Zloději duší

Američtí filmaři mohou za to, jak se celý svět dnes dívá na woodoo. Většina světa je má za temné čarodějnictví, které je spojeno s negativními sílami, záhrobím a proměnou v zoombie. Samozřejmě, že vše je ve skutečnosti zcela jinak.

Woodoo je prostě náboženství, jako jiné, které praktikují v jiných koutech světa. Není třeba se ho bát. Není nutné jím opovrhovat.

 O Woodoo

Původní náboženské tradice přežily francouzské kolonizátory i přísný diktátorský režim. Woodoo sem přinesli dávní předkové z kmenů Jorubů, Kongů a Fonů ze západní Afriky. Existují dva druhy woodoo. Bílé, které člověku pomáhá a jež vykonává kněz jemuž se říká houngan a pak je tu ještě černé woodoo, které se věnuje černé magii a kletbám.

 Bokori

Černé woodoo pak provádí tzv. bokori, čili zloději duší. Woodoo na Haiti praktikuje většina původních obyvatel, a to i přesto, že se 80% z nich dnes hlásí k římskokatolické církvi. Jelikož však houngani (knězové bílého woodoo) nikdy nepracují pár dní po měsíčním úplňku a ani v době těsně po západu slunce, svět patří temné straně Woodoo. Je to prý proto, že se na zemi v těchto chvílích otevírají pekelné brány a bílé woodoo není dostatečně silné na to, aby se temným silám postavilo. Silné jsou však bokori. Ti se shromažďují v tajných sektách Bizango a Cochon Gris. A ani Haiťané o nich příliš nemluví. Prozradili, že lidé v těchto sektách přináší lidské oběti, provádějí černou magii, vznášejí kletby a své nepřátele se snaží proměnit v zombie.

 Proměna v Zombie

Bokori na Haiti ve skutečnosti nečarují, používají prášek z ryby zvané čtverzubec, což je velmi silný jed, až 1200x silnější než kyanid. Prášek se vyrábí v červnu, kdy je jedu v rybách nejvíce. Pak už jen stačí, aby hotový prášek nasypali do bot anebo foukli do tváře a kouzlo je hotovo. Dotyčný okamžitě “zemře”, ale jen na pohled, protože jed způsobí úplnou paralýzu, zastaví všechny životní funkce, mozek a smysly fungují normálně a dokonce i srdce bije dál, jen ho není slyšet. Neuslyšíte ho ani přes ten nejlepší stetoskop.

V tomto stavu je tak člověk za plného vědomí, avšak bez možnosti jakkoliv reagovat, pohřben zaživa. Zajímavé však je, že oběti svůj pohřeb obvykle přežijí, protože bokori pak dotyčné po nocích vykopávají a s pomocí durmanu a atropinu je opět přivádí k životu. Dělají z nich zombie. Oběti to samozřejmě významně poznamená. Navíc na Haiti funguje nepsaný zákon, podle něhož nesmí nikdo podat zombie jídlo a nesmí se k ní ani přiblížit, aby se také nenakazil.

 Proč to bokori dělají?

Je to jednoduché, někdy si to zaplatí lidé, kteří se chtějí zbavit nepřítele a někdy se tímto způsobem vyrábí levná pracovní síla. Člověk takto navrácený zpět do života je snadno zmanipulovatelný a dlouhodobá otrava vede k závislosti na narkotikách. Bokori toho využívají a nechají je dřít od rána do noci na svých plantážích, čehož jsou schopni jen proto, aby dostali svou potřebnou dávku halucinogenu. Haiťané se zombie velice bojí a tak raději při pohřbu svým milovaným ještě stínají hlavu.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti

Znamení Lev
Specializace Magie, tarotové karty, kyvadlo
Zaměření Věštění budoucnosti

Otevřte dveře k bráně osudu, zastavte se a hleďte na Váš budoucí život. Mé jméno je Renáta a věštění budoucnosti a pomoc lidem je pro mne životním posláním. Společně nahlédneme do Vaší blízké i vzdálenější budoucnosti.

Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 60

Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 60

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

HOROSKOP 2015 VÁHY

Váhy, neustále jen sníte a kde nic tu nic. Přišel čas, kdy dojdete prozření a chopíte se příležitosti. Budete akční a dokážete proměnit slova v činy – konečně! Ve vašem případě má organizace vašeho harmonogramu téměř magickou moc a pomůže vám splnit veškeré úkoly a předsevzetí, která si dáte. Neodradí vás drobné neúspěchy ani průtahy při vyřizování na úřadech či v podnikání. Jako jedinému znamení zvěrokruhu vám hvězdy letos dopřeji změnit svůj život od základů. Budete mít sklon vyskakovat z rozjetého vlaku, což vám může zkomplikovat jak pracovní tak osobní život. Uděláte lépe, když dotáhnete každý projekt do konce a poté si sestavíte seznam zisků a ztrát. Uvidíte, že kladných čísel bude postupem roku přibývat.

Fáze měsíce z pohledu magie

Měsíc je v magii velice silným pojmem. Běžně se užívá výraz „luna“, která na nás působí velice silnou energií, ze které se pak i následně čerpá potřebné účely magie a čarodějnictví. Dnes, kdy již čarodějnictví není trestáno upálením na hranici, a je spíše bráno obecně jako zábavná forma, je možno plně energií měsíce využívat, bez strachu z úhony nebo snad i úmoru.

Numerologie – číslo 4

Nauka o číslech z pohledu významového. Tak by se stručně dala charakterizovat numerologie, populární věda o významech čísla, které může vypovídat mnohé o charakteru osobnosti, ale i sledu událostí. Jsou lidé, kteří si dle numerologického výkladu stanoví datum svatby a podobných, významných událostí.