Geminidy

Středeční noc prozáří ten nejmocnější meteorický roj v roce, kterému se říká Geminidy. Za dobrého počasí bude viditelný pouhým okem. Během jedné hodiny budete moci na nebi spatřit na 120 meteorů, což je dvojnásobek Perseid.

Bohužel roj bude nejintenzivnější 15. 12. 2017 okolo sedmé hodiny ranní, v té době jsou totiž Blíženci velmi vysoko na obloze. Probíhat však bude až do 17. 12. 2017.

 Co jsou Geminidy

Geminidy se objevují na nebi zpoza souhvězdí Blíženců. Roj objevil v roce 1862 R. P. Greg. Nezávisle na B. V. Marshalovi a A. C. Twiningovi, kteří jej ve stejném roce také popsali. Lidé je však pozorovali již mnohem dříve, jen si neuvědomovali o co se jedná. První odhad frekvence roje pochází z roku 1877. Následně začalo jejich počítání a jejich počet se postupně zvyšoval. Původně se předpokládalo, že začnou od 80. let zase ustávat, pravdou je však pravý opak. Není žádným překvapením, když se jich v současné době objeví na nebi více než 100 za hodinu. Staly se tak nejsilnějším meteorickým rojem vůbec. Perseidy obvykle dosahují maxima 80 meteorů za hodinu.

 Asteroid Phaeton

Dalším vesmírným objektem, který se na obloze objeví je asteroid Phaeton. Ve skutečnosti jde zřejmě o vyhaslou kometu. Tato hypotetická planeta původně obíhal mezi Marsem a Jupiterem. Jde o asteroid, který byl pojmenovaný po synovi boha Helia. Asteroid je široký 5 kilometrů. Objeven byl 11. 10. 1983 s pomocí satelitu. Nyní se na nebi objeví 16.12., kdy bude Zemi nejblíže, a to na vzdálenost 10,3 milionů kilometrů. Vědci jej pro tuto vzdálenost nazvali za potencionálně nebezpečný. Viditelný bude radioteleskopem. Asteroid kdysi býval součástí většího objektu, který se v blízkosti slunce rozpadl na menší částečky.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Kateřina - pomoc s láskou a vztahy

Znamení Ryby
Specializace Andělské karty, tarotové karty,
Zaměření Láska a vztahy, karmické vztahy, rodinné konstelace

Láska je nejvyšším a také nejvíce komplikovaným citem, který působí v životě mnoho štěstí, ale i trápení a smutku. Poradím Vám s Vaším stávajícím vztahem a neštastně zamilovaným pomohu získat lásku milované osoby. Vím, že láska často bolí a partnerské vztahy jsou mnohy obtížné, společnými silami vše napravíme.

Zašlete mi SMS ve tvaru MILOVAT datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zavolejte mi na číslo 906 90 01 02 a zadejte mojí linku 60

Zašlete mi SMS ve tvaru MILOVAT datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 90 01 02 a zadejte mojí linku 60

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Sluneční bouře nás může zahubit

Sluneční bouře, čili erupce na Slunci, to je pro vědce velký strašák. Může mít totiž ohromný dopad na naši Zem. Erupce na Slunci o síle, jež zasahují až naši Zemi, se odehrává zhruba jednou za 100 let. Cítíte se v posledních dnech divně? Nejste ve své kůži a jste unavení? Nejspíš je tomu tak proto, že Zem zasáhla sluneční erupce, největší za posledních 10 let.

Jak na tom jsou jednotlivá znamení

Hvězdy toho ovlivňují doopravdy mnoho. Mohou nejen za to jací jsme, jak vypadáme a co máme rádi, ale za i to, zda jsme Kolumbové, domácí peciválové, plážoví povaleči anebo dobrodruzi. Hvězdy ví dokonce také i proč cestujeme a jak se na svých cestách chováme. Nevěříte? Pojďte se spolu s námi o tom přesvědčit.

Jak se k sobě hodí Kozoroh a Kozoroh

Šance, že se dva kozorozi potkají a vytvoří spolu partnerský vztah je velice mizivá. Proto ti, kteří toto učinili a stali se navzájem pro sebe partnery, je možno jedině závidět. Oba jsou totiž tak nějak od přírody odmítaví k osobě, která se zdá být vlastním odrazem jeho samého. Nejsou dokonce ani dobří přátelé a často spolu navazují kontakt, protože musí z hlediska pracovních vztahů, nebo mají společné přátelé. Jinak rozhodně nic, co by je na první pohled spojovalo.