Co jsou superpotraviny

Superpotraviny není nic jiného než marketingový trhák. Jde totiž o zdravé potraviny, které obsahují velké množství zdraví prospěšných látek. Myšleny jsou především vitamíny a minerální látky.

Co jsou superpotraviny

Mnoho lidí si myslí, že jde o žhavou novinku posledních let, ale ve skutečnosti tu jsou již více než 100 let. V té době vznikly se snahou zvýšit zájem o své zdraví u lidí, zdravou stravu a zdravý životní styl. Průzkumy pak zjistily, že když je takto nějaká potravina označena, prodává se mnohem lépe. Lidé pak věřili tomu, že jde o skutečně kvalitní výživově hodnotnou potravinu, která je prospěšná našemu zdraví. Pozitivně ovlivňuje i naši tělesnou a duševní pohodu. Jde o potravinu bohatou na vitamíny, minerály, vlákninu, enzymy, koenzymy, antioxidanty a živiny. Lidé si totiž mysleli, že tyto potraviny jsou lepší než jiné.

Marketingový trhák

Postupem času se toho chytili obchodníci, kteří se pak tímto způsobem snažili prodat lidem dražší potraviny anebo novinky na trhu. Patří sem i všeobecně ne zrovna velmi oblíbené potraviny, kterým nálepka má pomoci v oblibě i v prodejnosti. Veskrze jde o zdravé potraviny, ale takových je na trhu spousta a nemusí být ani tak označena.

Superpotravinami například jsou

Borůvky, acai, aloe vera, AFA, Camu Camu, kelp, kokos, Noni, med, pyl, propolis, yacon, červená řepa, chia semena, zelený ječmen, kakaové boby, citrusy, ryby, ořechy, semena, luštěniny, avokádo, granátové jablko, mango, kiwi, chlorella, spirulina, quinoa nebo třeba goji.

Nenechte se proto zlákat reklamou. Ve skutečnosti neexistuje žádná odborná definice, co je a co není superpotravina. Neexistuje jen tak málo lidskému organismu prospěšných potravin. Ve skutečnosti je přece zdravých a výživově hodnotných potravin velké množství. Skvělými a zdraví prospěšnými potravinami jsou také česnek, cibule, brokolice, mrkev, černý rybíz, růžičková kapusta, rajčata, vejce, ostružiny a spousta dalších. A přesto tyto potraviny nenesou označení superpotravina. Navíc jsou i mnohem levnější, než výše zmíněné.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Věštkyně Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti

Znamení Lev
Specializace Magie, tarotové karty, kyvadlo
Zaměření Věštění budoucnosti

Otevřte dveře k bráně osudu, zastavte se a hleďte na Váš budoucí život. Mé jméno je Renáta a věštění budoucnosti a pomoc lidem je pro mne životním posláním. Společně nahlédneme do Vaší blízké i vzdálenější budoucnosti.

Zašlete mi SMS ve tvaru ESO datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60

Zašlete mi SMS ve tvaru ESO datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Vařte podle hvězd: vzdušná znamení

Vzdušná znamení berou jídlo jako rituál: jeho účel je sice v jádru světský, ale ve skutečnosti jej vnímají i jako prostředek pro setkávání a utužování dobrých vztahů. Nelze jim vyloženě vytknout, co jedí špatně ani určit přímo vhodné a vyloženě prospěšné potraviny. Vodnáři, Blíženci a Váhy jak bysmet jedí totiž úplně všechno.

Kategorie: Horoskopy Astrologie Zdraví hubnutí a diety

Etikoterapie

Už jste někdy slyšeli o etikoterapii? Když se vysloví slovo etikoterapie, budí to dojem, že jde o léčbu mravností, ale není tomu tak zas až tak docela.

Hodně lidí si myslí, že nemoc je něco, co lze odstranit pouze s pomocí vyspělé medicíny. Jde o fyzickou poruchu, která nás prostě náhodně potká a nic moc s ní nejde dělat. Leda tak brát vitamíny, léky na podporu imunity a očkovat se. Nemoci způsobují bakterie, viry nebo plísně. Fyzickou detoxikací dosáhneme zdraví. Uzdravení je spojeno s odstraněním bolesti a příznaků. Je to však vážně tak?