Co jsou superpotraviny

Superpotraviny není nic jiného než marketingový trhák. Jde totiž o zdravé potraviny, které obsahují velké množství zdraví prospěšných látek. Myšleny jsou především vitamíny a minerální látky.

Co jsou superpotraviny

Mnoho lidí si myslí, že jde o žhavou novinku posledních let, ale ve skutečnosti tu jsou již více než 100 let. V té době vznikly se snahou zvýšit zájem o své zdraví u lidí, zdravou stravu a zdravý životní styl. Průzkumy pak zjistily, že když je takto nějaká potravina označena, prodává se mnohem lépe. Lidé pak věřili tomu, že jde o skutečně kvalitní výživově hodnotnou potravinu, která je prospěšná našemu zdraví. Pozitivně ovlivňuje i naši tělesnou a duševní pohodu. Jde o potravinu bohatou na vitamíny, minerály, vlákninu, enzymy, koenzymy, antioxidanty a živiny. Lidé si totiž mysleli, že tyto potraviny jsou lepší než jiné.

Marketingový trhák

Postupem času se toho chytili obchodníci, kteří se pak tímto způsobem snažili prodat lidem dražší potraviny anebo novinky na trhu. Patří sem i všeobecně ne zrovna velmi oblíbené potraviny, kterým nálepka má pomoci v oblibě i v prodejnosti. Veskrze jde o zdravé potraviny, ale takových je na trhu spousta a nemusí být ani tak označena.

Superpotravinami například jsou

Borůvky, acai, aloe vera, AFA, Camu Camu, kelp, kokos, Noni, med, pyl, propolis, yacon, červená řepa, chia semena, zelený ječmen, kakaové boby, citrusy, ryby, ořechy, semena, luštěniny, avokádo, granátové jablko, mango, kiwi, chlorella, spirulina, quinoa nebo třeba goji.

Nenechte se proto zlákat reklamou. Ve skutečnosti neexistuje žádná odborná definice, co je a co není superpotravina. Neexistuje jen tak málo lidskému organismu prospěšných potravin. Ve skutečnosti je přece zdravých a výživově hodnotných potravin velké množství. Skvělými a zdraví prospěšnými potravinami jsou také česnek, cibule, brokolice, mrkev, černý rybíz, růžičková kapusta, rajčata, vejce, ostružiny a spousta dalších. A přesto tyto potraviny nenesou označení superpotravina. Navíc jsou i mnohem levnější, než výše zmíněné.

Momentálně jsem offline (Na Vaši otázku odpovím do 24 hodin.)

Kartářka Karin - snář a výklad snů

Znamení Štír
Specializace Výklad významu snů
Zaměření Kyvadlo, magie, tarotové karty

Většina snů má buď zcela zřejmý nebo skrytý význam. Jmenuji a Karin a zabývám se výkladem snů, které často bývají předzvěstí budoucnosti Vaší nebo vašich blízkých. Sny často také zobrazují Vaši přítomnost a Vaše skutečně city a pocity. Odhalím skutečný význam těchto snů a pomohu Vám vyřešit současné i budoucí problémy. 

Zašlete mi SMS ve tvaru SNY datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62

Zašlete mi SMS ve tvaru SNY datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Čakry

Pojem „čakry“ je obecně znám, překládá se jako kruh, a znamená energii, která je v tomto kruhu, proudí a ovlivňuje mnohé okolo, také orgány a obecně stav těla, ale i mysli. Čakry jsou přitom navzájem propojené, a pokud jedna vykáže problém, pak nejspíš i ty ostatní, okolní také posupně ochudnou.