Bibliomantie

Budoucnost se dá předpovídat tím nejrůznějším způsobem. Velmi zajímavým způsobem je věštba za pomocí knih. Termín bibliomantie pochází z řeckého biblos, což znamená knihu nebo papír.

Původně patřila bibliomantie k těm nejsnadnějším a nedostupnějším věšteckým metodám, protože je mohl praktikovat kdokoli, kdo uměl číst. K věštění se ponejvíce užívala Bible, i když není to povinnost, věštit však můžete z jakékoliv posvátné knihy. Mocnou knihou prý je i I-ťing. Věštilo se tak ponejvíce mezi 4.-14. stoletím. Této věštecké metodě holdovali králové i biskupové. Metoda však pochází ještě z hlubší minulosti. Odhaduje se, že metoda má 3000 let. A první knihou, z níž se věštilo nebyla Bible, ale I-ťing. Dodnes tento způsob věštby užívají některé náboženské řády a skupiny. Kniha jim dokáže poradit.

 Jak se věští s pomocí bibliomantie?

V klidu se usaďte tam, kde vás nikdo nebude rušit a vy se budete moci soustředit, vezměte do rukou knihu, zavřete oči, několikrát se zhluboka nadechněte a vydechněte a otevřete knihu namátkou. Se stále zavřenýma očima do knihy zabořte prst a tam najdete svou odpověď na otázku, kterou si kladete. Jiným způsobem věštění je to, když se zavřenýma očima v knize tužkou vyznačíte slova-text, který je vaší odpovědí.

 Bibliomantie v novém pojetí

Dnes se k věštění užívají nejen posvátné knihy. Významná pak je i volba knihy z níž se rozhodnete věštit. Bibliomancii můžete užít i v případě, když se chcete dozvědět něco víc o nějakém člověku. Půjčte si od něj knihu, prohlédněte si ji, co vám nabízí a následně ji v podobě výše uvedeného rituálu náhodně otevřete na nějakém místě a přečtěte si vaši věštbu. Možná vám zpočátku text nic neříká, ale dejte tomu čas, zkuste se nad tím vším zamyslet.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Iveta - výklad karet

Znamení Kozoroh
Specializace Výklad karet
Zaměření Andělské karty, cikánské karty, tarotové karty

Pro výklad karet používám cikánské, tarotové i andělské karty, se kterými mám velmi dobré zkušenosti a vím, že výklad právě z těchto karet spolehlivě funguje. S pomocí karet určím nejen obecně Vaši budoucnost, ale můžeme se zaměřit také na jednotlivé oblasti Vašho života, jako je zdraví, finance, láska.

Zašlete mi SMS ve tvaru KARTA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61

Zašlete mi SMS ve tvaru KARTA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Dobijte si energii pomocí stromů

Schází vám energie? Dobijte si ji. Je pro to to nejlepší období. Vraťte se k přírodě a zkuste vnímat její ohromnou a silnou energii. Je zajímavé, že i když je všude okolo nás, nevnímáme ji. Přitom jde o prasílu, tedy druh elektromagnetické energie, jež znaly a využívaly již dávné kultury po celém světě.

Výklad tarotu osm mečů

Tarotové karty se na světě užívají po několik staletí k výkladu budoucnosti, a jejich popularita prudce stoupá. Vlivem i okolních událostí totiž lidé čím dál častěji hledají podobný druh zábavy, ať už z čistě zábavných důvodů, tak i proto, že se zajímají o to, jak se věci a události budou v jejich životě mít.

Časté symboly ve snech – co znamenají?

Sny, které se nám zdají, mohou odhalit to, co se nám stane, co se bude dít, i něco, co naši mysl tíží. Často, i pokud ukazují něco nepřímo jasného, mohou být ukazatelem odrazu našeho vnitřního já. Nejčastější obsahy snů, které máme a o které se zajímáme mohou značit něco opravdu velkého, zajímavého.

Pochopte své temné já

Po celý život hrajeme různé role. Záleží, kde právě jsme, s kým jsme a co děláme. A tak jsme dítětem, sourozencem, školákem, studentem, milencem, zaměstnancem, šéfem, rodičem i manželem. Je zcela přirozené, že každé naše já se ve své roli chová zcela jinak. A to proto, že necháváme za sebe promlouvat jinou část svého já.