Perfekcionismus je nebezpečný

V poslední době jsme hnáni okolím k dokonalosti. I ta sebemenší chybička je nepřípustná. Jde o noční můru obrovských rozměrů. Znáte to? Nakazili jste se a i vás sžírá ta sebezničující touha po perfekcionismu? Tak to jste v pekle. Jaký paradox, když jste toužili po přesném opaku.

Možná to ještě nevíte, ale perfekcionismus je regulérní duševní porucha, která vás může stát i život.

 Kdo je perfekcionista

Perfekcionista je člověk, který neodpustí ani tu nejmenší chybu. V jeho životě musí být vše naprosto dokonalé a všechno musí běžet bez škobrtnutí. Ačkoli tito lidé dosahují mimořádných výsledků, nejsou se sebou spokojeni. Jsou k sobě velmi kritičtí. Trápí je často poruchy příjmu potravy, různé sexuální dysfunkce, obsedantní kompulzivní poruchy a deprese. Stav doprovází rozvody a vygradovat může až v sebevraždu. I když by mohly být na sebe hrdí a mohli žít spokojeným životem, jsou naplněni nepřetržitou úzkostí a strachem ze selhání. Nikdy nejsou spokojeni. V poslední době bohužel procento takto postižených lidí narůstá.

 Příčiny perfekcionismu

Jde o strach udělat chybu. Spojen je s černobílým viděním a vysokými nároky okolí. Když k tomu připočteme nízké sebevědomí, neštěstí může být na světě. Perfekcionismus funguje na principu buď všechno, nebo nic. Klade si příliš vysoké nároky, a to až takové, které není možno dosáhnout. Je paradoxem, že strach udělat chybu, který je vede k perfekcionismu jim kolikrát zabrání úspěchu skutečně dosáhnout. Úzkost z dělání chyb vás omezuje a díky tomu nikdy nebudete těmi nejlepšími. I chybovat je lidské. Chyby jsou potřebné, abychom se z nich poučili a dále se rozvíjeli. Bez riskování a čekání pouze na stoprocentní jistotu by se vás mohlo stát i život.

 Nebezpečí perfekcionismu

Největší nebezpečí perfekcionismu je spojení se sebevraždou a také i to, že je tento problém stále ještě dlouho opomíjen. Problém zůstává obvykle dlouho skryt, protože i oni před okolím skrývají svou bolest. Nechtějí si přiznat depresi, ani sebevražedné myšlenky. Perfekcionismus z jedné strany vyvolává sebevražedné impulzy a z druhé strany je dokáže i dobře maskovat.

 Jak se ho zbavit?

Základem úspěchu je uznání problémů. Je zajímavé, že i přes svou vysokou sebekritičnost, když přijde na tuto věc, je obvykle oheň na střeše. Pro postižené je náročné si tento problém přiznat. Dobrého psychologa však můžete najít, až tehdy, když uznáte, že nějaký problém máte. Musíme vás upozornit, že perfekcionismu se už nikdy zcela nezbavíte, můžete se však naučit s ním pracovat. Důležité je, abyste si nastavili realističtější cíle. Netrestejte se za “nedokonalé” výsledky. Uvědomte si, že i když se vám něco nepovede, nemusíte se obávat trestu. Uvědomte si, že každý se mýlí a učí se z chyb. Čtěte moudré knihy a nebojte se poradit s odborníkem. To vám pak může pomoci snížit vaši touhu po všem perfektním.

Momentálně jsem offline (Na Vaši otázku odpovím do 24 hodin.)

Kartářka Karin - snář a výklad snů

Znamení Štír
Specializace Výklad významu snů
Zaměření Kyvadlo, magie, tarotové karty

Většina snů má buď zcela zřejmý nebo skrytý význam. Jmenuji a Karin a zabývám se výkladem snů, které často bývají předzvěstí budoucnosti Vaší nebo vašich blízkých. Sny často také zobrazují Vaši přítomnost a Vaše skutečně city a pocity. Odhalím skutečný význam těchto snů a pomohu Vám vyřešit současné i budoucí problémy. 

Zašlete mi SMS ve tvaru SNY datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62

Zašlete mi SMS ve tvaru SNY datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Sluneční bouře nás může zahubit

Sluneční bouře, čili erupce na Slunci, to je pro vědce velký strašák. Může mít totiž ohromný dopad na naši Zem. Erupce na Slunci o síle, jež zasahují až naši Zemi, se odehrává zhruba jednou za 100 let. Cítíte se v posledních dnech divně? Nejste ve své kůži a jste unavení? Nejspíš je tomu tak proto, že Zem zasáhla sluneční erupce, největší za posledních 10 let.

Metody věštění budoucnosti podle kyvadla

Předvídání budoucnosti je snad pro každého tak trochu zábavné, ale i poučné. Jsou lidé, kteří to skutečně berou jako zpestření života a součást právě zábavy, ale jsou i tací, kteří se tomuto věnují dlouho a tak umí pracovat, v tomto případě s kyvadlem tak, aby věštění budoucnosti bylo skutečné, dalo odpověď na kladené otázky.

Výklad tarotu páže mečů

Tarotových karet je v celém balíčku sedmdesát šest a každá z nich má svůj vlastní význam. Karty se používají k předvídání budoucnosti po mnoho let, století a přežily i takové nepřízně osudů, jako byly nejen světové války, ale především čarodějnické procesy. Tarotové karty jsou v poslední době dost populární.

Jak budovat svůj sen

Takřka každý z nás má nějaké sny. Je však otázka, zda je realizujeme, sníme anebo anebo jen mluvíme. Samozřejmě, že myšlenka je energií, která podle toho, jak je vyslaná, podvědomě působí na její realizaci. A proto je základem všech splněných snů, neposílat negativní myšlenky do Vesmíru. Myšlenky je sice nutno vysílat, a to opakovaně, ale ty pozitivní.