Zloději duší

Američtí filmaři mohou za to, jak se celý svět dnes dívá na woodoo. Většina světa je má za temné čarodějnictví, které je spojeno s negativními sílami, záhrobím a proměnou v zoombie. Samozřejmě, že vše je ve skutečnosti zcela jinak.

Woodoo je prostě náboženství, jako jiné, které praktikují v jiných koutech světa. Není třeba se ho bát. Není nutné jím opovrhovat.

 O Woodoo

Původní náboženské tradice přežily francouzské kolonizátory i přísný diktátorský režim. Woodoo sem přinesli dávní předkové z kmenů Jorubů, Kongů a Fonů ze západní Afriky. Existují dva druhy woodoo. Bílé, které člověku pomáhá a jež vykonává kněz jemuž se říká houngan a pak je tu ještě černé woodoo, které se věnuje černé magii a kletbám.

 Bokori

Černé woodoo pak provádí tzv. bokori, čili zloději duší. Woodoo na Haiti praktikuje většina původních obyvatel, a to i přesto, že se 80% z nich dnes hlásí k římskokatolické církvi. Jelikož však houngani (knězové bílého woodoo) nikdy nepracují pár dní po měsíčním úplňku a ani v době těsně po západu slunce, svět patří temné straně Woodoo. Je to prý proto, že se na zemi v těchto chvílích otevírají pekelné brány a bílé woodoo není dostatečně silné na to, aby se temným silám postavilo. Silné jsou však bokori. Ti se shromažďují v tajných sektách Bizango a Cochon Gris. A ani Haiťané o nich příliš nemluví. Prozradili, že lidé v těchto sektách přináší lidské oběti, provádějí černou magii, vznášejí kletby a své nepřátele se snaží proměnit v zombie.

 Proměna v Zombie

Bokori na Haiti ve skutečnosti nečarují, používají prášek z ryby zvané čtverzubec, což je velmi silný jed, až 1200x silnější než kyanid. Prášek se vyrábí v červnu, kdy je jedu v rybách nejvíce. Pak už jen stačí, aby hotový prášek nasypali do bot anebo foukli do tváře a kouzlo je hotovo. Dotyčný okamžitě “zemře”, ale jen na pohled, protože jed způsobí úplnou paralýzu, zastaví všechny životní funkce, mozek a smysly fungují normálně a dokonce i srdce bije dál, jen ho není slyšet. Neuslyšíte ho ani přes ten nejlepší stetoskop.

V tomto stavu je tak člověk za plného vědomí, avšak bez možnosti jakkoliv reagovat, pohřben zaživa. Zajímavé však je, že oběti svůj pohřeb obvykle přežijí, protože bokori pak dotyčné po nocích vykopávají a s pomocí durmanu a atropinu je opět přivádí k životu. Dělají z nich zombie. Oběti to samozřejmě významně poznamená. Navíc na Haiti funguje nepsaný zákon, podle něhož nesmí nikdo podat zombie jídlo a nesmí se k ní ani přiblížit, aby se také nenakazil.

 Proč to bokori dělají?

Je to jednoduché, někdy si to zaplatí lidé, kteří se chtějí zbavit nepřítele a někdy se tímto způsobem vyrábí levná pracovní síla. Člověk takto navrácený zpět do života je snadno zmanipulovatelný a dlouhodobá otrava vede k závislosti na narkotikách. Bokori toho využívají a nechají je dřít od rána do noci na svých plantážích, čehož jsou schopni jen proto, aby dostali svou potřebnou dávku halucinogenu. Haiťané se zombie velice bojí a tak raději při pohřbu svým milovaným ještě stínají hlavu.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Regína - Horoskop na tento rok

Znamení Vodnář
Specializace Magie, tarot, hvězdy, kyvadlo
Zaměření Osobní horoskop na celý rok

Zajímají Vás události, jež čekají právě Vás v tomto pro mnohé možná obtížném roce? Jmenuji se Regína a s pomocí horoskopu určíme štastné i méně štastné okamžiky, které Vás v tomto roce čekají. Říká se, že štěstí přeje připraveným, buďte i Vy připraveni na svoji budoucnost a Váš život se stane jednodušším. 

Zašlete mi SMS ve tvaru HOROSKOP datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 63

Zašlete mi SMS ve tvaru HOROSKOP datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 63

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Lilith, aneb tajemství Černé Luny

Lilith, nebo-li Černá Luna je pojem, který pochází původně ze sumerské mytologie staré více než 5000 let. Šlo tehdy o společnici Innany, královny nebes, která shromažďovala válečníky k posvátným rituálům. Podle legendy žila Lilith na posvátném stromě spolu s moudrým hadem a divokým ptákem Anzu. Innana ji bohužel nechápala a tak nechala strom porazit, hada zabít, pták Anzu pak uprchl do hor a Lilith zmizela v pustinách...

Výklad tarotu páže mečů

Tarotových karet je v celém balíčku sedmdesát šest a každá z nich má svůj vlastní význam. Karty se používají k předvídání budoucnosti po mnoho let, století a přežily i takové nepřízně osudů, jako byly nejen světové války, ale především čarodějnické procesy. Tarotové karty jsou v poslední době dost populární.