Slunovrat

Slunovrat je již od pradávna spojen s celou řadou rituálů. Obvykle se váže se svátkem svatého Jana, letos však přijde o několik dní dříve, již 21. 6. 2017 v 6:25 ráno. Letní slunovrat je okamžikem, kdy je naše planeta Slunci nejblíže. V tento den je noc nejkratší a den nejdelší v roce. Jde o den, který byl pro lidi velmi významný a lidé jej slavili, aby získali požehnání pro svou úrodu.

Slunovrat se oslavoval očistnými koupelemi, tanci a ohňovými slavnostmi. Po dlouhé pauze se tyto zvyky opět pozvolna oživují, byť už mají trochu jinou pointu.

 Slunovratu se říkalo také Svatojánská noc

Jelikož se slunovrat často slavil okolo 24. 6., kdy slaví svátek Jan, říkalo se těmto oslavám v době křesťanství Svatojánská noc. Lidé věřili, že slunovratní noc je ta největší v roce. Avšak vedle té dobré se objevuje i stejně silná zlá moc, a proto je nutné se od ní očistit a božstvu odevzdat obětiny, aby je před ní ochránili.

 Rituály Svatojánské noci

I proto se v tuto noc zapalovaly vatry, které mládenci přeskakovali, čímž se chtěli zalíbit svobodným děvčatům. Zapálený oheň měl slunci vrátit sílu a jeho přeskakování působilo očistně. Svobodná děvčata si zase tuto noc zdobila hlavy věnečky uvité z devíti květů, jež nasbíraly na devíti loukách. Kvítí z těchto věnečku bylo kouzelné, říkalo se mu devatero koření a když si ho pak daly dívky pod polštář, ve snu se jim zjevil jejich budoucí muž. Při pohledu do ohně přes tento věneček se jim měl zjevit obraz jejich budoucího manžela. V tento den lidé jedli skromně, pili hodně vody a očisťovali své tělo i duši. Na papírky si psali své špatné vlastnosti, které házeli do ohně. Svá tajná přání si také psali na papírky a kameny a ty pro změnu zahrabávali ke stromům. V tuto noc také prý rozkvétalo zlaté kapradí, které dokázaly otevřít dávno zapomenuté poklady.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti

Znamení Lev
Specializace Magie, tarotové karty, kyvadlo
Zaměření Věštění budoucnosti

Otevřte dveře k bráně osudu, zastavte se a hleďte na Váš budoucí život. Mé jméno je Renáta a věštění budoucnosti a pomoc lidem je pro mne životním posláním. Společně nahlédneme do Vaší blízké i vzdálenější budoucnosti.

Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60

Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Henna

Již řadu tisíciletí, se zejména v asijských zemích (v Indii, Maroku, Pákistánu, Jemenu, Afghánistánu, Libyi, Súdánu, Íránu a Somálsku), pěstuje hennovník bílý, který se suší a drtí na jemný prášek zelené a hnědočervené barvy. Ten se pak pro velké množství pigmentů (zejména těch červených) užívá k barvení vlasů, nehtů, kůže, hedvábí a vlny.

Lilith, aneb tajemství Černé Luny

Lilith, nebo-li Černá Luna je pojem, který pochází původně ze sumerské mytologie staré více než 5000 let. Šlo tehdy o společnici Innany, královny nebes, která shromažďovala válečníky k posvátným rituálům. Podle legendy žila Lilith na posvátném stromě spolu s moudrým hadem a divokým ptákem Anzu. Innana ji bohužel nechápala a tak nechala strom porazit, hada zabít, pták Anzu pak uprchl do hor a Lilith zmizela v pustinách...