Obereg

Už jste někdy slyšeli slovo Obereg? Že ne? Tak to je škoda, protože to je slovanská obdoba čínského feng-shuei. I když, myslím, že s oberegy jste přišli do kontaktu, aniž byste si to uvědomili. Tradice oberegů se totiž ve folklórně silných oblastech drží do dneška.

Obereg, jinak řečeno ochranitel, je symbol s mocnou energií, kterou čerpá ze země i z nebeských zdrojů a je tak vlastně baterií, která se nikdy nevybije. Obereg chrání lidi před nemocemi, špatnými silami i zlými lidmi. Metodika spojená se symboly se však nespojovala pouze s architekturou.

 Domy postavené podle pravidel oberegu

Dům, který chránil obereg, chránil jeho obyvatele od zlých lidí i zlých sil. Takovýto dům však neměl svůj typický ornament, ale musel být postavený podle určitých pravidel. Tak třeba míry domu se braly podle tělesných proporcí majitele domu a dům se pak ušil doslova na míru. To proto, aby se dům stal jedním celkem, organismem. Pokud do takto postaveného domu přijdou nepřátelsky naladění hosté, necítí se v něm dobře a chodit tam přestanou. K dalším pravidlům patří i to, že by dům neměl nikdy stát na bývalém hřbitově nebo místě poblíž hřbitova. Vyloučena jsou i místa u šibenic, mučíren, míst hrdelních trestů anebo míst, kde se stal zločin. Nestavělo se v roklích, protože dech bohů tu odnášel štěstí a životní sílu. Stát nemá ani tam, kde dům vyhořel, kde udeřil blesk, jde o posvátné místo, byla zde svatyně. Dům by měl stát na požehnaném místě v okolí dobře rostlých stromů, ideálně u lip, břízek, višní anebo jabloní. Hlavní vchod by měl být situován na východ.

 Symboly - svastika oberegu

Svastický symbol kolem sebe váže energii. Ta je napojena na vesmír. Ta pak dokáže ovlivnit lidské bytosti a okolí. Jejich funkce je ochranná, obranná, tvořící a podporující. Pro umocnění účinku může být obereg součástí mnohem složitějšího vzoru. Nemusí jít přitom pouze o malbu, ale i výšivku. Ostatně i proto se objevovaly tyto znaky na krojích, přesněji na jejich košilích.

 Ochranná výšivka na košili

Výšivka okolo krku symbolizuje příslušnost, kam dotyčný patří, tedy kraj, region, spolek, obec, ale také i práci. Na hruď se vyšívají symboly, které odrážejí vnitřní podstatu člověka. Je to tedy takové pravdivé já, které ukazuje, kdo jsem a kam jdu. Působí na čakru srdce a je napojené na vesmír. Na okraje rukávů se umisťují ochranné symboly a symboly, které podporují životní cestu člověka. Na spodní okraj košile se pak vyšívají symboly obrany života, rodové symboly a znaky rodových Duchů.

Momentálně jsem offline (Na Vaši otázku odpovím do 24 hodin.)

Kartářka Karin - snář a výklad snů

Znamení Štír
Specializace Výklad významu snů
Zaměření Kyvadlo, magie, tarotové karty

Většina snů má buď zcela zřejmý nebo skrytý význam. Jmenuji a Karin a zabývám se výkladem snů, které často bývají předzvěstí budoucnosti Vaší nebo vašich blízkých. Sny často také zobrazují Vaši přítomnost a Vaše skutečně city a pocity. Odhalím skutečný význam těchto snů a pomohu Vám vyřešit současné i budoucí problémy. 

Zašlete mi SMS ve tvaru SEN datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62

Zašlete mi SMS ve tvaru SEN datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články