Alban Eilir

V období okolo 21. března nenastává pouze jarní rovnodennost, ale podle Keltů i velký svátek zvaný Alban Eilir. Jde vůbec o jeden z nejdůležitějších keltských svátků, oslavu bohyně jara a nového života. Jinak je možno tento svátek označit i za svátek světa, země, plodnosti a nového života.

Avšak nejen Keltové slavili příchod jara a den rovnodennosti. Ještě dříve než svá pravidla nastolili Křesťané svátek slavili po celé Evropě. I proto se tomuto období říká také Eostre, Ostara nebo Méan Earraigh.

V době jarní rovnodennosti nastává magický okamžik, kdy den a noc jsou stejně dlouhé. Svátek je přesným protipólem podzimní rovnodennosti. Den slaví počátek nového života, plodnost a hojnost. Pojí se s ním spousta tradic. A zde se dostáváme k tomu, kde se vzalo vejce, důležitý symbol života a Velikonoc. Právě pro Kelty tím nejdůležitějším symbolem života. I proto je v tomto období Keltové zdobili (malovali na červeno), obětovali a darovali. Z vajec se vařily vaječné pokrmy a nádivky, pekly se koláče potřené medem (anebo také čerstvý chleba), které zdobily symboly slunce, kříže a hvězdy. S jarními zvyklostmi souvisel i důkladný jarní úklid a vlastní (podle předků prý omlazující) očista. Do země se zasévala první semena.

V tento den se pořádaly soutěže v lukostřelbě, přetlačování, zvedání a vrhání kamenů. Ženy pak pletly věnce ze 7 bylin (zimostráze, túje, tisu, jedle, vrby, smrku a buku. Dále se pletly pomlázky (které jsou symbolem plodnosti, mužské potence), jež vyšleháním měla přivést nový život do těla vyšlehaného. Významnou květinou byl petrklíč, jenž odemykal nebe jaru. K svátku náleželo i vynášení Morany, smrtky, což je další obyčej, který se zachoval do dnešních dnů. Večer se pak zapalovaly ohně, tancovalo se v kruhu a zpívalo se.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Regína - Horoskop na tento rok

Znamení Vodnář
Specializace Magie, tarot, hvězdy, kyvadlo
Zaměření Osobní horoskop na celý rok

Zajímají Vás události, jež čekají právě Vás v tomto pro mnohé možná obtížném roce? Jmenuji se Regína a s pomocí horoskopu určíme štastné i méně štastné okamžiky, které Vás v tomto roce čekají. Říká se, že štěstí přeje připraveným, buďte i Vy připraveni na svoji budoucnost a Váš život se stane jednodušším. 

Zašlete mi SMS ve tvaru HOROSKOP datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 63

Zašlete mi SMS ve tvaru HOROSKOP datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 63

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Metody věštění budoucnosti z čajových lístků

Předvídat, nebo věštit budoucnost lze opravdu snad z čehokoli. Je to především proto, že vše souvisí se vším a také to, že co je vám osobní pak má určitou spojitost s vaším životem a také i tím, co se stane. Populární metodou věštění budoucnosti je z čajových lístků, tedy taková metoda, která se obvykle provádí v čajovnách, a tam, kde se podává kvalitní čaj ze skutečných čajových lístků.

Henna

Již řadu tisíciletí, se zejména v asijských zemích (v Indii, Maroku, Pákistánu, Jemenu, Afghánistánu, Libyi, Súdánu, Íránu a Somálsku), pěstuje hennovník bílý, který se suší a drtí na jemný prášek zelené a hnědočervené barvy. Ten se pak pro velké množství pigmentů (zejména těch červených) užívá k barvení vlasů, nehtů, kůže, hedvábí a vlny.

Karty Tarotu

Populární věštba z tarotových karet není nic nového na scéně. Existuje již po mnoho století, předpokládá se, že první karty Tarotu vznikly zhruba v polovině čtrnáctého století, prvně na jihu Evropy, v Itálii, a odtud pak putovaly do celého světa. Nejstarší tarotové karty na světě pochází z poloviny patnáctého století, což je úctyhodný věk.

Věštění z křišťálové koule

Na našich stránkách jsme psali o těch nejrůznějších věšteckých metodách, jen o věštění z křišťálové koule prozatím nepadlo zatím ani slovo. Dnes to změníme, protože si jsme vědomi, že věštění z křišťálové koule je lákavým pohledem do budoucnosti. Pravda, i když k němu můžeme použít jakýkoliv zrcadlový povrch, křišťálová koule a zrcadlo je k tomuto aktu přeci jen nejlepší.