Jak zapomenout

Zapomenout se někdy snažil každý. Bohužel, co bylo trapné, nepříjemné a bolestné, se z hlavy vymazává těžko. Vědci však přišli na to, že zapomenout na něco není nemožné a dokonce můžeme zapomenout i úmyslně.

Jeremy Manning z univerzity v Dartmouthu spolu s kolegy odhalili, že lidé mohou vymazat určité vzpomínky, když budou přemýšlet o jejich kontextu.

 Jak na to?

  • Pokud chcete z hlavy dostat nějakou vzpomínku j nejprve nutné soustředit se na sebe. Na chvíli přestaňte vnímat okolní svět. Vnímejte pouze to, na čem vám záleží.

  • Izolujte vzpomínku, na kterou chcete zapomenout. Nejde o to, abyste ji potlačili nebo zatlačili někam do kouta, ale zpracovali ji. Danou vzpomínku proto uchopte a zamyslete se nad jejími detaily. Co se vlastně stalo? Kde a kdy se to stalo? Kdo ve vzpomínce figuruje? Co se dělo okolo? Jak jste se v tu chvíli cítili?

  • Snažte se co nejkonkrétněji definovat, na co chcete zapomenout. Pozor, nemůžete zapomenout na to, že jste chodili do školy, ale můžete eliminovat detaily, které vzpomínky vyvolávaly, jako vůně, místa, předměty apod.

  • Meditujte s těmito detaily a vykonávejte u toho příjemné věci. Snažte se nepříjemné pocity nahradit těmi příjemnými. Pomoci vám s tím může i příjemná klidná hudba, horká koupel, aromaterapie, přítmí, svíčky nebo třeba chutné jídlo, které si vychutnáte na nějakém příjemném místě.

  • Restartujte. Představte si ve své mysli zničení vzpomínky. Představte si, že jde o fotku anebo film, který v duchu spálíte. Soustřeďte se přitom na detaily a vnímejte, jak se okraje obrázku nebo filmu pálí, postupně hnědnou, mění se v popel.

 Aby se vzpomínky nevracely

  • Aby se vzpomínky nevracely, při práci myslete na něco příjemného.

  • Zabavte svou mysl. Čtěte knížky, Dívejte se na filmy. Najděte si nějaký nový koníček. Najděte si nové přátele.

  • Najděte si někoho, s kým si o svých vzpomínkách můžete promluvit.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Zdeňka - budoucnost dítěte

Znamení Beran
Specializace Andělské karty, tarotové karty, astrologie
Zaměření Dětské horoskopy, budoucnost dítěte

Specializuji se na výklad budoucnosti dětí, protože vím, že mnohé z ní se dá často ovlivnit a pozměnit k lepšímu. Vyložím Vám životní cestu a významné okamžiky, které Vašeho potomka čekají a na které je vhodné se připravit. 

Zašlete mi SMS ve tvaru RADA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 61

Zašlete mi SMS ve tvaru RADA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 61

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Výklad tarotu osm mečů

Tarotové karty se na světě užívají po několik staletí k výkladu budoucnosti, a jejich popularita prudce stoupá. Vlivem i okolních událostí totiž lidé čím dál častěji hledají podobný druh zábavy, ať už z čistě zábavných důvodů, tak i proto, že se zajímají o to, jak se věci a události budou v jejich životě mít.