Hygge, dánský recept na štěstí

To, že jsou Dánové jedni z nejšťastnějších národů světa, není nic nového. Víte však, proč tomu tak je? Může za to prý Hygge (čtěte jako hüke), ryze dánský fenomén, recept na štěstí. Jde o činnost, nebo stav, který možno prezentovat i jako útulno a příjemno.

Jde o koncept myšlení i žití, je to i umění dělat si život příjemným, mít se hezky. Když je v Dánsku označena nějaká situace za hyggeligt, je to absolutní vrchol toho, čeho můžete dosáhnout, co může být. V českém pojetí hygge můžeme spojit s klidem, pohodou, nohama nahoře a v teple. Kolébka tohoto životního stylu se datuje kupodivu až do 19. století a je odvozeno od německého slova hyggia, což znamená myslet nebo se cítit spokojeně. Velmi úzce spjata je i s útulným domovem a jeho příjemnou atmosférou.

O čem je myšlenka Hygge?

Zatímco jsme doposud byli poháněni za honbou za štěstím. Hygge kašle na to být nuceně aktivním a být vždy dokonalým nebo in. Jeho filozofie touží po klidu, zachumlání, pohodě, hřejivém světlu, teplu a příjemném horkém nápoji. Je to o chvíli zastavení, plápolání plaménků svíček, knížky v klíně a nechání čas volně plynout. Učí nás relaxovat a odpočívat. Hygge je proto spojena s pohodlnými křesly anebo gauči, polštáři, teplou dekou, otevřeným ohněm, svíčkami, teplými ponožkami, pohodlným domácím oblečením, pyžamy, oblíbenými hrnky, dobrým jídlem, knihami, filmy a lidmi, které máte nejraději.

Bydlení podle Hygge

Bydlení ve stylu Hygge se nese ve skandinávském stylu. Je spojena s bílou barvou, šedou, barevnými doplňky, přírodninami a pleteninami. V domě se objevuje kámen, kulatý stůl, elegantní svícny, lampy, spousta polštářů, kožešiny a spousta osobních předmětů.

Chcete Hygge blíže poznat a pochopit?

Chcete Hygge blíže poznat a pochopit? Pořiďte si nějakou knihu o Hygge. Regály jsou jimi v současné době doslova přeplněné. Základy jsou velmi dobře a přehledně shrnuty a odprezentovány v knihách Hygge od Marie Tourell Soderbergové a Hygge od Meika Wikinga.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Kateřina - pomoc s láskou a vztahy

Znamení Ryby
Specializace Andělské karty, tarotové karty,
Zaměření Láska a vztahy, karmické vztahy, rodinné konstelace

Láska je nejvyšším a také nejvíce komplikovaným citem, který působí v životě mnoho štěstí, ale i trápení a smutku. Poradím Vám s Vaším stávajícím vztahem a neštastně zamilovaným pomohu získat lásku milované osoby. Vím, že láska často bolí a partnerské vztahy jsou mnohy obtížné, společnými silami vše napravíme.

Zašlete mi SMS ve tvaru MILOVAT datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60

Zašlete mi SMS ve tvaru MILOVAT datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Dělení magie

Síla a moc, jak ovlivnit osud, ale i někoho jiného. To je magie, tajemná síla, kterou je možno využít ve svůj prospěch, nebo také prospěch někoho jiného a také, bohužel i v neprospěch. To je již úděl obecné magie, která je dělí, jak mnozí vědí – na černou, tu temnou a bílou, tedy pozitivní magii, jenže jsou i další druhy magií, které lze uplatnit.

Výklad tarotu - dva meče

Balíček tarotových karet je složen z velké a malé arkány. Velká přitom obsahuje pouze dvacet dva karet, kdežto malá arkána karet padesát šest. Důvodem, proč tomu tak je, je ten, že velká arkána obsahuje původní balíček karet, který se na území Evropy užívá k věštění budoucnosti již několik století.

Výklad tarotu páže pohárů

Balíček tarotových karet je čím dále častěji žádanou zábavnou činností pro výklad. Mnoho lidí však se na karty obrací i proto, že touží vyložit budoucnost, protože jim již v minulosti přinesla věštba jistou pravděpodobnost a dobré je občas při rozhodování mít pohled i karet.