Mýty o Wicca

I když jsme v jednadvacátém století, stále jsou čarodějnice nepochopené. A to je dokonce v roce 1986 v Americe legalizoval odvolací soud. Nevěříte? Vážně, ten čarodějnictví dokonce uznal za náboženství. Přesto i po tolika letech si však většina světa myslí, že čarodějnictví patří do pohanství.

Co je Wicca?

Wicca je formou novodobého čarodějnictví, novopohanské náboženství, které je oficiálně uznávané. Vzniklo v padesátých letech minulého století. Má v sobě sice prvky pohanských náboženství, hlavně těch keltských, ale i antických a germánských. Uznává lidové tradice a užívá ceremoniální magii. Uznává dvě božstva. Prvním je Bohyně spojovaná s měsícem a druhým je Rohatý bůh. Typickým symbolem je pro ně pentagram v kruhu. Náboženství založil Gerald Gardner. Bohužel do dnešních dnů o něm koluje řada nepravd, polopravd a mýtů.

 Mýty o náboženství Wicca

  • Spousta lidí si myslí, že jde o starodávné pohanské náboženství. Ve skutečnosti je sice založeno na evropských pohanských obřadech a rituálech, ale v reálu jde o moderní náboženství.

  • Spousta lidí tvrdí, že Wicca není skutečné náboženství. V reálu je v Americe skutečně uznaným náboženstvím. Dokonce jim stát New Jersey uznal osm svátků, v jejímž rámci děti z rodin, kde toto náboženství uznávají, nemusí jít do školy. V jiných státech je tomu však jinak. Existuje spousta zemí, kde náboženství Wicca označují za sektu.

  • Náboženství Wicca je často spojováno se satanismem. I proto lidé věří, že jsou zlí a jejich kouzla a rituální magie je pouze temná a prováděná pouze proto, aby lidem uškodila.

  • Wicca je přitom založena na přírodě. Věří v to, co naši předkové. Součástí je i podávání obětin bohům. Jde obvykle o chléb, ovoce, víno, nebo květiny, žádné lidské oběti nebo snad srdce dívčino a oko mladíka.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Lída - andělské karty

Znamení Beran
Specializace Pomoc v obtížných životních situacích
Zaměření andělské karty, magie

Zeptejte se na Váš osud přímo Vašich andělů. Andělské karty jsou propojením právě s těmito anděli, kteří Vás opatrují a provázejí Vaším životem. Andělé Vám pomáhají splnit životní poslání a úkoly, díky kterým se stáváte lepšími.

Zašlete mi SMS ve tvaru ANDELSKA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62

Zašlete mi SMS ve tvaru ANDELSKA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Jak poznat zlého člověka

Rozeznat dobrého člověka od toho zlého není jednoduché. Většina z nás přeci jen stále věří, že v každém dřímá něco dobrého, bohužel faktem je, že někdo je prostě zlý a ničím tuhle věc nezměníte. Dobro v něm prostě nenajdete. Potkat ho můžete kdekoliv a kdykoliv. Jde obvykle o záludného člověka, který se zpočátku jako zlý vůbec nemusí jevit, protože zlo často zůstává skryto velice hluboko. Když je zlo na povrchu, poznáte ho hned a toto dilema nemusíte řešit. Tak tomu však bývá pouze málokdy. Otázkou rovněž je, jaké vlastnosti člověk musí mít, abychom jej považovali za zlého. Tohle je dost subjektivní. Každý máme v tomto hranice nastaveny trochu jinak. Existují však jisté varovné signály, které by nás měly na zlého člověka upozornit.

Protože, co si budeme povídat, nejhorší je takové zlo, které není poznat.

Arrivismus

Arrivismus v sobě neskrývá nic jiného než vampirismus. S nadšením pro upíry, to však má co do činění skutečně pramálo. Jde o práci s energií, ať už vědomě, nebo nevědomě. S vampíry to má společného pouze to, že stejně jako upíři sáli krev, tito lidé sají energii. Energii si berou bez zájmu o to, jestli jim ji chcete poskytnout vědomě a dobrovolně anebo nikoliv. Ano, řeč je o energetických upírech, kteří rádi manipulují.