ALCATRAZ: místo, kde nikdy nejste sami

Jméno tohoto ostrova se stalo synonymem pro místo, odkud není úniku. A nemožnost utéct ze zdí pověstného žaláře se netýkala jen žijících bytostí, ale i těch zesnulých. Alcatraz je místem opředeným pověstmi, které s sebou přivlekly odsouzenci v podobě svých osobních příběhů, ale také těmi, které vznikly přímo na Ďáblově ostrově. Za celou dobu jeho existence se odsud podařilo uprchnout jen několika málo lidem. Většina zbylých uprchlíků byla zastřelena na útěku nebo zahynula v ledových vlnách Sanfranciského zálivu. Mnozí z obyvatel ostrova – ať už nosili bachařskou nebo vězeňskou uniformu – popisují dodnes příběh plné hrůzy a děsu, které dokonale zapadnou na tak pusté místo jakým Alcatraz bezpochyby je.

Přijďte si poslechnout Al Caponeho

Strážní, kteří byli vybráni, aby vykonávali dozor na Skále, jak byl Alcatraz označován, patřili k těm nejtvrdším a nepodplatitelným mužům výkonné moci. Byli vycvičeni pro dokonalou psychickou i fyzickou odolnost, uměli zvládat ty nejextrémnější situace, které mohly ve věznicích nastat. Přesto i z jejich úst zaznívaly podivuhodné zprávy, které lze označit za přinejmenším zvláštní. Mezi vězně, kteří jim nedali spát ani po své smrti, patřil i nejznámější zločinec a gangster Al Capone. Bylo několikrát zaznamenáno hlášení o zvucích bendža, které mělo vycházet z cely tohoto VIP vězně. Množily se zvěsti o tom, že jeho duch si krátí svůj posmrtný trest hrou na bendžo stejně, jako to dělal za živa, kdy jej odsoudil k trestu pozemský soud.

Tajemství v bloku „D“

Příběh z místa zvaného „díra“ je děsivý až z něj mrazí. Vězni tak označovali celu č. 14, v nechvalně proslulém bloku D. Šlo o klasickou samotku o velikosti 2x3 metry. Je znám případ, kdy strážné vzburcoval křik a bušení do dveří ubikace. „Bušil na ty dveře, jako by mu šlo o život,“ stálo v záznamu. Přivolaní bachaři celu odemkli a do náručí se jim vyřítil vyděšený vězeň, který samotku obýval. V nesrozumitelném mumlání identifikovali příčinu jeho chování. Tvrdil, že v cele někdo je, že na něj sahá, dotýká se ho na krku, šeptá mu ohavné věci. Strážní celu prohlédli a to i přesto, že to považovali za drzý a hloupý vtip. Místnost zela prázdnotou a kromě matrace a toaletní mísy v ní ničeho nebylo. Vězně opět uzamkli a dalším výkřikům nevěnovali pozornost. Kolem půlnoci blok D ztichnul docela. Druhý den ráno, když celu odemkli, nalezli jen bezvládné, ztuhlé tělo. Jako neoficiální příčinu smrti označil vězeňský lékař smrt uškrcení. V oficiální verzi naleznete zápis o selhání srdce

Přebývající vězni

Když se dne 2. listopadu 1941 v 6.30 konal nástup vězňů, stala se druhá nejznámější událost, pro niž neměl nikdo vysvětlení. Strážci prováděli soupisku vězňů z bloku D, kteří měli nastoupit k lékařské prohlídce. Zápisům jako takovým nevěnoval nikdo zvláštní pozornost. Zmatek nastal ve chvíli, kdy na ošetřovnu dorazil jiný počet vězňů, než uváděla dokumentace. „Ano, bylo jich o pět méně. Počet zapsaných jmen se lišil od reálného počtu předvedených vězňů. A přece nikdo nechyběl,“ sdělil vedoucí velitel skupiny bloku „D“. Později bylo zjištěno, že uvedená jména nejsou sice smyšlená, ale převzatá z roku 1933, všem chybně zapsaným vězňům byly téhož roku vystaveny úmrtní listy.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Zdeňka - budoucnost dítěte

Znamení Beran
Specializace Andělské karty, tarotové karty, astrologie
Zaměření Dětské horoskopy, budoucnost dítěte

Specializuji se na výklad budoucnosti dětí, protože vím, že mnohé z ní se dá často ovlivnit a pozměnit k lepšímu. Vyložím Vám životní cestu a významné okamžiky, které Vašeho potomka čekají a na které je vhodné se připravit. 

Zašlete mi SMS ve tvaru DETI datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61

Zašlete mi SMS ve tvaru DETI datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Jak si přičarovat pravou lásku

Vztahy, láska a partnerství je to, co nás v životě hodně zajímá, k čemu směřujeme a co prakticky i celý život hledáme. Bohužel ne vždy se nám podaří narazit na toho pravého, tu pravou ihned napoprvé, občas se prostě láska vytratí, nebo vůbec nepropukne. To je prostě život a s tím je se nutno smířit.

Postavení planet v horoskopu

Každý evropský horoskop je sestaven dle postavení planet na nebi v době narození. Je tomu tak proto, že v každém okamžiku stojí všechny planety v sluneční soustavě stojí na určitém stupni, jenž symbolizuje jedno znamení zvěrokruhu. Celková skladba pak významně ovlivňuje to, jací jste. Podle rozestavění se planety člení na osobní (Slunce, Měsíc, Merkur, Venuše a Mars), společenské (Jupiter a Saturn) a transcendentní (Uran, Neptun a Pluto). Při tvorbě horoskopu je důležité sledovat postavení planet a jejich vzájemné vztahy. Při sestavování horoskopu je nezbytné všímat si i toho, jestli je planeta stacionární, retrográdní anebo direktní.

Fáze měsíce z pohledu magie

Měsíc je v magii velice silným pojmem. Běžně se užívá výraz „luna“, která na nás působí velice silnou energií, ze které se pak i následně čerpá potřebné účely magie a čarodějnictví. Dnes, kdy již čarodějnictví není trestáno upálením na hranici, a je spíše bráno obecně jako zábavná forma, je možno plně energií měsíce využívat, bez strachu z úhony nebo snad i úmoru.

KYVADLO – ROZHOUPEJTE SVŮJ OSUD

Věštění pomocí kyvadla je skutečně jednodušší, než by se mohlo zdát. Více méně k němu totiž ani nepotřebujete nic kupovat: stačí závaží zavěšené na provázku. Dá se použít i řetízek s přívěškem nebo prsten. Mnohem důležitější je soustředěnost, koncentrace a myšlenka. V ní je totiž síla celého principu věštby. Pokud se ptáte proč zvolit kyvadlo na místo karet nebo věštby z kávové sedliny, odpověď je skutečně prostá: rychlost a ve většině případu jednoznačná odpověď ANO – NE.