rok

Znamení Vodnář
Specializace Magie, tarot, hvězdy, kyvadlo
Zaměření Osobní horoskop na celý rok

Zajímají Vás události, jež čekají právě Vás v tomto pro mnohé možná obtížném roce? Jmenuji se Regína a s pomocí horoskopu určíme štastné i méně štastné okamžiky, které Vás v tomto roce čekají. Říká se, že štěstí přeje připraveným, buďte i Vy připraveni na svoji budoucnost a Váš život se stane jednodušším. 

Zašlete mi SMS ve tvaru HOROSKOP datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 63

Zašlete mi SMS ve tvaru HOROSKOP datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 63

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Jak poznat, že jste se stali obětí černé magie

Vedle bílé magie existuje i magie černá, negativní, která chce lidem jen uškodit. Přesněji, ten, kdo ji užívá chce někomu ublížit, poškodit mu zdraví anebo jej dokonce touží sprovodit ze světa. Jedním z nejznámějších projevů černé magie je přitom prokletí.

Chcete poznat, zda jste se nestali obětí černé magie? Máme pro vás informace, díky nimž to zaručeně poznáte.

Andělé a jejich rozdělení

Anděl, jako opravdový angel nemá žádnou tvář a ani tvar. Jde o energii, pozitivní, která je šířena podle toho, jak ji vnímáme. To, že andělé dostaly podoby okřídlených bílých postav, většinou s bílými, třpytivými vlasy, je jen důsledek lidské představivosti, která dala andělům jistou podobu. Navíc jako lidé většinou dáváme nejasným stvořením podobu lidskou, proto také mají andělé pro nás podobu lidské postavy.