Obereg

Už jste někdy slyšeli slovo Obereg? Že ne? Tak to je škoda, protože to je slovanská obdoba čínského feng-shuei. I když, myslím, že s oberegy jste přišli do kontaktu, aniž byste si to uvědomili. Tradice oberegů se totiž ve folklórně silných oblastech drží do dneška.

Obereg, jinak řečeno ochranitel, je symbol s mocnou energií, kterou čerpá ze země i z nebeských zdrojů a je tak vlastně baterií, která se nikdy nevybije. Obereg chrání lidi před nemocemi, špatnými silami i zlými lidmi. Metodika spojená se symboly se však nespojovala pouze s architekturou.

 Domy postavené podle pravidel oberegu

Dům, který chránil obereg, chránil jeho obyvatele od zlých lidí i zlých sil. Takovýto dům však neměl svůj typický ornament, ale musel být postavený podle určitých pravidel. Tak třeba míry domu se braly podle tělesných proporcí majitele domu a dům se pak ušil doslova na míru. To proto, aby se dům stal jedním celkem, organismem. Pokud do takto postaveného domu přijdou nepřátelsky naladění hosté, necítí se v něm dobře a chodit tam přestanou. K dalším pravidlům patří i to, že by dům neměl nikdy stát na bývalém hřbitově nebo místě poblíž hřbitova. Vyloučena jsou i místa u šibenic, mučíren, míst hrdelních trestů anebo míst, kde se stal zločin. Nestavělo se v roklích, protože dech bohů tu odnášel štěstí a životní sílu. Stát nemá ani tam, kde dům vyhořel, kde udeřil blesk, jde o posvátné místo, byla zde svatyně. Dům by měl stát na požehnaném místě v okolí dobře rostlých stromů, ideálně u lip, břízek, višní anebo jabloní. Hlavní vchod by měl být situován na východ.

 Symboly - svastika oberegu

Svastický symbol kolem sebe váže energii. Ta je napojena na vesmír. Ta pak dokáže ovlivnit lidské bytosti a okolí. Jejich funkce je ochranná, obranná, tvořící a podporující. Pro umocnění účinku může být obereg součástí mnohem složitějšího vzoru. Nemusí jít přitom pouze o malbu, ale i výšivku. Ostatně i proto se objevovaly tyto znaky na krojích, přesněji na jejich košilích.

 Ochranná výšivka na košili

Výšivka okolo krku symbolizuje příslušnost, kam dotyčný patří, tedy kraj, region, spolek, obec, ale také i práci. Na hruď se vyšívají symboly, které odrážejí vnitřní podstatu člověka. Je to tedy takové pravdivé já, které ukazuje, kdo jsem a kam jdu. Působí na čakru srdce a je napojené na vesmír. Na okraje rukávů se umisťují ochranné symboly a symboly, které podporují životní cestu člověka. Na spodní okraj košile se pak vyšívají symboly obrany života, rodové symboly a znaky rodových Duchů.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Regína - Horoskop na tento rok

Znamení Vodnář
Specializace Magie, tarot, hvězdy, kyvadlo
Zaměření Osobní horoskop na celý rok

Zajímají Vás události, jež čekají právě Vás v tomto pro mnohé možná obtížném roce? Jmenuji se Regína a s pomocí horoskopu určíme štastné i méně štastné okamžiky, které Vás v tomto roce čekají. Říká se, že štěstí přeje připraveným, buďte i Vy připraveni na svoji budoucnost a Váš život se stane jednodušším. 

Zašlete mi SMS ve tvaru HOROSKOP datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 63

Zašlete mi SMS ve tvaru HOROSKOP datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 63

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Časté noční můry

Jestliže máme hrozivý sen, ze kterého se uprostřed noci vzbudíme vyděšení, pak se rázem uklidníme, že je to pouze sen. Jestliže se takový sen zjeví jen jednou, pak se dá tvrdit, že je to jaksi v pořádku, ale pokud se opakuje i tak, že se děsíme chodit i spát, pak už jde o vážný problém, který je potřeba řešit. Existují dokonce časté noční můry, které se opakují a zdají se více lidem. Důvod, proč k tomu nastává, může být klíček k objasnění a také zbavení si takové noční můry.

Karma jako mocný přítel i nepřítel

To, co uděláte, se vám vrátí. Základní pravidlo mocné karmy. A ono to skutečně funguje. Karma, můžeme jí také říkat třeba i „osud“ udává, jak by se člověk měl správně chovat a že potrestání, nebo odměna ho nemine. V závislosti na tom, jak sám se choval, jaké má svědomí – zda čisté či nikoliv.