Vánoční tradice - pouštění lodiček

K typicky českým vánočním tradicím, vedle lití olova, patří i pouštění lodiček vytvořených ze skořápek svíček a ostatků svíček.

Na pouštění lodiček se obvykle užívají skořápky z vlašských ořechů a úzké dortové svíčky, které se připevní do jejich středu. Svíčku tam připevníte s pomocí jiné zapálené svíčky, z níž do skořápky nakapete horký vosk. Každý by s svou loďku měl vyrobit sám. Pokud nic takového nemáte, užít k tomu můžete kupříkladu plovoucí svíčky. Ta se zaručeně nepotopí a vy se tak nemusíte být katastrof, avšak si nemůžete být jisti pravdivou předpovědí. Při pouštění loděk můžete položit jakoukoliv otázku týkající se lásky, rodiny, práce, úspěchů, majetku apod. Pozor však, položit se však smí pouze jedna jediná otázka, a to v okamžiku, kdy budete v lodičce zapalovat svíčku a budete ji pouštět na vodu.

 V čem kouzlo pouštění lodiček spočívá?

Pouštění lodiček je spojeno s jedinečnou atmosférou, při níž vládne příjemné tajemno.

 Jak lodičky předpovídají?

Podle chování a pohybu lodiček zjistíte, jak na tom v příštím roce budete:

 • Když lodička některého z členů rodiny zamíří pryč od ostatních, vydá se dotyčný do světa nebo opustí rodinu.

 • Pokud se drží pohromadě, zůstane rodina po celý rok spolu.

 • Jestliže se drží v pravidelném kroužku, bude v rodině panovat pohoda a pochopení.

 • V případě, že se jedna octne uprostřed ostatních, vypovídá to, že bude potřebovat ochranu a pomoc od ostatních.

 • Dotýká-li se jedna lodička druhé, znamená to štěstí a přátelství nebo také výhodnou pracovní spolupráci.

 • Když se lodička neustále točí dokola, symbolizuje to nerozhodnost.

 • Jestli se lodička každou chvíli přimkne k jiné lodičce, bude se její majitel v příštím roce hledat, ujasňovat si plány, touhy a vztahy.

 • Zůstane-li u břehu, bude vše při starém.

 • Jestli dopluje až k druhému břehu, dosáhnete po tom, po čem toužíte.

 • Pokud zhasne, znamená to, že jsme neupřímní sami k sobě i k ostatním.

 • Když se převrhne, znamená to neštěstí.

 • Odkud se ihned potopí, jakákoliv snaha na zlepšení situace je marná.

 • Jestliže se potopí až po chvíli, veškeré snažení, i přes dobrý začátek, nakonec nedopadne dobře.

 • Když lodička dopluje ke svému cíli, ale cestou nabere trochu vody, znamená to, že sen si splníte, ale bude to jen tak tak.

 • Když loďka potopí jiné, půjdete přes mrtvoly.

 • Ve vztazích vzdálenost mezi loďkami naznačuje hloubku vztahu.

 • Pokud se potopí, jde o předzvěst neshod, hádek a rozchodu.

Důležité u této tradice také je, abyste si lodičky schovali do příštích Vánoc, kdy se pak mají spálit. Tímto činem umocníte kladnou sílu věštby a oslabíte tu negativní.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Věštkyně Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti

Znamení Lev
Specializace Magie, tarotové karty, kyvadlo
Zaměření Věštění budoucnosti

Otevřte dveře k bráně osudu, zastavte se a hleďte na Váš budoucí život. Mé jméno je Renáta a věštění budoucnosti a pomoc lidem je pro mne životním posláním. Společně nahlédneme do Vaší blízké i vzdálenější budoucnosti.

Zašlete mi SMS ve tvaru ESO datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60

Zašlete mi SMS ve tvaru ESO datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Výklad tarotu dva poháry

Tarotové karty jsou populární pro výklad budoucnosti a jsou stále oblíbenější pro řadu běžných lidí. Existuje i velké množství lidí, kteří se na karty obrací s žádostí o odpověď na otázky, stále více. A není divu, něco na tom musí být, když balíček tarotových karet existuje na světě již několik století.

Henna

Již řadu tisíciletí, se zejména v asijských zemích (v Indii, Maroku, Pákistánu, Jemenu, Afghánistánu, Libyi, Súdánu, Íránu a Somálsku), pěstuje hennovník bílý, který se suší a drtí na jemný prášek zelené a hnědočervené barvy. Ten se pak pro velké množství pigmentů (zejména těch červených) užívá k barvení vlasů, nehtů, kůže, hedvábí a vlny.

STRAŠIDELNÉ DOMY NA PRODEJ – část 2.

Amityville

Pokud jste si dělali zálusk na něco skutečně děsivého a plánovali nákup domu, kde by vydržel jen málokdo, tak jste se bohužel opozdili. Nejslavnější ze všech strašidelných domů na filmovém plátně získal loni nového majitele a prodal se za 950.000 dolarů. Nenápadná nemovitost v lehce koloniálním stylu má čtyři ložnice a pět koupelen. Nutno dodat, že skoro v každém pokoji byla spáchána filmová vražda. Filmový Ronald DeFeo v nich před pár desítkami let zastřelil puškou šest členů své rodiny. Fanoušci nad současným stavem domu zapláčou. Dříve se interiér v mnoha ohledech shodoval se svou filmovou kopií, dnes je již bohužel po rekonstrukci a prošel renovací, která místy výrazně proměnila jeho vzhled. Původní očekávání majitelů měla splnit cena 1.350.000 dolarů. O dům však nikdo nejevil zájem, a když koncem loňského roku cena klesla o 300.000, byl rázem prodán neznámému kupci. Zbývá jen doufat, že se v něm nebude opakovat hrůzná historie jeho reálné kopie.