Co je čistý archetyp

Pod pojmem archetyp není možno pochopit nic jiného než dynamickou formu proudící energie. Pakliže tuto skutečnost přiložíme k horoskopu, jde o teoretický model, který obsahuje čisté, nikterak modifikované vlastnosti, které by měl mít představitel daného znamení, kdyby ho neovlivňovaly další planety. Setkáváme s tím především u horoskopů v různých časopisech a bulvárních plátcích.

Kdy je archetyp pouhým klišé

 Bohužel, pokud neoslovíte zkušeného astrologa, který se vám podívá na postavení planet ve zvěrokruhu, ale do nějakého bulvárního plátku, nic seriózního očekávat nemůžete. Počítejte pouze s falešným konejšením, podbízením předpovědi, lichocení, poskytnutí falešné jistoty i pokryteckého chování. Tato astrologie redukuje individualitu na pouhý tip a chlácholení doplní o mírné znepokojení, aby horoskop působila realisticky.

 Co je tedy čistý archetyp?

Jde o čistou krystalickou osobu, kterou však v reálu nikde nepotkáte. Neexistuje totiž. Není možno být stoprocentním Blížencem nebo Rakem anebo kýmkoliv jiným znamením. Bylo by to reálné jen tehdy, když by všechny planety byly osazeny v jednom znamení, a to i laik ví, že je nemožné. Planety v horoskopu bývají rozvrstveny různým způsobem.

 Kdy je možno člověka označit za čistý archetyp

Pravdou však je, že přeci jen existují okamžiky, které se k čistému archetypu blíží. A je možné je za čistý archetyp považovat. Je tomu tak tehdy, když je ve stejném znamení Slunce spolu s několika dalšími planetami. Čím jich je tam víc, tím samozřejmě lépe, ale obvykle se jedná o dvě planety. Daný člověk s takto umístěnými planetami pak výrazně vykazuje charakteristiku daného převažujícího znamení, a to mnohem více než jiní příslušníci téhož znamení, kteří mají ve znamení pouze Slunce. Tato skutečnost se následně odrazí v jeho chování, uvědomování svého já, kariéře i ve vztazích. Je více výrazné a jednoduše archetypální.

Momentálně jsem offline (Na Vaši otázku odpovím do 24 hodin.)

Kartářka Karin - snář a výklad snů

Znamení Štír
Specializace Výklad významu snů
Zaměření Kyvadlo, magie, tarotové karty

Většina snů má buď zcela zřejmý nebo skrytý význam. Jmenuji a Karin a zabývám se výkladem snů, které často bývají předzvěstí budoucnosti Vaší nebo vašich blízkých. Sny často také zobrazují Vaši přítomnost a Vaše skutečně city a pocity. Odhalím skutečný význam těchto snů a pomohu Vám vyřešit současné i budoucí problémy. 

Zašlete mi SMS ve tvaru SEN datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zavolejte mi na číslo 906 90 01 02 a zadejte mojí linku 62

Zašlete mi SMS ve tvaru SEN datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 90 01 02 a zadejte mojí linku 62

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Pochopte své temné já

Po celý život hrajeme různé role. Záleží, kde právě jsme, s kým jsme a co děláme. A tak jsme dítětem, sourozencem, školákem, studentem, milencem, zaměstnancem, šéfem, rodičem i manželem. Je zcela přirozené, že každé naše já se ve své roli chová zcela jinak. A to proto, že necháváme za sebe promlouvat jinou část svého já.