Magický ametyst

Ametyst je mimořádně mocný kámen, minerál, odrůda křemene, jež se vyznačuje fialovou barvou. Někdy jsou tyto kameny průhledné, jindy jen průsvitné a některé z nich jsou zcela neprůsvitné. Najdete je v dutinách zásaditých hornin. Polodrahokam fialové barvy je oblíben ve šperkařství.

Ostatně k výrobě šperků je užíván již od starověku. Ametyst najdete v celé řadě nalezišť po celém světě, k nimž patří kupříkladu i Tádžikistán, Afgánistán, Afrika, Srí Lanka, Borneo, Brazílie, Uruguaye, Cejlon a Indie. Svá naleziště má i Česká republika. Jde především o místa okolo Kozákova, v Krušných horách, Jeseníkách, v Moravském krasu, na Vysočině nebo třeba v Chebsku. Proslulé žezlové ametysty se nacházely na Slovensku poblíž dolů v Bánské Štiavnici.

 Ametyst v českých pokladech

České země si ametystu velice vážili. Tvoří proto součást celé řady pokladů. Vidět ho tak můžete v kapli sv. Václava v katedrále sv. Víta, v kapli svaté Kateřiny a Svatého Kříže na Karlštějně a v Ciboušově na Klášterecku.

 Síla ametystu

Ametyst patří k tradičním kamenům čistoty a zbožnosti. Právě pro tuto skutečnost to býval kámen králů. Kámen má mocnou ochrannou sílu a vysoké spirituální vibrace. Pomáhá nositeli s nespavostí, nočními můrami a přináší uzdravující sny. Ametyst zbavuje člověka strachu, stresu a negativních emocí. Tiší strachy, obavy, vztek i zlobu. Zahání pocit viny. Přináší pozitivní energii, pocity, zvyšuje naději a posiluje věrnost. Napomáhá se soustředěním. Podporuje nové myšlenky, rozvíjí intuici, podporuje proměnu záměrů ve skutečnost. Napomáhá zvládnout závislosti a zejména alkoholismus. Již od starověku jej lidé užívali jako talisman proti opilosti a následkům nadměrného pití. Čistí a harmonizuje čakry, a to především tu krční a korunní. Otvírá bránu do jiné reality. Jde o vhodný kámen pro meditaci. I proto jej často nosívali arcibiskupové v prstenech, které manifestovaly duševní sílu a vnitřní mravní čistotu.

 Léčebné účinky

  • Tlumí bolesti, a to především bolest hlavy

  • Pomáhá při žaludečních a dýchacích problémech

  • Odstraňuje kožní problémy

  • Příznivě podporuje střevní mikroflóru a práci střeva

  • Zlepšuje činnost metabolismu

  • Zvyšuje imunitu

  • Léčí otoky a rány

  • Navozuje klidný, hluboký a ničím nerušený spánek

Ametyst je určen znamení horoskopu

Beran, Panna, Ryba, Střelec a Vodnář

 

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti

Znamení Lev
Specializace Magie, tarotové karty, kyvadlo
Zaměření Věštění budoucnosti

Otevřte dveře k bráně osudu, zastavte se a hleďte na Váš budoucí život. Mé jméno je Renáta a věštění budoucnosti a pomoc lidem je pro mne životním posláním. Společně nahlédneme do Vaší blízké i vzdálenější budoucnosti.

Zašlete mi SMS ve tvaru ESO datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60

Zašlete mi SMS ve tvaru ESO datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Oregano - Dobromysl

Jednou z magických bylin, jaké známe, je oregano, čili dobromysl. Oblíbená to rostlinka, kterou hojně užíváme v kuchyni. Esence z ní se užívá i v parfumérii. Jde o tradiční českou bylinku, která se pěstovala za okny jako talisman radosti a útěchy. Snítky bylinky se v dávných dobách uchovávali ve škapulířích pro štěstí.

Kategorie: Mystika Duchovní život Zdraví

Kouzelná moc kamenů

Je známo, že kameny mají vlastní sílu a moc. Vztahují se obvykle k jistým znamením zvěrokruhu a také přináší kouzelnou moc, posílení silných stránek osobnosti a mohou být tak dobrým amuletem, který přinese potřebné štěstí při důležitých momentech. Jenže kameny toho mohou umět mnohem více. Důležité je vědět, jak s nimi naložit a pracovat.

PŘÍPAD RODINY PERRONOVY – ČÁST PRVNÍ

Je zima roku 1970 a agent z realitní kanceláře předává klíče sympatickému manželskému páru. Roger a Carolyn Perronovi právě koupili svůj vysnění dům, majetek staré rodiny Arnoldových, na Round Top Road ve městě Harrisville, ležící na území státu Rhode Island. Je velký, prostorný a má v sobě cosi, co jej činí zvláštně přitažlivým. Historie této stavby sahá daleko do minulosti a starobylost z něj přímo čiší. Roger Perron později vypověděl, že je něco přímo nutilo dům koupit, jako by mu tuto děsivou koupi našeptávali snad sami duchové, kteří se ve stěnách domu těšili na své budoucí oběti. Když Carolyn poprvé překročila práh domu, ovanul ji nepopsatelný chlad. Chlad, který ve vteřině pronikl a zakousnul se do tkání a do masa, odkud putoval dál až k samému srdci. Cítila smutek a bolest, avšak Rogerovi se se svými pocity nikdy nesvěřila. Po dohodnutí obchodu jim realitní makléř podává ruku se slovy: „Ať se vám dobře bydlí. A nechejte první noc rozsvíceno, prý to přináší štěstí.“

Výklad tarotu - dva meče

Balíček tarotových karet je složen z velké a malé arkány. Velká přitom obsahuje pouze dvacet dva karet, kdežto malá arkána karet padesát šest. Důvodem, proč tomu tak je, je ten, že velká arkána obsahuje původní balíček karet, který se na území Evropy užívá k věštění budoucnosti již několik století.