Novoroční předsevzetí

S příchodem Nového roku tu přichází i doba novoročních předsevzetí. Předsevzetí, které si dáváme a nejsme sto je splnit a řada lidi se jim proto pošklebuje. Má však vůbec smysl si je dávat?

Ano, má. Podle průzkumů si 72% lidí předsevzetí dává každý rok. Jde obvykle o předsevzetí týkající se zdraví, postavy, práce, zlozvyků a seberozvoje. K těm nejčastějším patří hubnutí, odnaučení kouření, cvičení, zdravá strana, touha po lepší práci, zkrocení svých financí, výuka cizích jazyků a touha po ovládnutí harmonogramu svého času, který bychom rádi věnovali své rodině a přátelům.

Která novoroční předsevzetí, se nevyplatí dávat?

Samozřejmě, že smysl mají pouze ta předsevzetí, která jsme schopni splnit. Unáhlená a absurdní předsevzetí vezmou za své do února. Nejhoršími předsevzetími přitom jsou právě ono nejvíce dávané hubnutí, hledání partnera, touha po svatbě nebo dítěti anebo změna životního stylu. Jejich nesplnění je pak úzce spjato s velkým zklamáním a frustrací.

Důvody, proč předsevzetí nevychází

Předsevzetí nevychází nejen z důvodu absurdnosti a nedosažitelnosti, ale také jednoduše proto, že si jich dáme moc, jsou jednoduše špatné (nezávisí pouze na nás, zda dojde k jejich naplnění). Jde o předsevzetí, která jsou nám vnucena, ale v reálu jsou nám vlastně ukradená. Jsou to předsevzetí, u nichž si zakazujeme něco, co nás těší a dělá nám radost. Negativní jsou i ta předsevzetí, jež jsou spojena s radikálními změnami.

Jak tedy docílit toho, abyste novoroční předsevzetí dodrželi

Předsevzetí je nutno pořádně naplánovat. Důležité je promyslet i postup, jak chcete svého cíle dosáhnout, do kdy by to mělo být a co si za jeho splnění chcete dát. Odměny za jednotlivé dílčí kroky i dosažený cíl jsou důležité. Své předsevzetí si napište a dejte na viditelné místo, abyste jej měli neustále na očích. Když uklouznete, rychle se postavte a bojujte, nevzdávejte se, nelynčujte se, ale neklesejte znova k prohřeškům. Věřte si. Musíte si jít pevně za svým. Opakování je škola zvyku. Po dvacátém zopakování si na změnu zvyknete a stane se pro vás automatickou. Pozor, pokud jste své předsevzetí již několikrát za sebou neměli sílu splnit, už toho nechte. Také nečekejte změnu ihned, všechno chce svůj čas.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Zdeňka - budoucnost dítěte

Znamení Beran
Specializace Andělské karty, tarotové karty, astrologie
Zaměření Dětské horoskopy, budoucnost dítěte

Specializuji se na výklad budoucnosti dětí, protože vím, že mnohé z ní se dá často ovlivnit a pozměnit k lepšímu. Vyložím Vám životní cestu a významné okamžiky, které Vašeho potomka čekají a na které je vhodné se připravit. 

Zašlete mi SMS ve tvaru RADA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 61

Zašlete mi SMS ve tvaru RADA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 61

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Bylinky sbírané o slunovratu

Noc Letního Slunovratu je magická. Alespoň tomu lidé věřili již od pradávna. I proto se v předvečer slunovratu konaly různé rituály a kouzla. Kromě toho se však v tuto noc také sbíraly byliny, které měly mít mnohem silnější moc než kdykoli jindy. Ze země totiž tryská mocná energie, která otvírá brány mezi světy.

Swarodaya - Swara joga

Swarodaya je starobylý sanskrtský tantrický text, který představuje Swaru jógu. Ta je úzce spjata s dechem. Jóga je praktikována již po dlouhá staletí indickými jogíny a jejím účelem je, udělat život smysluplnější a naplňující. Swara jóga je založena na přirozeném rytmu dýchání. Pomáhá pozvednout lidi na duchovní i materialistické úrovni.