Slunovrat

Slunovrat je již od pradávna spojen s celou řadou rituálů. Obvykle se váže se svátkem svatého Jana, letos však přijde o několik dní dříve, již 21. 6. 2017 v 6:25 ráno. Letní slunovrat je okamžikem, kdy je naše planeta Slunci nejblíže. V tento den je noc nejkratší a den nejdelší v roce. Jde o den, který byl pro lidi velmi významný a lidé jej slavili, aby získali požehnání pro svou úrodu.

Slunovrat se oslavoval očistnými koupelemi, tanci a ohňovými slavnostmi. Po dlouhé pauze se tyto zvyky opět pozvolna oživují, byť už mají trochu jinou pointu.

 Slunovratu se říkalo také Svatojánská noc

Jelikož se slunovrat často slavil okolo 24. 6., kdy slaví svátek Jan, říkalo se těmto oslavám v době křesťanství Svatojánská noc. Lidé věřili, že slunovratní noc je ta největší v roce. Avšak vedle té dobré se objevuje i stejně silná zlá moc, a proto je nutné se od ní očistit a božstvu odevzdat obětiny, aby je před ní ochránili.

 Rituály Svatojánské noci

I proto se v tuto noc zapalovaly vatry, které mládenci přeskakovali, čímž se chtěli zalíbit svobodným děvčatům. Zapálený oheň měl slunci vrátit sílu a jeho přeskakování působilo očistně. Svobodná děvčata si zase tuto noc zdobila hlavy věnečky uvité z devíti květů, jež nasbíraly na devíti loukách. Kvítí z těchto věnečku bylo kouzelné, říkalo se mu devatero koření a když si ho pak daly dívky pod polštář, ve snu se jim zjevil jejich budoucí muž. Při pohledu do ohně přes tento věneček se jim měl zjevit obraz jejich budoucího manžela. V tento den lidé jedli skromně, pili hodně vody a očisťovali své tělo i duši. Na papírky si psali své špatné vlastnosti, které házeli do ohně. Svá tajná přání si také psali na papírky a kameny a ty pro změnu zahrabávali ke stromům. V tuto noc také prý rozkvétalo zlaté kapradí, které dokázaly otevřít dávno zapomenuté poklady.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Iveta - výklad karet

Znamení Kozoroh
Specializace Výklad karet
Zaměření Andělské karty, cikánské karty, tarotové karty

Pro výklad karet používám cikánské, tarotové i andělské karty, se kterými mám velmi dobré zkušenosti a vím, že výklad právě z těchto karet spolehlivě funguje. S pomocí karet určím nejen obecně Vaši budoucnost, ale můžeme se zaměřit také na jednotlivé oblasti Vašho života, jako je zdraví, finance, láska.

Zašlete mi SMS ve tvaru KARTARKA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61

Zašlete mi SMS ve tvaru KARTARKA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Výklad tarotu - tři meče

Balíček tarotových karet míchají kartářky a kartáři snad na celém světě po několik století. Velice zajímavý je původ těchto karet, který se nepodařil zjistit. Přisuzuje se kočovným kmenům, které je rozšířily na území Evropy a blízkého okolí, ale původ tak znám není. nejspíše se do Evropy dostaly při zámořských objevech.

Jak se k sobě hodí Býk a Býk

Ač jsou býci dost impulzivní, pak pokud dojde ke spojení partnerské a to dvou býků, pak může nastat naprostý ráj na zemi. Oba totiž mají pochopení pro chování toho druhého snáze, než snad kdokoli jiný. Proto není žádným překvapením, že si skvěle padnou do noty a jejich vztah jim bude prosperovat od samého začátku.