Výklad tarotu – ďábel

Sedmdesát osm karet tarotu rozdělených na velkou a malou arkánu jsou na světě po několik století a také po celou dobu slouží pro výklad budoucnosti. Ač může jít o jakési hry, kterým ne všichni mohou věřit, pak přece jen existují karty dlouho a mají mnoho svých příznivců.

Co karta znamená

Patnáctá karta velké arkány nese název „ďábel“ a jak už z toho celkem logicky plyne, představuje pokušení, vábení k něčemu, ať už dobrému, nebo špatnému, každopádně zde hraje velkou roli pokušení a obecně i svádění. Je to karta, která může odvracet od původních záměrů a svádět na scestí. Představuje lež i zlo a mánii.

Pozitivní významy karty

Karta v tomto významu přináší chaos a dokonce i neúspěch. Svádí totiž z cesty, do jiných míst, kde přeci jen není úplně pevná půda po nohama, i když svoditel sliboval hory, doly. Nejprve se zdá lákadlo dost atraktivní, ale jakmile se nechá dotyčný nachytat na švestkách, jak se říká, pak se najednou vše mění. Svody jsou zde lákavé a může znamenat, že vše bude dobré, také to bude směřovat k lepšímu, ale ďábel umí prostě měnit podobu. Takže po chvilce je najednou to dobré to tam.

Negativní významy karty

Obrácený výklad přináší nemoc, nemohoucnost, ale i katastrofy, nebo násilí. Může představovat i osobu, která dost pokouší tazatele a svádí ho nesprávným směrem. Karta přináší nenávist a násilí, také mnoho negativních myšlenek. Představuje zmatek, ale i zkázu, která je a která se valí, a přináší spolu s tím i neštěstí a pohromy. Rozhodně nic dobrého. Může být také předzvěstí závislostí, takže v otázce a odpovědi na ni pozor.

Obecně význam karty

Ďábel rozhodně není karta příjemná, přináší jen utrpení, zkázu a pokušení, které odvádí pozornost od správného a nutní myšlenky soustředit jinan, kde to není následně dobré. Ďábel je pokušitel a tak je zapotřebí na kartu také nahlížet.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti

Znamení Lev
Specializace Magie, tarotové karty, kyvadlo
Zaměření Věštění budoucnosti

Otevřte dveře k bráně osudu, zastavte se a hleďte na Váš budoucí život. Mé jméno je Renáta a věštění budoucnosti a pomoc lidem je pro mne životním posláním. Společně nahlédneme do Vaší blízké i vzdálenější budoucnosti.

Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zavolejte mi na číslo 906 90 01 02 a zadejte mojí linku 60

Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 90 01 02 a zadejte mojí linku 60

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články