Magický zimní slunovrat

K magickému zimnímu slunovratu dochází každý rok v trochu odlišný čas. Vždy jde však o velice nevšední okamžik s velmi zvláštním kouzlem. Je to okamžik, který je již od nepaměti všemi lidmi na celém světě oslavován, protože dochází k návratu světla.

Co je slunovrat?

Jde o stav, kdy slunce dosáhne nejvzdálenějšího severního anebo jižního sklonu. V zimě je to na severní polokouli nejdelší noc, den ctěný mnoha tradicemi a který v minulosti u nás nesl jméno Yule (kolo - životní koloběh, rok). Jde o okamžik, kdy se rozbíhá znamení Kozoroha, Slunce se obrací opět na sever a po 30 dnech vstupuje do znamení Vodnáře. V tento den se narodil bůh Slunce. Temné síly v tento den dosahují svého vrcholu a slunce je velmi oslabené. Hranice mezi těmito světy mizí. Proto se tento den vítali všichni nečekaní hosté s otevřenou náručí, věřilo se totiž, že to jsou duše zemřelých členů rodiny. Tato noc startuje kalendářní zimu. Je to však zlomová noc, která přináší delší dny. Oslavy Zimního slunovratu sahají do hluboké minulosti, mnohem hlubší, než je zrození Ježíše Krista. První doklady o oslavách se datují až do doby 3800 let před naším letopočtem.

Zimní slunovrat a Štědrý večer

Podle pradávných tradic se významná část obřadních činností soustředila na předvečer 25. 12., tedy Štědrý večer. Po dalších 12 dní, které zastupují 12 měsíců v roce, jde o nečisté dny, končící v době, kdy Křesťané posléze zasadili příchod Tří králů. Tomuto období vládne bůh podsvětí zvaný Veles. Římané pak toto období zasvětili bohovi Saturnovi. To oni pak do domů přinesli větve jehličnatých stromů a keřů. Jim vděčíme za dárky. Slovanské oslavy zimního slunovratu pochází až z 10. století našeho letopočtu. Svátek se slavil po celé planetě. V této době se vykonávaly různé rituály a kouzla pro ochranu zdraví, lidí, zvířat i domovů. Bylo to proto, že hranice mezi dvěma světy byla tenká a kromě dobrých duchů se zpět na zem dostávali i zlí duchové. V této době se pálili posvátné ohně. Popel z těchto slavností se pak užívalo k podpoře úrody i k léčení. V Itálii tímto popelem s pomocí kouzla pro změnu zaháněli krupobití.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti

Znamení Lev
Specializace Magie, tarotové karty, kyvadlo
Zaměření Věštění budoucnosti

Otevřte dveře k bráně osudu, zastavte se a hleďte na Váš budoucí život. Mé jméno je Renáta a věštění budoucnosti a pomoc lidem je pro mne životním posláním. Společně nahlédneme do Vaší blízké i vzdálenější budoucnosti.

Zašlete mi SMS ve tvaru ESO datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60

Zašlete mi SMS ve tvaru ESO datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Hromnice - Candlemas

Zatímco u nás slavíme Hromnice a kudy prošli Keltové tak slaví i svátek svatého Imbolce, křesťané neponechali nic náhodě a velký pohanský svátek zaplácli svátkem zvaným Candlemas. Má jít o svátek Svátek uvedení Páně do chrámu Ježíše a svátek očištění Panny Marie. Dle tohoto svátku se totiž věřilo, že chlapci se narodí nečistí a je proto nutné je nejprve očistit a až pak mohou být pokřtěni a přijati do chrámu božího.

Magická moc úplňku

Fáze měsíce v úplňku má mnoho významů. Nejenže vlci a psi vyjí na měsíc, lidé jsou náměsíční, anebo nemohou usnout. Celým dílem je právě až magická moc úplňku, který vysílá energii na nás všechny bytosti. Pokud se naučíme této energie využívat ve svůj prospěch, bude se nám v mnohém dařit. Stojí rozhodně za to, se o možnostech něco dozvědět, načerpat, jaké možnosti jsou.

Sanatorium Waverly Hills

V roce 1910 bylo s velkou slávou otevřeno sanatorium ve Waverly Hills ve Spojených státech. Najdete je v Louisville, v oblasti Jefferson County, v Kentucky. Léčit se zde měli pacienti s tehdy velmi rozšířenou a zákeřnou chorobou jménem tuberkulóza. Počátkem dvacátého století se toto onemocnění, zvané bílá nemoc, stalo obrovským problémem po celém světě. Zařízení začínalo se čtyřiceti pacienty, nakonec jeho branami prošlo za sedmdesát let existence několik tisíc pacientů. Tato stavba ve Waverly Hills prodělala několik změn: byla školou, nemocnicí a nakonec pečovatelským domem. Jisté je, že v jejich zdech došlo k masovým úmrtím (hovoří se o několika tisících), některá z nich nebyla objasněna, oproti tomu další ano: zanedbání péče, neschválené experimenty na lidech, mučení, drastická a sadistická léčba.