Hygge, dánský recept na štěstí

To, že jsou Dánové jedni z nejšťastnějších národů světa, není nic nového. Víte však, proč tomu tak je? Může za to prý Hygge (čtěte jako hüke), ryze dánský fenomén, recept na štěstí. Jde o činnost, nebo stav, který možno prezentovat i jako útulno a příjemno.

Jde o koncept myšlení i žití, je to i umění dělat si život příjemným, mít se hezky. Když je v Dánsku označena nějaká situace za hyggeligt, je to absolutní vrchol toho, čeho můžete dosáhnout, co může být. V českém pojetí hygge můžeme spojit s klidem, pohodou, nohama nahoře a v teple. Kolébka tohoto životního stylu se datuje kupodivu až do 19. století a je odvozeno od německého slova hyggia, což znamená myslet nebo se cítit spokojeně. Velmi úzce spjata je i s útulným domovem a jeho příjemnou atmosférou.

O čem je myšlenka Hygge?

Zatímco jsme doposud byli poháněni za honbou za štěstím. Hygge kašle na to být nuceně aktivním a být vždy dokonalým nebo in. Jeho filozofie touží po klidu, zachumlání, pohodě, hřejivém světlu, teplu a příjemném horkém nápoji. Je to o chvíli zastavení, plápolání plaménků svíček, knížky v klíně a nechání čas volně plynout. Učí nás relaxovat a odpočívat. Hygge je proto spojena s pohodlnými křesly anebo gauči, polštáři, teplou dekou, otevřeným ohněm, svíčkami, teplými ponožkami, pohodlným domácím oblečením, pyžamy, oblíbenými hrnky, dobrým jídlem, knihami, filmy a lidmi, které máte nejraději.

Bydlení podle Hygge

Bydlení ve stylu Hygge se nese ve skandinávském stylu. Je spojena s bílou barvou, šedou, barevnými doplňky, přírodninami a pleteninami. V domě se objevuje kámen, kulatý stůl, elegantní svícny, lampy, spousta polštářů, kožešiny a spousta osobních předmětů.

Chcete Hygge blíže poznat a pochopit?

Chcete Hygge blíže poznat a pochopit? Pořiďte si nějakou knihu o Hygge. Regály jsou jimi v současné době doslova přeplněné. Základy jsou velmi dobře a přehledně shrnuty a odprezentovány v knihách Hygge od Marie Tourell Soderbergové a Hygge od Meika Wikinga.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Zdeňka - budoucnost dítěte

Znamení Beran
Specializace Andělské karty, tarotové karty, astrologie
Zaměření Dětské horoskopy, budoucnost dítěte

Specializuji se na výklad budoucnosti dětí, protože vím, že mnohé z ní se dá často ovlivnit a pozměnit k lepšímu. Vyložím Vám životní cestu a významné okamžiky, které Vašeho potomka čekají a na které je vhodné se připravit. 

Zašlete mi SMS ve tvaru DETI datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61

Zašlete mi SMS ve tvaru DETI datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články