Co jsou superpotraviny

Superpotraviny není nic jiného než marketingový trhák. Jde totiž o zdravé potraviny, které obsahují velké množství zdraví prospěšných látek. Myšleny jsou především vitamíny a minerální látky.

Co jsou superpotraviny

Mnoho lidí si myslí, že jde o žhavou novinku posledních let, ale ve skutečnosti tu jsou již více než 100 let. V té době vznikly se snahou zvýšit zájem o své zdraví u lidí, zdravou stravu a zdravý životní styl. Průzkumy pak zjistily, že když je takto nějaká potravina označena, prodává se mnohem lépe. Lidé pak věřili tomu, že jde o skutečně kvalitní výživově hodnotnou potravinu, která je prospěšná našemu zdraví. Pozitivně ovlivňuje i naši tělesnou a duševní pohodu. Jde o potravinu bohatou na vitamíny, minerály, vlákninu, enzymy, koenzymy, antioxidanty a živiny. Lidé si totiž mysleli, že tyto potraviny jsou lepší než jiné.

Marketingový trhák

Postupem času se toho chytili obchodníci, kteří se pak tímto způsobem snažili prodat lidem dražší potraviny anebo novinky na trhu. Patří sem i všeobecně ne zrovna velmi oblíbené potraviny, kterým nálepka má pomoci v oblibě i v prodejnosti. Veskrze jde o zdravé potraviny, ale takových je na trhu spousta a nemusí být ani tak označena.

Superpotravinami například jsou

Borůvky, acai, aloe vera, AFA, Camu Camu, kelp, kokos, Noni, med, pyl, propolis, yacon, červená řepa, chia semena, zelený ječmen, kakaové boby, citrusy, ryby, ořechy, semena, luštěniny, avokádo, granátové jablko, mango, kiwi, chlorella, spirulina, quinoa nebo třeba goji.

Nenechte se proto zlákat reklamou. Ve skutečnosti neexistuje žádná odborná definice, co je a co není superpotravina. Neexistuje jen tak málo lidskému organismu prospěšných potravin. Ve skutečnosti je přece zdravých a výživově hodnotných potravin velké množství. Skvělými a zdraví prospěšnými potravinami jsou také česnek, cibule, brokolice, mrkev, černý rybíz, růžičková kapusta, rajčata, vejce, ostružiny a spousta dalších. A přesto tyto potraviny nenesou označení superpotravina. Navíc jsou i mnohem levnější, než výše zmíněné.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Regína - Horoskop na tento rok

Znamení Vodnář
Specializace Magie, tarot, hvězdy, kyvadlo
Zaměření Osobní horoskop na celý rok

Zajímají Vás události, jež čekají právě Vás v tomto pro mnohé možná obtížném roce? Jmenuji se Regína a s pomocí horoskopu určíme štastné i méně štastné okamžiky, které Vás v tomto roce čekají. Říká se, že štěstí přeje připraveným, buďte i Vy připraveni na svoji budoucnost a Váš život se stane jednodušším. 

Zašlete mi SMS ve tvaru HOROSKOP datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 63

Zašlete mi SMS ve tvaru HOROSKOP datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 63

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Imaginární přítel

Dlouhou dobu byli imaginární kamarádi považováni za něco nenormálního a tedy špatného. Šlo o tabu, za které se každý styděl, nahlas o něm nemluvil a rodinní příslušníci se snažili kamarádů všemožnými způsoby zbavit. Mnoho lidí i dětí kvůli tomu skončilo na lavičkách čekáren psychologů a psychiatrů a přitom je to zcela běžné. Podle posledních výzkumů jsou dokonce i užiteční.

Co bychom měli jíst v zimě

Skutečně můžeme v zimě jíst cokoliv na co máme chuť? Tradiční česká kuchyně s příchodem chladných dní zažívá velké orgie. Nastává totiž doba zabíjaček, hodů a obžerství. V tomto období dochází ke zvýšené konzumaci tučných jídel. Není to nebezpečné?

Kategorie: Zdraví