Bestiář

Známý bestiář díky české, mimo jiné, autorce knih a šéfredaktorce známého časopisu Barbaře Nesvadbové, který byl mimo jiné zfilmován, je zcela jiná kniha, než je klasický bestiář z druhého století. Právě druhá jmenovaná snad i sloužila jako předloha k dílu české autorky, jistě je v ní mnoho souvislostí a srovnání, především, co se srovnání zvířat s lidskou povahou týče. Samozřejmě může jít pouze o domněnky, možná i zpochybnitelné, či pouhá souvislost a spojitost jednoho díla s druhým činí vyloženě název.

Co je to bestiář

Ať tak, nebo jinak, jedná se o alegorické pojednání o životě zvířat, respektive jejich vliv na okolnosti, svět a jednání a také pro tyto zvířata typické chování. Bestiář obsahuje texty s mravoučnou poetikou, má za úkol na příkladech ukázat to, co může být pravdou, jak se chovat a čemu se vyvarovat, kde si dát pozor. Pověry, omyly, ale i povídky ukazují, jak to v životě chodí a vše se připodobňuje právě zvířecí říši.

Historie bestiáře

Jak už to tak bývá, úplně první, dochovaný bestiář, pocházející z druhého století našeho letopočtu, je prakticky anonymní, nedošlo se na to, respektive se nedochovalo to, kdo jej napsal. Pravdou je, že posléze, za několik století na něj navázali další autoři, kteří zase o něco více tezi o příkladech z života v rámci ztvárnění zvířecích postav, rozvinuli.

Časté symboly v bestiáři

Bestiářů existuje několik, jiné jsou základní, jiné rozšířené, avšak úplně nejčastěji se v těchto knihách přirovnává chování lidí, okolností a tak dále k zvířatům, jako je liška, drak, pavouk, had, havran, vlk, štír a netopýr. Může jít i o mnoho jiných, tyto mají vlastní specifika nakolik zlidověná, že už jen po přečtení seznamu je možno odhadovat, jaké osobnosti, ponaučení může z jednání s těmito jedinci vycházet.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Iveta - výklad karet

Znamení Kozoroh
Specializace Výklad karet
Zaměření Andělské karty, cikánské karty, tarotové karty

Pro výklad karet používám cikánské, tarotové i andělské karty, se kterými mám velmi dobré zkušenosti a vím, že výklad právě z těchto karet spolehlivě funguje. S pomocí karet určím nejen obecně Vaši budoucnost, ale můžeme se zaměřit také na jednotlivé oblasti Vašho života, jako je zdraví, finance, láska.

Zašlete mi SMS ve tvaru KARTARKA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61

Zašlete mi SMS ve tvaru KARTARKA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Sluneční bouře nás může zahubit

Sluneční bouře, čili erupce na Slunci, to je pro vědce velký strašák. Může mít totiž ohromný dopad na naši Zem. Erupce na Slunci o síle, jež zasahují až naši Zemi, se odehrává zhruba jednou za 100 let. Cítíte se v posledních dnech divně? Nejste ve své kůži a jste unavení? Nejspíš je tomu tak proto, že Zem zasáhla sluneční erupce, největší za posledních 10 let.

Hromnice - Candlemas

Zatímco u nás slavíme Hromnice a kudy prošli Keltové tak slaví i svátek svatého Imbolce, křesťané neponechali nic náhodě a velký pohanský svátek zaplácli svátkem zvaným Candlemas. Má jít o svátek Svátek uvedení Páně do chrámu Ježíše a svátek očištění Panny Marie. Dle tohoto svátku se totiž věřilo, že chlapci se narodí nečistí a je proto nutné je nejprve očistit a až pak mohou být pokřtěni a přijati do chrámu božího.