Magická Bella Donna

Bella Donna se hojně užívá nejen v homeopatii, ale i v magii. Jedná se o rulík zlomocný, jenž známe i jako blín černý (Hyoscyamus niger). Tato jedovatá bylina se však již od nepaměti užívá k léčení i jako anestetikum. Výtažek z listů se užívá proti křečím hladkého svalstva. V minulosti se užíval dokonce i jako anestetikum anebo jako lék na revma.

Rostlina z rodu Solanaceí roste i u nás a vyznačuje se omamnou vůní. Kvete od června do září a je úzce spjata s planetou Saturn. Aby její účinky byly co nejmocnější, měla by být trhána za novoluní v noci v hodině Saturna. K magickým účelům ji užívali již v Babylóně. Jedná se však i o mocnou keltskou magickou bylinu. Užíval se v černé magii a přidával se i do mastí. Byl pravděpodobně i jednou z ingrediencí nápoje zapomnění.

 O bylině

Rulík zlomocný je vytrvalou 50 až 180 centimetrů vysokou bylinou. Bobule má ve tvaru kuliček velkých 14-18 mm, které jsou nejprve zelené a později pak černé. Bylina roste na pasekách, krajích lesů. U nás roste ponejvíce v podhorských oblastech, vzácně pak v nížinách.

 Jedovatost

V rulíku se nachází hyoscyamin, atropin, atropamin, belladonnin, skopolamin, N-methylpyrrolin, N-methylpyrrolidin, helleradin a bellaradin. Alkaloidy obsahují i kořeny, květy, plody, semena i listy. Nejvíce jedovatými jsou látky hyoscyamin a atropin. Jejich účinek spočívá v tlumení, ochrnutí parasympatiku. Tlumí také i sekreci žláz a uvolňuje křeče průduškového svalstva i hladkého svalstva zažívacího traktu. Ve větších dávkách vyvolává blouznění i stav podobný opilosti, jež může přejít v chorobné rozrušení, ospalost, nehybnost anebo koma. Skopolamin působí podobně, jen na mozek nepůsobí stimulačně, ale sedativně. Vyvolává uvolnění, ospalost, narkózu.

 Otrávení Bella Donnou

Otrava je spojena s pocitem sucha v ústech, těžkou mluvou, rozšířením zorniček, rozmazaným viděním, slepotou, zarudnutím v obličeji, zrychlením pulzu. Nemocný se stává neklidným, má halucinace, křičí, snižuje se mu krevní tlak, má studené končetiny, stává se pozvolna ochablým a nakonec může upadnout do kómatu, z něhož se už otrávený neprobere.

 Čarování s rulíkem

Čarodějnice rulík užívaly k výrobě mastí, jimiž pak mazala svá košťata. Kromě košťat si čarodějnice mazaly i pokožku. Dělaly to proto, že díky tomu měly halucinace a pocit, že létají. Mast užívaly i v rámci divokých rejů a čarodějných tanců. Dále čarodějnice Bella Donnu přidávaly i do nápojů lásky. Kořen Bella Donny přináší prý štěstí v kartách. Dokáže rovněž přičarovat i lásku a nápadníky.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Regína - Horoskop na tento rok

Znamení Vodnář
Specializace Magie, tarot, hvězdy, kyvadlo
Zaměření Osobní horoskop na celý rok

Zajímají Vás události, jež čekají právě Vás v tomto pro mnohé možná obtížném roce? Jmenuji se Regína a s pomocí horoskopu určíme štastné i méně štastné okamžiky, které Vás v tomto roce čekají. Říká se, že štěstí přeje připraveným, buďte i Vy připraveni na svoji budoucnost a Váš život se stane jednodušším. 

Zašlete mi SMS ve tvaru HOROSKOP datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 63

Zašlete mi SMS ve tvaru HOROSKOP datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 63

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Výklad tarotu eso mečů

Eso mečů patří do malé arkány, balíčku tarotových karet, které se používají v Evropě již několik staletí pro věštbu budoucnosti, a odpovědí na otázky, vytahující se k životu. Tarotové karty jsou populární stále a jejich oblíbenost asi jen tak nevymizí. A je jedno, zda věštbu berou tazatelé vážně, nebo je zkouší něco nového pro zábavu.

Jak si přičarovat pravou lásku

Vztahy, láska a partnerství je to, co nás v životě hodně zajímá, k čemu směřujeme a co prakticky i celý život hledáme. Bohužel ne vždy se nám podaří narazit na toho pravého, tu pravou ihned napoprvé, občas se prostě láska vytratí, nebo vůbec nepropukne. To je prostě život a s tím je se nutno smířit.

Datum svatby sdělí, jestli bude manželství šťastné

I datum svatby může dost ovlivnit manželství, které v něm uzavřete. Může se to zdát jako dost pochybné, ale faktem je to, že v ten den děláte důležité rozhodnutí, od kterého se další dny budou odvíjet. Pokud sečtete všechny číslice dat svatby, například 6. 8. 2016 – 6+8+2+0+1+6 = 23 – 2+3 = 5, získáte číslo svatby.