Co je čistý archetyp

Pod pojmem archetyp není možno pochopit nic jiného než dynamickou formu proudící energie. Pakliže tuto skutečnost přiložíme k horoskopu, jde o teoretický model, který obsahuje čisté, nikterak modifikované vlastnosti, které by měl mít představitel daného znamení, kdyby ho neovlivňovaly další planety. Setkáváme s tím především u horoskopů v různých časopisech a bulvárních plátcích.

Kdy je archetyp pouhým klišé

 Bohužel, pokud neoslovíte zkušeného astrologa, který se vám podívá na postavení planet ve zvěrokruhu, ale do nějakého bulvárního plátku, nic seriózního očekávat nemůžete. Počítejte pouze s falešným konejšením, podbízením předpovědi, lichocení, poskytnutí falešné jistoty i pokryteckého chování. Tato astrologie redukuje individualitu na pouhý tip a chlácholení doplní o mírné znepokojení, aby horoskop působila realisticky.

 Co je tedy čistý archetyp?

Jde o čistou krystalickou osobu, kterou však v reálu nikde nepotkáte. Neexistuje totiž. Není možno být stoprocentním Blížencem nebo Rakem anebo kýmkoliv jiným znamením. Bylo by to reálné jen tehdy, když by všechny planety byly osazeny v jednom znamení, a to i laik ví, že je nemožné. Planety v horoskopu bývají rozvrstveny různým způsobem.

 Kdy je možno člověka označit za čistý archetyp

Pravdou však je, že přeci jen existují okamžiky, které se k čistému archetypu blíží. A je možné je za čistý archetyp považovat. Je tomu tak tehdy, když je ve stejném znamení Slunce spolu s několika dalšími planetami. Čím jich je tam víc, tím samozřejmě lépe, ale obvykle se jedná o dvě planety. Daný člověk s takto umístěnými planetami pak výrazně vykazuje charakteristiku daného převažujícího znamení, a to mnohem více než jiní příslušníci téhož znamení, kteří mají ve znamení pouze Slunce. Tato skutečnost se následně odrazí v jeho chování, uvědomování svého já, kariéře i ve vztazích. Je více výrazné a jednoduše archetypální.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Kateřina - pomoc s láskou a vztahy

Znamení Ryby
Specializace Andělské karty, tarotové karty,
Zaměření Láska a vztahy, karmické vztahy, rodinné konstelace

Láska je nejvyšším a také nejvíce komplikovaným citem, který působí v životě mnoho štěstí, ale i trápení a smutku. Poradím Vám s Vaším stávajícím vztahem a neštastně zamilovaným pomohu získat lásku milované osoby. Vím, že láska často bolí a partnerské vztahy jsou mnohy obtížné, společnými silami vše napravíme.

Zašlete mi SMS ve tvaru MILOVAT datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60

Zašlete mi SMS ve tvaru MILOVAT datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Karma v astrologii

O karmě se mluví na každém rohu, jen málokdo však ví, co ve skutečnosti znamená. Tedy pokud pomineme to, že pod karmou se schovává i název pro topné zařízení. Faktem ale je, že jistá spojitost zde je, také umí pořádně zatopit. Ve skutečnosti je však vysvětlení poněkud složitější. Karma představuje přírodní zákon příčiny a důsledku. V astrologii to pak znamená přenos toho, co jsme v minulosti vytvořili (dobré, ale zejména to zlé) do současných životů, v nichž se nám to v ještě větší míře vrací zpět.

Jak se k sobě hodí Kozoroh a Kozoroh

Šance, že se dva kozorozi potkají a vytvoří spolu partnerský vztah je velice mizivá. Proto ti, kteří toto učinili a stali se navzájem pro sebe partnery, je možno jedině závidět. Oba jsou totiž tak nějak od přírody odmítaví k osobě, která se zdá být vlastním odrazem jeho samého. Nejsou dokonce ani dobří přátelé a často spolu navazují kontakt, protože musí z hlediska pracovních vztahů, nebo mají společné přátelé. Jinak rozhodně nic, co by je na první pohled spojovalo.