Obereg

Už jste někdy slyšeli slovo Obereg? Že ne? Tak to je škoda, protože to je slovanská obdoba čínského feng-shuei. I když, myslím, že s oberegy jste přišli do kontaktu, aniž byste si to uvědomili. Tradice oberegů se totiž ve folklórně silných oblastech drží do dneška.

Obereg, jinak řečeno ochranitel, je symbol s mocnou energií, kterou čerpá ze země i z nebeských zdrojů a je tak vlastně baterií, která se nikdy nevybije. Obereg chrání lidi před nemocemi, špatnými silami i zlými lidmi. Metodika spojená se symboly se však nespojovala pouze s architekturou.

 Domy postavené podle pravidel oberegu

Dům, který chránil obereg, chránil jeho obyvatele od zlých lidí i zlých sil. Takovýto dům však neměl svůj typický ornament, ale musel být postavený podle určitých pravidel. Tak třeba míry domu se braly podle tělesných proporcí majitele domu a dům se pak ušil doslova na míru. To proto, aby se dům stal jedním celkem, organismem. Pokud do takto postaveného domu přijdou nepřátelsky naladění hosté, necítí se v něm dobře a chodit tam přestanou. K dalším pravidlům patří i to, že by dům neměl nikdy stát na bývalém hřbitově nebo místě poblíž hřbitova. Vyloučena jsou i místa u šibenic, mučíren, míst hrdelních trestů anebo míst, kde se stal zločin. Nestavělo se v roklích, protože dech bohů tu odnášel štěstí a životní sílu. Stát nemá ani tam, kde dům vyhořel, kde udeřil blesk, jde o posvátné místo, byla zde svatyně. Dům by měl stát na požehnaném místě v okolí dobře rostlých stromů, ideálně u lip, břízek, višní anebo jabloní. Hlavní vchod by měl být situován na východ.

 Symboly - svastika oberegu

Svastický symbol kolem sebe váže energii. Ta je napojena na vesmír. Ta pak dokáže ovlivnit lidské bytosti a okolí. Jejich funkce je ochranná, obranná, tvořící a podporující. Pro umocnění účinku může být obereg součástí mnohem složitějšího vzoru. Nemusí jít přitom pouze o malbu, ale i výšivku. Ostatně i proto se objevovaly tyto znaky na krojích, přesněji na jejich košilích.

 Ochranná výšivka na košili

Výšivka okolo krku symbolizuje příslušnost, kam dotyčný patří, tedy kraj, region, spolek, obec, ale také i práci. Na hruď se vyšívají symboly, které odrážejí vnitřní podstatu člověka. Je to tedy takové pravdivé já, které ukazuje, kdo jsem a kam jdu. Působí na čakru srdce a je napojené na vesmír. Na okraje rukávů se umisťují ochranné symboly a symboly, které podporují životní cestu člověka. Na spodní okraj košile se pak vyšívají symboly obrany života, rodové symboly a znaky rodových Duchů.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Regína - Horoskop na tento rok

Znamení Vodnář
Specializace Magie, tarot, hvězdy, kyvadlo
Zaměření Osobní horoskop na celý rok

Zajímají Vás události, jež čekají právě Vás v tomto pro mnohé možná obtížném roce? Jmenuji se Regína a s pomocí horoskopu určíme štastné i méně štastné okamžiky, které Vás v tomto roce čekají. Říká se, že štěstí přeje připraveným, buďte i Vy připraveni na svoji budoucnost a Váš život se stane jednodušším. 

Zašlete mi SMS ve tvaru VESTIT datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 63

Zašlete mi SMS ve tvaru VESTIT datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 63

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

JAK POROZUMĚT SYMBOLŮM VĚŠTBY

Surovin, z nichž je možné čerpat informace a rady ohledně budoucnosti, je spousta. Ke čtení využijeme kávovou sedlinu, vylouhovaný čaj, sáčkový čaj, vosk nebo třeba i víno. Pokud už si pořídíme to správné vybavení a suroviny k nahlédnutí do budoucnosti, velmi často narážíme na problém, jak si poradit se znaky a symboly. Mnohdy nejsme schopni vyčíst příkladem z kávové sedliny nic a v jejím uspořádaní prostě spatřujeme jen hromádku vysypaného lógru. Ne každý má vyloženě spisovatelskou fantazii, aby si z patra domyslel příběh, v němž zbohatne, potká v blízké době lásku a najde si skvělou práci. Porozumění znaků, které jsou nám podávany, je především záležitostí mysli, empatie a vnímání. Nelze v něm být okamžitě mistrem, dá se mu ale naučit.

Jak rozvinout svou psychickou sílu

Různí lidé disponují různými schopnostmi a dovednostmi, stejně tak i s psychickou silou. Ta je naším hnacím motorem, stojící za naším rozvojem a podporuje silnou osobnost v každém z nás. Aby vůbec bylo z čeho rozvíjet, je důležité ji nejprve v raném dětství vytvořit. To je jedna z nejdůležitějších rolí rodičů. Včetně utváření sebevědomí dítěte.