Kirké, nejznámější antická čarodějnice

Krásná Kirké patří k těm nejznámějším a nejobávanějším čarodějnicím antické éry. Jde o dceru bohyně Hekaté, bohyně černé magie a boha slunce Hélia. Po otci tato čarodějka zdědila krásu a ladnost, po své matce pak zlou povahu. Vždy toužila po normálním životě, ale zároveň neodolala nutkání, aby používala svou magickou sílu.

Odkud se vzala?

Kirké žila na ostrově Aiaia, kam jen zřídka zabloudili lidé. Zde čas trávila tkaním. Jako vůbec první zde přistáli Argonauti, kteří se vraceli se zlatým rounem z Kolchidy. Druhou návštěvou pak byl Odyseus, který se tudy vracel z trojské války. Jeho muže tehdy proměnila ve vepře, do samotného Odysea se zamilovala a rok ho u sebe hostila a dokonce mu umožnila navštívit podsvětí, kde si mohl promluvit se stíny svých přátel, padlých u Tróji.

 Kdo je Kirké?

Kirké je považována za pramáti všech čarodějnic. Z psychologického hlediska je předobrazem femme fatale, čili osudové ženy. Muži se před ní třásli a ženy ji zbožňovaly. Má v sobě negativní aspekt matky, je zlá, trestající, ničící a zabíjející část Velké bohyně. Základním jejím atributem je schopnost připravovat z bylin nejrůznější nápoje s jejichž pomocí dokáže proměňovat zvířata a naopak. V tarotu se objevuje hned na třech kartách, kde představuje hned tři různé archetypy: Královnu pohárů, Sílu a Spravedlnost.

Kirké patří k nejčastěji zobrazovaným ženským postavám. Obvykle je zobrazována s pohárem s kouzelným nápojem, který nabízí s pohledem, jež láká a varuje zároveň. K jejím základním atributům patří kotlík a pohár, jenž představuje prastarý symbol ženský a ženského principu vůbec. V tehdejší době, kterou ovládali muži, bylo čarodějnictví považováno za něco zlého. Bylo to proto, že převracely přirozený řád a narušovali mužskou dominanci.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Kateřina - pomoc s láskou a vztahy

Znamení Ryby
Specializace Andělské karty, tarotové karty,
Zaměření Láska a vztahy, karmické vztahy, rodinné konstelace

Láska je nejvyšším a také nejvíce komplikovaným citem, který působí v životě mnoho štěstí, ale i trápení a smutku. Poradím Vám s Vaším stávajícím vztahem a neštastně zamilovaným pomohu získat lásku milované osoby. Vím, že láska často bolí a partnerské vztahy jsou mnohy obtížné, společnými silami vše napravíme.

Zašlete mi SMS ve tvaru MILOVAT datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60

Zašlete mi SMS ve tvaru MILOVAT datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

HOROR V AMITYVILLE 3: Uzavření kruhu

Manžele Warrenovi se k případu nedostali náhodou. Vše bylo na popud New Yorské televizní stanice, která se o příběh začala zajímat. V podstatě jen reagovali na poptávku trhu, protože diváci byli chtivý příběhů o domě v Amityville. Všudypřítomná hrůza a zděšení kolem masového vyvraždění rodiny neutichali a lidé chtěli vědět víc. Možná je ale více nežli holá fakta zajímala duchařská historka a byli ochotni uvěřit všemu. Reportérka Laura Didio kontaktovala nejprve George Lutze a poté manžele Warrenovi. Ti na její žádost přijeli i s dalšími kolegy z řad spiritistů, okultistů a parapsychologů. Večer 6. března 1976 vstoupili společně dovnitř, aby začali s natáčením. „V tom domě bylo něco víc než jedna entita. Vlastně toho bylo mnohem víc. Jako byste stáli přímo nad pekelnou jámou. Popisovat to všechno nemá smysl. V každém případě, nešlo o klasický případ posedlosti, který jsme do té doby znali z praxe,“ komentuje události Lorraine.

HOROR V AMITYVILLE 2: Pronásledování manželů Warrenových

Nastala naprosto výjimečná situace, situace, která není vůbec častým jevem. Manžele Warrenovi, kteří se vydali na pomoc obětem se sami stali obětmi a byli pronásledování hrůzou z domu v Amityville. Byl to jediný případ, který tak hluboce zasáhl samotné vyšetřovatele. Za 54 let jejich kariéry se s ničím podobným ještě nesetkal. Lorraine Warrenová prohlásila, že kdyby se měla znovu rozhodnout, už nikdy by do domu nevkročili ani ona ani manžel. „Navštívili jsme spoustu děsivých míst, viděli jsme hodně zvláštních a zlých věcí, asistovali jsme u stovek případů posedlostí. Když vidíte krev vytékající z očí posednuté oběti, spatříte na vlastní oči levitujícího člověka nebo se setkáte se stínem, který se zhmotňuje v bytost, říkáte si, že už vás nemůže nic zaskočit. Omyl.“ Problém nebyl podle ní v domě jako takovém, ale spíše jinde: přímo v pozemku a z části také v samotné rodině.