Co jsou superpotraviny

Superpotraviny není nic jiného než marketingový trhák. Jde totiž o zdravé potraviny, které obsahují velké množství zdraví prospěšných látek. Myšleny jsou především vitamíny a minerální látky.

Co jsou superpotraviny

Mnoho lidí si myslí, že jde o žhavou novinku posledních let, ale ve skutečnosti tu jsou již více než 100 let. V té době vznikly se snahou zvýšit zájem o své zdraví u lidí, zdravou stravu a zdravý životní styl. Průzkumy pak zjistily, že když je takto nějaká potravina označena, prodává se mnohem lépe. Lidé pak věřili tomu, že jde o skutečně kvalitní výživově hodnotnou potravinu, která je prospěšná našemu zdraví. Pozitivně ovlivňuje i naši tělesnou a duševní pohodu. Jde o potravinu bohatou na vitamíny, minerály, vlákninu, enzymy, koenzymy, antioxidanty a živiny. Lidé si totiž mysleli, že tyto potraviny jsou lepší než jiné.

Marketingový trhák

Postupem času se toho chytili obchodníci, kteří se pak tímto způsobem snažili prodat lidem dražší potraviny anebo novinky na trhu. Patří sem i všeobecně ne zrovna velmi oblíbené potraviny, kterým nálepka má pomoci v oblibě i v prodejnosti. Veskrze jde o zdravé potraviny, ale takových je na trhu spousta a nemusí být ani tak označena.

Superpotravinami například jsou

Borůvky, acai, aloe vera, AFA, Camu Camu, kelp, kokos, Noni, med, pyl, propolis, yacon, červená řepa, chia semena, zelený ječmen, kakaové boby, citrusy, ryby, ořechy, semena, luštěniny, avokádo, granátové jablko, mango, kiwi, chlorella, spirulina, quinoa nebo třeba goji.

Nenechte se proto zlákat reklamou. Ve skutečnosti neexistuje žádná odborná definice, co je a co není superpotravina. Neexistuje jen tak málo lidskému organismu prospěšných potravin. Ve skutečnosti je přece zdravých a výživově hodnotných potravin velké množství. Skvělými a zdraví prospěšnými potravinami jsou také česnek, cibule, brokolice, mrkev, černý rybíz, růžičková kapusta, rajčata, vejce, ostružiny a spousta dalších. A přesto tyto potraviny nenesou označení superpotravina. Navíc jsou i mnohem levnější, než výše zmíněné.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Lída - andělské karty

Znamení Beran
Specializace Pomoc v obtížných životních situacích
Zaměření andělské karty, magie

Zeptejte se na Váš osud přímo Vašich andělů. Andělské karty jsou propojením právě s těmito anděli, kteří Vás opatrují a provázejí Vaším životem. Andělé Vám pomáhají splnit životní poslání a úkoly, díky kterým se stáváte lepšími.

Zašlete mi SMS ve tvaru ANDEL datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 62

Zašlete mi SMS ve tvaru ANDEL datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 62

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Magická Bella Donna

Bella Donna se hojně užívá nejen v homeopatii, ale i v magii. Jedná se o rulík zlomocný, jenž známe i jako blín černý (Hyoscyamus niger). Tato jedovatá bylina se však již od nepaměti užívá k léčení i jako anestetikum. Výtažek z listů se užívá proti křečím hladkého svalstva. V minulosti se užíval dokonce i jako anestetikum anebo jako lék na revma.

Swarodaya - Swara joga

Swarodaya je starobylý sanskrtský tantrický text, který představuje Swaru jógu. Ta je úzce spjata s dechem. Jóga je praktikována již po dlouhá staletí indickými jogíny a jejím účelem je, udělat život smysluplnější a naplňující. Swara jóga je založena na přirozeném rytmu dýchání. Pomáhá pozvednout lidi na duchovní i materialistické úrovni.