Kirké, nejznámější antická čarodějnice

Krásná Kirké patří k těm nejznámějším a nejobávanějším čarodějnicím antické éry. Jde o dceru bohyně Hekaté, bohyně černé magie a boha slunce Hélia. Po otci tato čarodějka zdědila krásu a ladnost, po své matce pak zlou povahu. Vždy toužila po normálním životě, ale zároveň neodolala nutkání, aby používala svou magickou sílu.

Odkud se vzala?

Kirké žila na ostrově Aiaia, kam jen zřídka zabloudili lidé. Zde čas trávila tkaním. Jako vůbec první zde přistáli Argonauti, kteří se vraceli se zlatým rounem z Kolchidy. Druhou návštěvou pak byl Odyseus, který se tudy vracel z trojské války. Jeho muže tehdy proměnila ve vepře, do samotného Odysea se zamilovala a rok ho u sebe hostila a dokonce mu umožnila navštívit podsvětí, kde si mohl promluvit se stíny svých přátel, padlých u Tróji.

 Kdo je Kirké?

Kirké je považována za pramáti všech čarodějnic. Z psychologického hlediska je předobrazem femme fatale, čili osudové ženy. Muži se před ní třásli a ženy ji zbožňovaly. Má v sobě negativní aspekt matky, je zlá, trestající, ničící a zabíjející část Velké bohyně. Základním jejím atributem je schopnost připravovat z bylin nejrůznější nápoje s jejichž pomocí dokáže proměňovat zvířata a naopak. V tarotu se objevuje hned na třech kartách, kde představuje hned tři různé archetypy: Královnu pohárů, Sílu a Spravedlnost.

Kirké patří k nejčastěji zobrazovaným ženským postavám. Obvykle je zobrazována s pohárem s kouzelným nápojem, který nabízí s pohledem, jež láká a varuje zároveň. K jejím základním atributům patří kotlík a pohár, jenž představuje prastarý symbol ženský a ženského principu vůbec. V tehdejší době, kterou ovládali muži, bylo čarodějnictví považováno za něco zlého. Bylo to proto, že převracely přirozený řád a narušovali mužskou dominanci.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti

Znamení Lev
Specializace Magie, tarotové karty, kyvadlo
Zaměření Věštění budoucnosti

Otevřte dveře k bráně osudu, zastavte se a hleďte na Váš budoucí život. Mé jméno je Renáta a věštění budoucnosti a pomoc lidem je pro mne životním posláním. Společně nahlédneme do Vaší blízké i vzdálenější budoucnosti.

Zašlete mi SMS ve tvaru ESO datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60

Zašlete mi SMS ve tvaru ESO datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

STRAŠIDELNÉ DOMY NA PRODEJ – část 2.

Amityville

Pokud jste si dělali zálusk na něco skutečně děsivého a plánovali nákup domu, kde by vydržel jen málokdo, tak jste se bohužel opozdili. Nejslavnější ze všech strašidelných domů na filmovém plátně získal loni nového majitele a prodal se za 950.000 dolarů. Nenápadná nemovitost v lehce koloniálním stylu má čtyři ložnice a pět koupelen. Nutno dodat, že skoro v každém pokoji byla spáchána filmová vražda. Filmový Ronald DeFeo v nich před pár desítkami let zastřelil puškou šest členů své rodiny. Fanoušci nad současným stavem domu zapláčou. Dříve se interiér v mnoha ohledech shodoval se svou filmovou kopií, dnes je již bohužel po rekonstrukci a prošel renovací, která místy výrazně proměnila jeho vzhled. Původní očekávání majitelů měla splnit cena 1.350.000 dolarů. O dům však nikdo nejevil zájem, a když koncem loňského roku cena klesla o 300.000, byl rázem prodán neznámému kupci. Zbývá jen doufat, že se v něm nebude opakovat hrůzná historie jeho reálné kopie.

Magická Bella Donna

Bella Donna se hojně užívá nejen v homeopatii, ale i v magii. Jedná se o rulík zlomocný, jenž známe i jako blín černý (Hyoscyamus niger). Tato jedovatá bylina se však již od nepaměti užívá k léčení i jako anestetikum. Výtažek z listů se užívá proti křečím hladkého svalstva. V minulosti se užíval dokonce i jako anestetikum anebo jako lék na revma.