Magický ametyst

Ametyst je mimořádně mocný kámen, minerál, odrůda křemene, jež se vyznačuje fialovou barvou. Někdy jsou tyto kameny průhledné, jindy jen průsvitné a některé z nich jsou zcela neprůsvitné. Najdete je v dutinách zásaditých hornin. Polodrahokam fialové barvy je oblíben ve šperkařství.

Ostatně k výrobě šperků je užíván již od starověku. Ametyst najdete v celé řadě nalezišť po celém světě, k nimž patří kupříkladu i Tádžikistán, Afgánistán, Afrika, Srí Lanka, Borneo, Brazílie, Uruguaye, Cejlon a Indie. Svá naleziště má i Česká republika. Jde především o místa okolo Kozákova, v Krušných horách, Jeseníkách, v Moravském krasu, na Vysočině nebo třeba v Chebsku. Proslulé žezlové ametysty se nacházely na Slovensku poblíž dolů v Bánské Štiavnici.

 Ametyst v českých pokladech

České země si ametystu velice vážili. Tvoří proto součást celé řady pokladů. Vidět ho tak můžete v kapli sv. Václava v katedrále sv. Víta, v kapli svaté Kateřiny a Svatého Kříže na Karlštějně a v Ciboušově na Klášterecku.

 Síla ametystu

Ametyst patří k tradičním kamenům čistoty a zbožnosti. Právě pro tuto skutečnost to býval kámen králů. Kámen má mocnou ochrannou sílu a vysoké spirituální vibrace. Pomáhá nositeli s nespavostí, nočními můrami a přináší uzdravující sny. Ametyst zbavuje člověka strachu, stresu a negativních emocí. Tiší strachy, obavy, vztek i zlobu. Zahání pocit viny. Přináší pozitivní energii, pocity, zvyšuje naději a posiluje věrnost. Napomáhá se soustředěním. Podporuje nové myšlenky, rozvíjí intuici, podporuje proměnu záměrů ve skutečnost. Napomáhá zvládnout závislosti a zejména alkoholismus. Již od starověku jej lidé užívali jako talisman proti opilosti a následkům nadměrného pití. Čistí a harmonizuje čakry, a to především tu krční a korunní. Otvírá bránu do jiné reality. Jde o vhodný kámen pro meditaci. I proto jej často nosívali arcibiskupové v prstenech, které manifestovaly duševní sílu a vnitřní mravní čistotu.

 Léčebné účinky

  • Tlumí bolesti, a to především bolest hlavy

  • Pomáhá při žaludečních a dýchacích problémech

  • Odstraňuje kožní problémy

  • Příznivě podporuje střevní mikroflóru a práci střeva

  • Zlepšuje činnost metabolismu

  • Zvyšuje imunitu

  • Léčí otoky a rány

  • Navozuje klidný, hluboký a ničím nerušený spánek

Ametyst je určen znamení horoskopu

Beran, Panna, Ryba, Střelec a Vodnář

 

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Kateřina - pomoc s láskou a vztahy

Znamení Ryby
Specializace Andělské karty, tarotové karty,
Zaměření Láska a vztahy, karmické vztahy, rodinné konstelace

Láska je nejvyšším a také nejvíce komplikovaným citem, který působí v životě mnoho štěstí, ale i trápení a smutku. Poradím Vám s Vaším stávajícím vztahem a neštastně zamilovaným pomohu získat lásku milované osoby. Vím, že láska často bolí a partnerské vztahy jsou mnohy obtížné, společnými silami vše napravíme.

Zašlete mi SMS ve tvaru MILOVAT datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 60

Zašlete mi SMS ve tvaru MILOVAT datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 60

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Jak budovat svůj sen

Takřka každý z nás má nějaké sny. Je však otázka, zda je realizujeme, sníme anebo anebo jen mluvíme. Samozřejmě, že myšlenka je energií, která podle toho, jak je vyslaná, podvědomě působí na její realizaci. A proto je základem všech splněných snů, neposílat negativní myšlenky do Vesmíru. Myšlenky je sice nutno vysílat, a to opakovaně, ale ty pozitivní.

STRAŠIDELNÉ DOMY NA PRODEJ – část 2.

Amityville

Pokud jste si dělali zálusk na něco skutečně děsivého a plánovali nákup domu, kde by vydržel jen málokdo, tak jste se bohužel opozdili. Nejslavnější ze všech strašidelných domů na filmovém plátně získal loni nového majitele a prodal se za 950.000 dolarů. Nenápadná nemovitost v lehce koloniálním stylu má čtyři ložnice a pět koupelen. Nutno dodat, že skoro v každém pokoji byla spáchána filmová vražda. Filmový Ronald DeFeo v nich před pár desítkami let zastřelil puškou šest členů své rodiny. Fanoušci nad současným stavem domu zapláčou. Dříve se interiér v mnoha ohledech shodoval se svou filmovou kopií, dnes je již bohužel po rekonstrukci a prošel renovací, která místy výrazně proměnila jeho vzhled. Původní očekávání majitelů měla splnit cena 1.350.000 dolarů. O dům však nikdo nejevil zájem, a když koncem loňského roku cena klesla o 300.000, byl rázem prodán neznámému kupci. Zbývá jen doufat, že se v něm nebude opakovat hrůzná historie jeho reálné kopie.