Obávaný pátek třináctého

Pátek třináctého se objeví jednou až třikrát do roka a vždy je předzvěstí hotového pozdvižení. Proč? -Protože pátek třináctého je považován v mnoha zemích za nešťastný den. A byť statistiky hlásají, že u nás lidé na tento den nevěří, víme, že realita je jiná. Lidé se jen stydí ke své hrůze z třináctky přihlásit. Odkud se však vzala ta obava z pátku a třináctého dne měsíce? Proč se nebojíme třeba šestnáctky?

Panika z třináctky je doopravdy veliká. Víte, že některé hotely dokonce vynechávají označení 13. patro, pokoj číslo 13, aerolinky pak vynechávají třináctou řadu? Mnoho lidí také raději v tento den nikam nechodí, necestuje a odkládají svá důležitá rozhodnutí. Jde vskutku o náročný den, který zkouší psychiku mnoha lidí na světě i světovou ekonomiku.

Proč se bojíme pátku třináctého?

Pátku třináctého se bojíme odpradávna. Jde o den, který se zapsal do dějin již před několika tisíci lety, přesněji v den Poslední večeře Páně, která probíhala v pátek a u stolu s Ježíšem tehdy večeřelo 13 spolustolovníků (včetně Jidáše). Bojí se ho i Židé, protože třináctým písmenem v hebrejské abecedě je písmeno M, které je vykládáno jako Mavet, čili smrt. Skutečným pojítkem se smolným pátkem třináctého však stojí zcela jiná událost...

13.10. 1307

Ne nadarmo na pátek třináctého věří nejvíce ve Francii, právě zde totiž vznikla reálná obava z tohoto dne, která se táhne až do současnosti. Může za to francouzský král Filip IV. Sličný, který tuto noc postavil mimo zákon templářský řád. A ještě v tu noc pak pozatýkal všechny (na tisíc) templáře a více než stovku nechal rovnou upálit. V následujících letech byl řád doslova rozprášen. Proč to udělal? Král Filip IV. byl nenasytný a neustále bojoval s nedostatkem peněz. Svůj problém se proto rozhodl řešit rafinovaně a tímto nekalým způsobem se zmocnil obrovského majetku templářů a zároveň se do dějin tak zapsal činem, který ani ve středověku neměl obdoby. Od tohoto dne je pátek třináctého považován za den nejen nešťastný, ale doslova za ďábelský.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Kateřina - pomoc s láskou a vztahy

Znamení Ryby
Specializace Andělské karty, tarotové karty,
Zaměření Láska a vztahy, karmické vztahy, rodinné konstelace

Láska je nejvyšším a také nejvíce komplikovaným citem, který působí v životě mnoho štěstí, ale i trápení a smutku. Poradím Vám s Vaším stávajícím vztahem a neštastně zamilovaným pomohu získat lásku milované osoby. Vím, že láska často bolí a partnerské vztahy jsou mnohy obtížné, společnými silami vše napravíme.

Zašlete mi SMS ve tvaru MILOVAT datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zavolejte mi na číslo 906 90 01 02 a zadejte mojí linku 60

Zašlete mi SMS ve tvaru MILOVAT datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 90 01 02 a zadejte mojí linku 60

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Vařte podle hvězd: zemská znamení

Zemská znamení jsou neodmyslitelně spjata s půdou, zelení a úrodou. Tomuto živlu dominují hned dva býložravci: býk a kozoroh. Panny jsou v roli hospodářů – pastevců a velmi často spolu právě tato znamení tvoří pro výrazně vzájemnou přitažlivost společnou domácnost. Inklinují totiž k zájmům o pěstování všemožných plodin a píli, která vede k dobré úrodě. Jejich chutě jsou podobné a dávají přednost obilovinám, luštěninám a zelené stravě. Stravují se skromněji a obvykle jim stačí menší porce. Jsou však i proslulými dietáři a to ať už odůvodněně nebo v rámci posedlosti dokonalou figurou.

Kategorie: Horoskopy Astrologie Zdraví hubnutí a diety

Výklad tarotu – SMRT

Tarotové karty jsou záhadné a také populární pro výklad budoucnosti. Ač jsou lidé, kteří je berou s rezervou a spíše je vnímají jako zábavu, jsou i ti, jež se výkladu budoucnosti věnují profesionálně a také se na ně často obrací jiní, aby jim věštbu z tarotových karet provedli. Něco na tom být přece jen musí, když jsou tyto karty na světě po několik století.

Co je to numerologie

O numerologii se toho píše a publikuje hodně. Má stále vzrůstající popularitu, protože podle jejích základů lze například pro svůj velký den, tj, svatbu vybrat nejvhodnější den dle správných vibrací. Také je podle numerologie možno vybrat i jméno pro své dítě, aby v kontextu s příjmením nebylo moc komicky zatíženo a dítěti tak bylo předurčeno prožít úspěšný život.