Magický ametyst

Ametyst je mimořádně mocný kámen, minerál, odrůda křemene, jež se vyznačuje fialovou barvou. Někdy jsou tyto kameny průhledné, jindy jen průsvitné a některé z nich jsou zcela neprůsvitné. Najdete je v dutinách zásaditých hornin. Polodrahokam fialové barvy je oblíben ve šperkařství.

Ostatně k výrobě šperků je užíván již od starověku. Ametyst najdete v celé řadě nalezišť po celém světě, k nimž patří kupříkladu i Tádžikistán, Afgánistán, Afrika, Srí Lanka, Borneo, Brazílie, Uruguaye, Cejlon a Indie. Svá naleziště má i Česká republika. Jde především o místa okolo Kozákova, v Krušných horách, Jeseníkách, v Moravském krasu, na Vysočině nebo třeba v Chebsku. Proslulé žezlové ametysty se nacházely na Slovensku poblíž dolů v Bánské Štiavnici.

 Ametyst v českých pokladech

České země si ametystu velice vážili. Tvoří proto součást celé řady pokladů. Vidět ho tak můžete v kapli sv. Václava v katedrále sv. Víta, v kapli svaté Kateřiny a Svatého Kříže na Karlštějně a v Ciboušově na Klášterecku.

 Síla ametystu

Ametyst patří k tradičním kamenům čistoty a zbožnosti. Právě pro tuto skutečnost to býval kámen králů. Kámen má mocnou ochrannou sílu a vysoké spirituální vibrace. Pomáhá nositeli s nespavostí, nočními můrami a přináší uzdravující sny. Ametyst zbavuje člověka strachu, stresu a negativních emocí. Tiší strachy, obavy, vztek i zlobu. Zahání pocit viny. Přináší pozitivní energii, pocity, zvyšuje naději a posiluje věrnost. Napomáhá se soustředěním. Podporuje nové myšlenky, rozvíjí intuici, podporuje proměnu záměrů ve skutečnost. Napomáhá zvládnout závislosti a zejména alkoholismus. Již od starověku jej lidé užívali jako talisman proti opilosti a následkům nadměrného pití. Čistí a harmonizuje čakry, a to především tu krční a korunní. Otvírá bránu do jiné reality. Jde o vhodný kámen pro meditaci. I proto jej často nosívali arcibiskupové v prstenech, které manifestovaly duševní sílu a vnitřní mravní čistotu.

 Léčebné účinky

  • Tlumí bolesti, a to především bolest hlavy

  • Pomáhá při žaludečních a dýchacích problémech

  • Odstraňuje kožní problémy

  • Příznivě podporuje střevní mikroflóru a práci střeva

  • Zlepšuje činnost metabolismu

  • Zvyšuje imunitu

  • Léčí otoky a rány

  • Navozuje klidný, hluboký a ničím nerušený spánek

Ametyst je určen znamení horoskopu

Beran, Panna, Ryba, Střelec a Vodnář

 

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti

Znamení Lev
Specializace Magie, tarotové karty, kyvadlo
Zaměření Věštění budoucnosti

Otevřte dveře k bráně osudu, zastavte se a hleďte na Váš budoucí život. Mé jméno je Renáta a věštění budoucnosti a pomoc lidem je pro mne životním posláním. Společně nahlédneme do Vaší blízké i vzdálenější budoucnosti.

Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zavolejte mi na číslo 906 90 01 02 a zadejte mojí linku 60

Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 90 01 02 a zadejte mojí linku 60

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Výklad tarotu – viselec

Tarotové karty jsou skutečně staré, již několik století přežívají v Evropě. Jejich původ není přesně znám, k nám se dostaly z Apeninského poloostrova, ale zda je jejich původ tam, nebo historie sahá ještě dále, nikdo neví. Každopádně jsou to karty zábavné, ale mnohdy i významné pro předvídání budoucnosti.

Co jsou to Runy?

Předvídání budoucnosti se může dít i podle run, což jsou symboly, znaky, prý od Germánů, kteří jimi psali. Stáří těchto symbolů se udává a odhaduje na dva tisíce let, což je praktiky počátek nové doby, naší doby. Ale spíše než klasické psaní se užívaly jako součást magických obrazů a spolu s nimi měly přinést ochranu a také úspěch.

Jak se k sobě hodí Střelec a Vodnář

Srandu si ve vztahu tito dva užijí nadmíru. Podobné to bude i v jejich vztahu, který bude posilněn právě vzájemným porozuměním, ale i dostatečnou volností, kterou oba k životu potřebují. Důležité je, aby oba měli stejnou výchozí pozici, stejné rodinné zázemí. Rozdíl ve výchově mohou tento svazek dost poznamenat a tak svést na rozcestí.

HOROR V AMITYVILLE 1: Zrození zla

Ronald, Louisa, Mark, John, Allison, Dawn – to jsou jména šesti obětí, nalezených v rodinném domě v Amityville, ve státě New York. Je 13. listopadu 1974, kdy Ronald DeFeo mladší po příchodu do místní restaurace sděluje svým přátelům, že se u nich v domě přihodilo něco hrozného a někdo zřejmě zabil jeho rodiče. Nikdo z přítomných neváhá a společně spěchají k domu na Long Islandu. To, co objevují je však mnohem děsivější než na co je původní zpráva mladého DeFea měla připravit. Nenalézají totiž jen zavražděné rodiče, ale i další těla. Celkem šest mrtvých – mimo rodičů byly zabity i děti, DeFeovy sourozenci. Něco je ale špatně. Proč přežil právě DeFeo? Kdo vraždil? Byla to práce místního gangstera?