Co je duše

V každém člověku je skryta jedna duše, která tvoří jádro našeho nitra. Jde o něco nehmatatelného, těžce definovaného, ale zřejmého. Již Aristoteles popsal duši jako sílu, která může generovat nápady a myšlení. Co je však ve skutečnosti?

Jde o podstatu života nebo kód který byl vytvořen v těle? Kde je v nás duše ukryta a kam jde po smrti? Duše zajímala lidi snad od nepaměti. Díky tomu existuje spousta náboženských, filozofických a psychologických teorií. Dnes je duše vnímána a chápána jako kombinace emocí a myšlenkových procesů, jako synonymum pro psychiku. V mnoha kulturách je pak považována za esenci života, ego nebo já. Duše je citlivá a zranitelná, nehmotná, nesmrtelná, vyšší povahy i reliéfní personalizace. Všechno, co je živé, má duši.

Duši nemá tedy pouze člověk, ale každé živoucí stvoření, tedy i zvířata a rostliny. Lidská duše je přitom ta nejsložitější a nejvznešenější. Vědecký odborník, přední neurolog, Gerhardt Roth označuje psychiku (duši) každého člověka za naprosto jedinečnou. Zjistil také, že rozličné fungování mozku vytvářejí psychiku. Duše nemá nic společného s náboženstvím, jde spíše o vnímání světa.

Chcete se dostat blíže ke své duši?

Pokud chcete být blíže své duši, tedy svému já, je nutné posílit svou intuici a odblokovat si cestu ke svému podvědomí. Čím vnímavější jste na své vnitřní vibrace, tím více bude vaše intuice pravdivá. Jak se naučit vnímat své já? Jak nejlépe poznat sama sebe? Nejlepším způsobem je meditace. Meditování je skvělé nejen pro očistu duše, ale je to skvělý způsob, jak můžete rychle zjistit, zda nápady nebo myšlenky jsou správné nebo špatné.

Co se děje s duší po smrti?

Lidé si velmi často kladli a stále kladou otázku, co se děje s duší po smrti člověka. Existuje hned několik teorií. Mnoho lidí věří tomu, že duše po smrti opouští tělo. Duše je při opouštění těla popisována jako opar mlhoviny. Dobrá duše prý žije nadále v nebi a ta zlá putuje do pekla. Existují však důkazy, že některé duše zde byly již několikrát a tak teorie nebe-peklo-ráj dostává trhliny. Takovéto duše poznáte podle jejich klidu, moudrosti, zralosti a zranitelnosti.

Jak si zachovat chladnou hlavu a také svou duši

Duševní hygiena je pro zachování našeho duševního zdraví důležitá. Nejen naše tělo, ale i duše potřebuje péči a pozornost. Co naší duši dělá dobře? Pravidelná relaxace spojená se zastavením, zklidněním a přemýšlením, třeba i čtením dobré knihy. Dobře nám dělá i kreativní činnost, tedy psaní, malování nebo jiné ruční práce, které pomáhají s vyjádřením emocí. Zvyšuje to kvalitu našeho života. Vše, co nás rozesměje, je pozitivní. Čím častěji se smějeme, tím se cítíme lépe, šťastněji a spokojenější. Humor je výraz radosti. Nezakrňte! Stimulujte svou duši. Učte se nové věci. Rozšiřujte si své obzory. A v neposlední řadě přijměte sám sebe takoví, jací jste, se svými chybami i odlišnostmi. Nepotlačujte své emoce a pocity. Pokud chcete plakat, plačte. Bolest, žal i smutek jsou součástí života, stejně jako radost a štěstí. Dbejte o svou psychiku, stejně jako pečujete o své tělo, jen tak může vaše duše růst a kvést.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Kateřina - pomoc s láskou a vztahy

Znamení Ryby
Specializace Andělské karty, tarotové karty,
Zaměření Láska a vztahy, karmické vztahy, rodinné konstelace

Láska je nejvyšším a také nejvíce komplikovaným citem, který působí v životě mnoho štěstí, ale i trápení a smutku. Poradím Vám s Vaším stávajícím vztahem a neštastně zamilovaným pomohu získat lásku milované osoby. Vím, že láska často bolí a partnerské vztahy jsou mnohy obtížné, společnými silami vše napravíme.

Zašlete mi SMS ve tvaru MILOVAT datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 60

Zašlete mi SMS ve tvaru MILOVAT datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 60

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Metody věštění budoucnosti z čajových lístků

Předvídat, nebo věštit budoucnost lze opravdu snad z čehokoli. Je to především proto, že vše souvisí se vším a také to, že co je vám osobní pak má určitou spojitost s vaším životem a také i tím, co se stane. Populární metodou věštění budoucnosti je z čajových lístků, tedy taková metoda, která se obvykle provádí v čajovnách, a tam, kde se podává kvalitní čaj ze skutečných čajových lístků.

Egyptský snář a astrologie v dobách pyramid

Jedna z nejznámějších zmínek o vykládání snů pochází z Egypta a její písemný doklad nalezneme zapsán v knize knih – Bibli. Josefův osud je znám věřícím i ateistům: byl prodán jako otrok jednomu z faraonových důstojníků. Jeho jméno bylo Putifar a Josefa si pro jeho pracovitost a schopnosti brzy vyvolil jako správce svého domu. Sváděn důstojníkovou ženou neustále odolával, načež ta přistoupila k pomstě za jeho nezájem a Josef se během noci octnul ve vězení. I tam si ale našel mocného, který mu byl nakloněn: oblíbil si jej velitel věznice. Jozef vyložil dvěma vězňům jejich sny, a jelikož se oba jeho výklady naplnily, byl povolán před Faraona, aby rozluštil i jeho sny, které mu nedávaly spát. Předpověděl mu sedm let hojnosti a po nich sedm let hladomoru. Jen díky Josefovu výkladu a jeho radám uchránil faraon svoji zemi před zničující zkázou. Výklady snů mají ve starověkém Egyptě tradici a je s nimi spjat nespočet příběhů. Egypťané na sny věřili a často nocovali v chrámech pro vidinu, že jim bohové ve snech vyjeví budoucnost. Vykladači snů pak osvětlili jejich význam a charakter: byly sny, které varovaly a také ty, které určovaly cestu nebo i sny spojené s minulým životem. Právě také nejstarší dochovaný snář pochází jak jinak nežli z Egypta.