Úžasná moc aromaterapie

Také milujete horkou koupel po náročném dni, kdy si do proudu vody nasypete voňavou sůl a esenciální oleje? Příjemné je i zalézt si pod deku, uvařit si horkou čokoládu, vzít si knížku a relaxovat při plamenech aromalamp nebo vonných svíček. Aniž bychom si to uvědomili, příjemné vůně nám dělají dobře na duši. Máme je spojeny s příjemnými chvílemi, domovem a láskou. Nevěříte? Jen se zamyslete, s čím máte spojeny Vánoce?

Nevím, jak vy, ale já s vůní pomeranče, vanilky a skořice. To, že na nás vůně významně ovlivňují, však není nic nového. Této skutečnosti si lidé ostatně všimli již před více než 6000 lety. Znali ji a hojně ji také využívali, v rámci doplňkové léčby a alternativní medicíny, starověcí Číňané, Indové, Egypťané, Řekové i Římané. Aromaterapie se dodnes užívá k lokální aplikaci, masážím i inhalaci, tvoří nesdílnou součást nejen nekonvenční léčby, ale i klasické medicíny. Účinky pozitivního působení byly totiž vědecky prokázány. 
 

Jak na nás aromaterapie působí? 
Vědci se v této oblasti přou. Někteří se domnívají, že v této sféře má hlavní roli čich, který podněcuje amygdalu a hippocampus v mozku, tedy skladiště pro emoce a vzpomínky. Jiní jsou zase toho názoru, že éterické oleje ovlivňují v krvi hormony a enzymy. 

Pozitivní účinky aromaterie 
Aromaterapie velmi pozitivně působí na stres, depresi i úzkost. Pozitivně působí i u porodu, kdy ženy uklidňuje a uvolňuje. Vůně máty peprné zmírňuje nevolnost a zvracení. Masáže s vonnými oleji pak podporují relaxaci. Bylo také prokázáno, že aromaterapie má také dezinfekční, antibakteriální a antiplísňové účinky. Pomáhá řešit potíže s lupenkou, svěděním , vypadáváním vlasů, bolestí hlavou, zácpou i nespavostí. Udává se rovněž, že aromaterapie působí preventivně proti vzniku rakoviny, nicméně tyto účinky nebyly vědecky potvrzeny. 

Aromaterapie není ale pro každého
Pozor by na ni měli dát těhotné, alergici, lidi s vysokým krevním tlakem a hormonálními nádory.

  • Bazalka se užívá ke zmírnění depresí, úlevě bolesti hlavy.

  • Bergamont pomáhá trávícímu traktu a močovým cestám. Spolu s eukalyptem pak může napomoci eliminovat migrénu.

  • Levandulový olej příjemně uvolňuje, zbavuje stresu, deprese, uklidňuje a napomáhá se spánkem.

  • Santalové dřevo působí jako afrodiziakum.

  • Tea Tree oil působí antimikrobiálně, antisepticky a dezinfekčně.

Momentálně jsem offline (Na Vaši otázku odpovím do 24 hodin.)

Kartářka Karin - snář a výklad snů

Znamení Štír
Specializace Výklad významu snů
Zaměření Kyvadlo, magie, tarotové karty

Většina snů má buď zcela zřejmý nebo skrytý význam. Jmenuji a Karin a zabývám se výkladem snů, které často bývají předzvěstí budoucnosti Vaší nebo vašich blízkých. Sny často také zobrazují Vaši přítomnost a Vaše skutečně city a pocity. Odhalím skutečný význam těchto snů a pomohu Vám vyřešit současné i budoucí problémy. 

Zašlete mi SMS ve tvaru SEN datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 62

Zašlete mi SMS ve tvaru SEN datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 62

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

HOMEOPATIE V BARVÁCH: ORANŽOVÁ

Je tomu pár let nazpět, co se dostal na výsluní mezi homeopaty i domácími bylinkáři. Z této všemocné rostliny lze vyrobit prakticky cokoliv: olej, kompot, sirup, šťávy, marmelády a další produkty pro naše chuťové buňky i zdraví. V kostce je rakytník významným dárcem vitamínu C: neboli kyseliny askorbové, obsahuje však i další zajímavé prvky. Spolu s ním dopravíte do těla provitamín A a kromě karotenu také lykopen a zeaxantin. Mimo přísun antioxidantů, které jsou prevencí před rakovinným bujením, také nabídne péči o cévy a podpoří látkovou výměnu v buňkách. Jeho léčivé účinky můžete využít i při poranění pokožky – má rychlé hojivé a zklidňující účinky. Nově také pomáhá při zácpě a plynatosti.

Kategorie: Homeopatie Zdraví hubnutí a diety

Jak fungují homeopatika

Homeopatika patří do světa alternativní medicíny. Neznalí a odpůrci, kteří popírají efektivitu homeopatik, jejich účinky srovnávají s principem placeba, tedy neléku, který nám chce vsugerovat, že je lék, skutečnost je však jiná. Homeopatika jsou skutečnými léky, jejichž snahou je probudit v nás samouzdravovací proces.