Úžasná moc aromaterapie

Také milujete horkou koupel po náročném dni, kdy si do proudu vody nasypete voňavou sůl a esenciální oleje? Příjemné je i zalézt si pod deku, uvařit si horkou čokoládu, vzít si knížku a relaxovat při plamenech aromalamp nebo vonných svíček. Aniž bychom si to uvědomili, příjemné vůně nám dělají dobře na duši. Máme je spojeny s příjemnými chvílemi, domovem a láskou. Nevěříte? Jen se zamyslete, s čím máte spojeny Vánoce?

Nevím, jak vy, ale já s vůní pomeranče, vanilky a skořice. To, že na nás vůně významně ovlivňují, však není nic nového. Této skutečnosti si lidé ostatně všimli již před více než 6000 lety. Znali ji a hojně ji také využívali, v rámci doplňkové léčby a alternativní medicíny, starověcí Číňané, Indové, Egypťané, Řekové i Římané. Aromaterapie se dodnes užívá k lokální aplikaci, masážím i inhalaci, tvoří nesdílnou součást nejen nekonvenční léčby, ale i klasické medicíny. Účinky pozitivního působení byly totiž vědecky prokázány. 
 

Jak na nás aromaterapie působí? 
Vědci se v této oblasti přou. Někteří se domnívají, že v této sféře má hlavní roli čich, který podněcuje amygdalu a hippocampus v mozku, tedy skladiště pro emoce a vzpomínky. Jiní jsou zase toho názoru, že éterické oleje ovlivňují v krvi hormony a enzymy. 

Pozitivní účinky aromaterie 
Aromaterapie velmi pozitivně působí na stres, depresi i úzkost. Pozitivně působí i u porodu, kdy ženy uklidňuje a uvolňuje. Vůně máty peprné zmírňuje nevolnost a zvracení. Masáže s vonnými oleji pak podporují relaxaci. Bylo také prokázáno, že aromaterapie má také dezinfekční, antibakteriální a antiplísňové účinky. Pomáhá řešit potíže s lupenkou, svěděním , vypadáváním vlasů, bolestí hlavou, zácpou i nespavostí. Udává se rovněž, že aromaterapie působí preventivně proti vzniku rakoviny, nicméně tyto účinky nebyly vědecky potvrzeny. 

Aromaterapie není ale pro každého
Pozor by na ni měli dát těhotné, alergici, lidi s vysokým krevním tlakem a hormonálními nádory.

  • Bazalka se užívá ke zmírnění depresí, úlevě bolesti hlavy.

  • Bergamont pomáhá trávícímu traktu a močovým cestám. Spolu s eukalyptem pak může napomoci eliminovat migrénu.

  • Levandulový olej příjemně uvolňuje, zbavuje stresu, deprese, uklidňuje a napomáhá se spánkem.

  • Santalové dřevo působí jako afrodiziakum.

  • Tea Tree oil působí antimikrobiálně, antisepticky a dezinfekčně.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Regína - Horoskop na tento rok

Znamení Vodnář
Specializace Magie, tarot, hvězdy, kyvadlo
Zaměření Osobní horoskop na celý rok

Zajímají Vás události, jež čekají právě Vás v tomto pro mnohé možná obtížném roce? Jmenuji se Regína a s pomocí horoskopu určíme štastné i méně štastné okamžiky, které Vás v tomto roce čekají. Říká se, že štěstí přeje připraveným, buďte i Vy připraveni na svoji budoucnost a Váš život se stane jednodušším. 

Zašlete mi SMS ve tvaru VESTIT datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 63

Zašlete mi SMS ve tvaru VESTIT datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 63

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Kouzelná moc kamenů

Je známo, že kameny mají vlastní sílu a moc. Vztahují se obvykle k jistým znamením zvěrokruhu a také přináší kouzelnou moc, posílení silných stránek osobnosti a mohou být tak dobrým amuletem, který přinese potřebné štěstí při důležitých momentech. Jenže kameny toho mohou umět mnohem více. Důležité je vědět, jak s nimi naložit a pracovat.

HOMEOPATIE V BARVÁCH: ZELENÁ

Patří mezi nejrozšířenější nápoje světa, dopřávají si jej chudáci i zámožní průmyslníci, také politici a sportovci. Kult čaje je starobylý a nikdo přesně neví, kam až sahají jeho kořeny, obecně se odhaduje, že je znám lidstvu více než 5000 let nazpět. Mezi pěstitelské velmoci se řadí samozřejmě Čína, Japonsko, Indie, ale i Pákistán, Srí Lanka nebo africká Keňa. Čajovník jako rostlina se rozšířila prakticky po celém světě a byla přirozeným vývojem i cíleným křížením modifikována do obrovského množství druhů. Tento nápoj vzniká sběrem a následným zpracováním čajových lístků a právě forma zpracování nás bude zajímat.

Kategorie: Homeopatie Zdraví hubnutí a diety

Jak si udržet důvěru puberťáka

Důvěra je v každém vztahu nesmírně důležitá. Je přitom jedno o jaký vztah se jedná. Důvěra totiž dokáže překonat mnohé překážky a obtíže. Když však dítě vstoupí do puberty, situace se mění a často rodiče mají pocit, že důvěru svých dětí ztrácí. Někdy je to pouze mylný dojem, ale někdy je to bohužel skutečnost. Obnova ztracené důvěry přitom patří k těm nejtěžším zkouškám každého vztahu. Nedůvěra v nás vzbuzuje pocit zklamání, podvedení a znemožňuje nám milovat i lásku přijímat.

Kategorie: Láska a vztahy Duchovní život Zdraví