Hygge, dánský recept na štěstí

To, že jsou Dánové jedni z nejšťastnějších národů světa, není nic nového. Víte však, proč tomu tak je? Může za to prý Hygge (čtěte jako hüke), ryze dánský fenomén, recept na štěstí. Jde o činnost, nebo stav, který možno prezentovat i jako útulno a příjemno.

Jde o koncept myšlení i žití, je to i umění dělat si život příjemným, mít se hezky. Když je v Dánsku označena nějaká situace za hyggeligt, je to absolutní vrchol toho, čeho můžete dosáhnout, co může být. V českém pojetí hygge můžeme spojit s klidem, pohodou, nohama nahoře a v teple. Kolébka tohoto životního stylu se datuje kupodivu až do 19. století a je odvozeno od německého slova hyggia, což znamená myslet nebo se cítit spokojeně. Velmi úzce spjata je i s útulným domovem a jeho příjemnou atmosférou.

O čem je myšlenka Hygge?

Zatímco jsme doposud byli poháněni za honbou za štěstím. Hygge kašle na to být nuceně aktivním a být vždy dokonalým nebo in. Jeho filozofie touží po klidu, zachumlání, pohodě, hřejivém světlu, teplu a příjemném horkém nápoji. Je to o chvíli zastavení, plápolání plaménků svíček, knížky v klíně a nechání čas volně plynout. Učí nás relaxovat a odpočívat. Hygge je proto spojena s pohodlnými křesly anebo gauči, polštáři, teplou dekou, otevřeným ohněm, svíčkami, teplými ponožkami, pohodlným domácím oblečením, pyžamy, oblíbenými hrnky, dobrým jídlem, knihami, filmy a lidmi, které máte nejraději.

Bydlení podle Hygge

Bydlení ve stylu Hygge se nese ve skandinávském stylu. Je spojena s bílou barvou, šedou, barevnými doplňky, přírodninami a pleteninami. V domě se objevuje kámen, kulatý stůl, elegantní svícny, lampy, spousta polštářů, kožešiny a spousta osobních předmětů.

Chcete Hygge blíže poznat a pochopit?

Chcete Hygge blíže poznat a pochopit? Pořiďte si nějakou knihu o Hygge. Regály jsou jimi v současné době doslova přeplněné. Základy jsou velmi dobře a přehledně shrnuty a odprezentovány v knihách Hygge od Marie Tourell Soderbergové a Hygge od Meika Wikinga.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Iveta - výklad karet

Znamení Kozoroh
Specializace Výklad karet
Zaměření Andělské karty, cikánské karty, tarotové karty

Pro výklad karet používám cikánské, tarotové i andělské karty, se kterými mám velmi dobré zkušenosti a vím, že výklad právě z těchto karet spolehlivě funguje. S pomocí karet určím nejen obecně Vaši budoucnost, ale můžeme se zaměřit také na jednotlivé oblasti Vašho života, jako je zdraví, finance, láska.

Zašlete mi SMS ve tvaru KARTARKA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61

Zašlete mi SMS ve tvaru KARTARKA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Bylinky sbírané o slunovratu

Noc Letního Slunovratu je magická. Alespoň tomu lidé věřili již od pradávna. I proto se v předvečer slunovratu konaly různé rituály a kouzla. Kromě toho se však v tuto noc také sbíraly byliny, které měly mít mnohem silnější moc než kdykoli jindy. Ze země totiž tryská mocná energie, která otvírá brány mezi světy.

Jak plánují svou svatbu jednotlivá znamení podle hvězd

Uvažovali jste někdy i o tom, že vaše nebeské znamení může významně ovlivnit váš přístup a preference u svateb? Je to skutečně velice zajímavé, co všechno hvězdy mohou ovlivnit. Porovnejte sami, jak moc se astrologický výklad se skutečností shodují. Inspirujte se anebo pokud se na nějakou svatbu chystáte, připravte se na to, co vás čeká.

Jak si přivolat peníze

Trápí-li vás prázdné kapsy a po výplatě je jen pár dní, kdy se radujete z nabitých peněz, přičemž dále víte, že budete muset zaplatit povinné platby, čímž vám z měšce ubude značná část a pak už toho moc k užitku nezbývá. To nepůsobí rozhodně radost a pak je také nepříjemné období asi tří dalších týdnů, než se nového výplatního dne dočkáte.

Jak fungují homeopatika

Homeopatika patří do světa alternativní medicíny. Neznalí a odpůrci, kteří popírají efektivitu homeopatik, jejich účinky srovnávají s principem placeba, tedy neléku, který nám chce vsugerovat, že je lék, skutečnost je však jiná. Homeopatika jsou skutečnými léky, jejichž snahou je probudit v nás samouzdravovací proces.