Etikoterapie

Už jste někdy slyšeli o etikoterapii? Když se vysloví slovo etikoterapie, budí to dojem, že jde o léčbu mravností, ale není tomu tak zas až tak docela.

Hodně lidí si myslí, že nemoc je něco, co lze odstranit pouze s pomocí vyspělé medicíny. Jde o fyzickou poruchu, která nás prostě náhodně potká a nic moc s ní nejde dělat. Leda tak brát vitamíny, léky na podporu imunity a očkovat se. Nemoci způsobují bakterie, viry nebo plísně. Fyzickou detoxikací dosáhneme zdraví. Uzdravení je spojeno s odstraněním bolesti a příznaků. Je to však vážně tak?

Co je etikoterapie?

Etikoterapie je moderní terapeutická metoda, která se zabývá uzdravování nemocných vztahů, a to nejen k druhým lidem, ale především k sobě. Pomáhá nalézt i souvislosti se vznikem různých chorob. Etikoterapie vychází z toho, že existují negativní pocty a emoce, jako závit, nenávist, křivda, zloba, lítost, strach, trápení se pro jiné, které když se nezpracují a pustíte je do svého nitra, mohou vás zaplavit a způsobit zdravotní problémy.

Vznik etikoterapie

Zakladatelem této terapie je MUDr. Ctibor Bezděk, který se věnoval propojení těla s duší. Nemoc podle něj představuje signál, že v našem životě není něco v pořádku. Nemoc jako taková je pak disharmonií vědomí, jež je spojena s vystoupením z jistého řádu. Samotná etikoterapie se pak snaží takovýto problém najít a ve spolupráci s nemocným odstranit. Stav duše se obvykle negativně projeví na stavu žlučníku, žaludku, trávení, bolestech páteře, hlavy, poruchách spánku atd. Bezděk věřil na prostý zákon následku - jak zaseješ, tak sklidíš. Léčba proto spočívala v odstranění pocitu zloby, závisti, nenávisti a hněvu. Trvalé uzdravení mohlo přijít pouze tehdy, když se člověk v tomto ohledu zásadně změnil. Přeprogramoval své nazírání na věci, myšlení í cítění. Vyléčení tedy nespočívá pouze v lepení příznaků, ale v naučení se dobrých zvyků, zbavením se bloků z minulosti, pracování na sobě, využití svého talentu, tvořivosti, odvahy a laskavosti. Lepení příznaků vyvolává nové příznaky a zhoršování stavu. Naše tělo je zrcadlo a odráží, co se děje uvnitř nás. Léčit by se proto měl přesný problém.

Momentálně jsem offline (Na Vaši otázku odpovím do 24 hodin.)

Kartářka Karin - snář a výklad snů

Znamení Štír
Specializace Výklad významu snů
Zaměření Kyvadlo, magie, tarotové karty

Většina snů má buď zcela zřejmý nebo skrytý význam. Jmenuji a Karin a zabývám se výkladem snů, které často bývají předzvěstí budoucnosti Vaší nebo vašich blízkých. Sny často také zobrazují Vaši přítomnost a Vaše skutečně city a pocity. Odhalím skutečný význam těchto snů a pomohu Vám vyřešit současné i budoucí problémy. 

Zašlete mi SMS ve tvaru SEN datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 62

Zašlete mi SMS ve tvaru SEN datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 62

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Barvy a jejich vliv

Klasické testy, které se ptají, jaká je vaše oblíbená barva, aby se pak z ní dalo vyčíst, jaké povahy jste, jsou založeny na vlivu barev na okolí samotné. Je však nutno rozlišovat jisté druhy samotných barev. Protože například taková růžová může mít několik stovek různých odstínů a třeba i taková tmavě sytě růžová, je prakticky jinou barvou, než je klasická, jemná, světle růžová.

Výklad tarotu - dva meče

Balíček tarotových karet je složen z velké a malé arkány. Velká přitom obsahuje pouze dvacet dva karet, kdežto malá arkána karet padesát šest. Důvodem, proč tomu tak je, je ten, že velká arkána obsahuje původní balíček karet, který se na území Evropy užívá k věštění budoucnosti již několik století.

Numerologie – číslo 9

Speciální nauka o číslech, která čísla zkoumá z té citové stránky, se běžně označuje jako numerologie. Tato věda, nevěda má velkou oblibu z pohledu zábavy a lidé si ji oblíbili, protože je zajímavá a dost může vypovědět o povaze jednotlivých lidí, ale i událostí. Jsou lidé, kteří podle numerologie vybírají důležité okamžiky v životě, jako například datum svatby.