Mýty o Wicca

I když jsme v jednadvacátém století, stále jsou čarodějnice nepochopené. A to je dokonce v roce 1986 v Americe legalizoval odvolací soud. Nevěříte? Vážně, ten čarodějnictví dokonce uznal za náboženství. Přesto i po tolika letech si však většina světa myslí, že čarodějnictví patří do pohanství.

Co je Wicca?

Wicca je formou novodobého čarodějnictví, novopohanské náboženství, které je oficiálně uznávané. Vzniklo v padesátých letech minulého století. Má v sobě sice prvky pohanských náboženství, hlavně těch keltských, ale i antických a germánských. Uznává lidové tradice a užívá ceremoniální magii. Uznává dvě božstva. Prvním je Bohyně spojovaná s měsícem a druhým je Rohatý bůh. Typickým symbolem je pro ně pentagram v kruhu. Náboženství založil Gerald Gardner. Bohužel do dnešních dnů o něm koluje řada nepravd, polopravd a mýtů.

 Mýty o náboženství Wicca

  • Spousta lidí si myslí, že jde o starodávné pohanské náboženství. Ve skutečnosti je sice založeno na evropských pohanských obřadech a rituálech, ale v reálu jde o moderní náboženství.

  • Spousta lidí tvrdí, že Wicca není skutečné náboženství. V reálu je v Americe skutečně uznaným náboženstvím. Dokonce jim stát New Jersey uznal osm svátků, v jejímž rámci děti z rodin, kde toto náboženství uznávají, nemusí jít do školy. V jiných státech je tomu však jinak. Existuje spousta zemí, kde náboženství Wicca označují za sektu.

  • Náboženství Wicca je často spojováno se satanismem. I proto lidé věří, že jsou zlí a jejich kouzla a rituální magie je pouze temná a prováděná pouze proto, aby lidem uškodila.

  • Wicca je přitom založena na přírodě. Věří v to, co naši předkové. Součástí je i podávání obětin bohům. Jde obvykle o chléb, ovoce, víno, nebo květiny, žádné lidské oběti nebo snad srdce dívčino a oko mladíka.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Kateřina - pomoc s láskou a vztahy

Znamení Ryby
Specializace Andělské karty, tarotové karty,
Zaměření Láska a vztahy, karmické vztahy, rodinné konstelace

Láska je nejvyšším a také nejvíce komplikovaným citem, který působí v životě mnoho štěstí, ale i trápení a smutku. Poradím Vám s Vaším stávajícím vztahem a neštastně zamilovaným pomohu získat lásku milované osoby. Vím, že láska často bolí a partnerské vztahy jsou mnohy obtížné, společnými silami vše napravíme.

Zašlete mi SMS ve tvaru MILOVAT datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zavolejte mi na číslo 906 90 01 02 a zadejte mojí linku 60

Zašlete mi SMS ve tvaru MILOVAT datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 90 01 02 a zadejte mojí linku 60

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Jak budovat svůj sen

Takřka každý z nás má nějaké sny. Je však otázka, zda je realizujeme, sníme anebo anebo jen mluvíme. Samozřejmě, že myšlenka je energií, která podle toho, jak je vyslaná, podvědomě působí na její realizaci. A proto je základem všech splněných snů, neposílat negativní myšlenky do Vesmíru. Myšlenky je sice nutno vysílat, a to opakovaně, ale ty pozitivní.