Magický zimní slunovrat

K magickému zimnímu slunovratu dochází každý rok v trochu odlišný čas. Vždy jde však o velice nevšední okamžik s velmi zvláštním kouzlem. Je to okamžik, který je již od nepaměti všemi lidmi na celém světě oslavován, protože dochází k návratu světla.

Co je slunovrat?

Jde o stav, kdy slunce dosáhne nejvzdálenějšího severního anebo jižního sklonu. V zimě je to na severní polokouli nejdelší noc, den ctěný mnoha tradicemi a který v minulosti u nás nesl jméno Yule (kolo - životní koloběh, rok). Jde o okamžik, kdy se rozbíhá znamení Kozoroha, Slunce se obrací opět na sever a po 30 dnech vstupuje do znamení Vodnáře. V tento den se narodil bůh Slunce. Temné síly v tento den dosahují svého vrcholu a slunce je velmi oslabené. Hranice mezi těmito světy mizí. Proto se tento den vítali všichni nečekaní hosté s otevřenou náručí, věřilo se totiž, že to jsou duše zemřelých členů rodiny. Tato noc startuje kalendářní zimu. Je to však zlomová noc, která přináší delší dny. Oslavy Zimního slunovratu sahají do hluboké minulosti, mnohem hlubší, než je zrození Ježíše Krista. První doklady o oslavách se datují až do doby 3800 let před naším letopočtem.

Zimní slunovrat a Štědrý večer

Podle pradávných tradic se významná část obřadních činností soustředila na předvečer 25. 12., tedy Štědrý večer. Po dalších 12 dní, které zastupují 12 měsíců v roce, jde o nečisté dny, končící v době, kdy Křesťané posléze zasadili příchod Tří králů. Tomuto období vládne bůh podsvětí zvaný Veles. Římané pak toto období zasvětili bohovi Saturnovi. To oni pak do domů přinesli větve jehličnatých stromů a keřů. Jim vděčíme za dárky. Slovanské oslavy zimního slunovratu pochází až z 10. století našeho letopočtu. Svátek se slavil po celé planetě. V této době se vykonávaly různé rituály a kouzla pro ochranu zdraví, lidí, zvířat i domovů. Bylo to proto, že hranice mezi dvěma světy byla tenká a kromě dobrých duchů se zpět na zem dostávali i zlí duchové. V této době se pálili posvátné ohně. Popel z těchto slavností se pak užívalo k podpoře úrody i k léčení. V Itálii tímto popelem s pomocí kouzla pro změnu zaháněli krupobití.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Regína - Horoskop na tento rok

Znamení Vodnář
Specializace Magie, tarot, hvězdy, kyvadlo
Zaměření Osobní horoskop na celý rok

Zajímají Vás události, jež čekají právě Vás v tomto pro mnohé možná obtížném roce? Jmenuji se Regína a s pomocí horoskopu určíme štastné i méně štastné okamžiky, které Vás v tomto roce čekají. Říká se, že štěstí přeje připraveným, buďte i Vy připraveni na svoji budoucnost a Váš život se stane jednodušším. 

Zašlete mi SMS ve tvaru VESTIT datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 63

Zašlete mi SMS ve tvaru VESTIT datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 63

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články