Úžasná moc aromaterapie

Také milujete horkou koupel po náročném dni, kdy si do proudu vody nasypete voňavou sůl a esenciální oleje? Příjemné je i zalézt si pod deku, uvařit si horkou čokoládu, vzít si knížku a relaxovat při plamenech aromalamp nebo vonných svíček. Aniž bychom si to uvědomili, příjemné vůně nám dělají dobře na duši. Máme je spojeny s příjemnými chvílemi, domovem a láskou. Nevěříte? Jen se zamyslete, s čím máte spojeny Vánoce?

Nevím, jak vy, ale já s vůní pomeranče, vanilky a skořice. To, že na nás vůně významně ovlivňují, však není nic nového. Této skutečnosti si lidé ostatně všimli již před více než 6000 lety. Znali ji a hojně ji také využívali, v rámci doplňkové léčby a alternativní medicíny, starověcí Číňané, Indové, Egypťané, Řekové i Římané. Aromaterapie se dodnes užívá k lokální aplikaci, masážím i inhalaci, tvoří nesdílnou součást nejen nekonvenční léčby, ale i klasické medicíny. Účinky pozitivního působení byly totiž vědecky prokázány. 
 

Jak na nás aromaterapie působí? 
Vědci se v této oblasti přou. Někteří se domnívají, že v této sféře má hlavní roli čich, který podněcuje amygdalu a hippocampus v mozku, tedy skladiště pro emoce a vzpomínky. Jiní jsou zase toho názoru, že éterické oleje ovlivňují v krvi hormony a enzymy. 

Pozitivní účinky aromaterie 
Aromaterapie velmi pozitivně působí na stres, depresi i úzkost. Pozitivně působí i u porodu, kdy ženy uklidňuje a uvolňuje. Vůně máty peprné zmírňuje nevolnost a zvracení. Masáže s vonnými oleji pak podporují relaxaci. Bylo také prokázáno, že aromaterapie má také dezinfekční, antibakteriální a antiplísňové účinky. Pomáhá řešit potíže s lupenkou, svěděním , vypadáváním vlasů, bolestí hlavou, zácpou i nespavostí. Udává se rovněž, že aromaterapie působí preventivně proti vzniku rakoviny, nicméně tyto účinky nebyly vědecky potvrzeny. 

Aromaterapie není ale pro každého
Pozor by na ni měli dát těhotné, alergici, lidi s vysokým krevním tlakem a hormonálními nádory.

  • Bazalka se užívá ke zmírnění depresí, úlevě bolesti hlavy.

  • Bergamont pomáhá trávícímu traktu a močovým cestám. Spolu s eukalyptem pak může napomoci eliminovat migrénu.

  • Levandulový olej příjemně uvolňuje, zbavuje stresu, deprese, uklidňuje a napomáhá se spánkem.

  • Santalové dřevo působí jako afrodiziakum.

  • Tea Tree oil působí antimikrobiálně, antisepticky a dezinfekčně.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Zdeňka - budoucnost dítěte

Znamení Beran
Specializace Andělské karty, tarotové karty, astrologie
Zaměření Dětské horoskopy, budoucnost dítěte

Specializuji se na výklad budoucnosti dětí, protože vím, že mnohé z ní se dá často ovlivnit a pozměnit k lepšímu. Vyložím Vám životní cestu a významné okamžiky, které Vašeho potomka čekají a na které je vhodné se připravit. 

Zašlete mi SMS ve tvaru RADA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 61

Zašlete mi SMS ve tvaru RADA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 61

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Čakry

Pojem „čakry“ je obecně znám, překládá se jako kruh, a znamená energii, která je v tomto kruhu, proudí a ovlivňuje mnohé okolo, také orgány a obecně stav těla, ale i mysli. Čakry jsou přitom navzájem propojené, a pokud jedna vykáže problém, pak nejspíš i ty ostatní, okolní také posupně ochudnou.

HOMEOPATIE V BARVÁCH: ŽLUTÁ

Náš svět by se v dnešní době už nedokázal obejít bez citronu – tak za tímto názorem stojí vědci z univerzity v Cambridge. Tvrdí, že bez něj bychom vymřeli. Něco pravdy na tom zřejmě bude, neboť jsou citrony spjaty s lidstvem přímo věky: ve staré Číně je to součást kultury, pěstují se zde více než 2500 let. Evropanům jsou citrony známy od 11. století, kdy je přivezli do Španělska arabští obchodníci. Nejčastější je spojení tohoto ovoce s čajem, kam si jej přidáváme v doprovodu medu nebo cukru, případně samotný.

Kategorie: Homeopatie Zdraví hubnutí a diety