Magický zimní slunovrat

K magickému zimnímu slunovratu dochází každý rok v trochu odlišný čas. Vždy jde však o velice nevšední okamžik s velmi zvláštním kouzlem. Je to okamžik, který je již od nepaměti všemi lidmi na celém světě oslavován, protože dochází k návratu světla.

Co je slunovrat?

Jde o stav, kdy slunce dosáhne nejvzdálenějšího severního anebo jižního sklonu. V zimě je to na severní polokouli nejdelší noc, den ctěný mnoha tradicemi a který v minulosti u nás nesl jméno Yule (kolo - životní koloběh, rok). Jde o okamžik, kdy se rozbíhá znamení Kozoroha, Slunce se obrací opět na sever a po 30 dnech vstupuje do znamení Vodnáře. V tento den se narodil bůh Slunce. Temné síly v tento den dosahují svého vrcholu a slunce je velmi oslabené. Hranice mezi těmito světy mizí. Proto se tento den vítali všichni nečekaní hosté s otevřenou náručí, věřilo se totiž, že to jsou duše zemřelých členů rodiny. Tato noc startuje kalendářní zimu. Je to však zlomová noc, která přináší delší dny. Oslavy Zimního slunovratu sahají do hluboké minulosti, mnohem hlubší, než je zrození Ježíše Krista. První doklady o oslavách se datují až do doby 3800 let před naším letopočtem.

Zimní slunovrat a Štědrý večer

Podle pradávných tradic se významná část obřadních činností soustředila na předvečer 25. 12., tedy Štědrý večer. Po dalších 12 dní, které zastupují 12 měsíců v roce, jde o nečisté dny, končící v době, kdy Křesťané posléze zasadili příchod Tří králů. Tomuto období vládne bůh podsvětí zvaný Veles. Římané pak toto období zasvětili bohovi Saturnovi. To oni pak do domů přinesli větve jehličnatých stromů a keřů. Jim vděčíme za dárky. Slovanské oslavy zimního slunovratu pochází až z 10. století našeho letopočtu. Svátek se slavil po celé planetě. V této době se vykonávaly různé rituály a kouzla pro ochranu zdraví, lidí, zvířat i domovů. Bylo to proto, že hranice mezi dvěma světy byla tenká a kromě dobrých duchů se zpět na zem dostávali i zlí duchové. V této době se pálili posvátné ohně. Popel z těchto slavností se pak užívalo k podpoře úrody i k léčení. V Itálii tímto popelem s pomocí kouzla pro změnu zaháněli krupobití.

Momentálně jsem offline (Na Vaši otázku odpovím do 24 hodin.)

Kartářka Karin - snář a výklad snů

Znamení Štír
Specializace Výklad významu snů
Zaměření Kyvadlo, magie, tarotové karty

Většina snů má buď zcela zřejmý nebo skrytý význam. Jmenuji a Karin a zabývám se výkladem snů, které často bývají předzvěstí budoucnosti Vaší nebo vašich blízkých. Sny často také zobrazují Vaši přítomnost a Vaše skutečně city a pocity. Odhalím skutečný význam těchto snů a pomohu Vám vyřešit současné i budoucí problémy. 

Zašlete mi SMS ve tvaru SNY datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62

Zašlete mi SMS ve tvaru SNY datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Etikoterapie

Už jste někdy slyšeli o etikoterapii? Když se vysloví slovo etikoterapie, budí to dojem, že jde o léčbu mravností, ale není tomu tak zas až tak docela.

Hodně lidí si myslí, že nemoc je něco, co lze odstranit pouze s pomocí vyspělé medicíny. Jde o fyzickou poruchu, která nás prostě náhodně potká a nic moc s ní nejde dělat. Leda tak brát vitamíny, léky na podporu imunity a očkovat se. Nemoci způsobují bakterie, viry nebo plísně. Fyzickou detoxikací dosáhneme zdraví. Uzdravení je spojeno s odstraněním bolesti a příznaků. Je to však vážně tak?