Tajemství snů

I když si sny někteří z nás nepamatují, každému se v průběhu noci zdají. Obvykle jich je dokonce v průběhu jedné noci 8 až 10. Bohužel vzpomínka na ně se po probuzení rychle vytrácí. Pokud se o snech chce člověk něco dozvědět, musí si je ihned po probuzení poznamenat.

Sny se zdají v REM fázi, která se vyznačuje rychlým pohybem očí, zrychleným dýcháním a zrychlenou srdeční akcí. Ačkoli se nám zdá, že máme před očima celovečerní film, ve skutečnosti se jedná pouze o několika sekundový mocný prožitek.

O čem se nám zdá?

Naše sny významně ovlivňují vnější zvuky, teplota, hlad, únava, nemoc, menstruace, zážitky, vzpomínky i představy. Sny slouží k tomu, aby nás udržely ve spánku a umožňují mozku zpracovat vše potřebné. O čem se nám zdá? Nejčastěji ve snech padáme, létáme, zdá se nám o vodě, zkouškách různého charakteru, o nahotě, penězích, hadovi, sexu, zubech a smrti. Proč tomu tak je a co to vlastně znamená?

Výklad snů

Snaha pochopit své sny tu existovala snad od nepaměti. Vždyť také existuje celá řada způsobů výkladů snů. Snad vůbec nejvíc se výkladem snů proslavil Sigmund Freud. Jejich lepšímu pochopení se dodnes snaží celá řada psychologů. K tomu abychom je pochopili pro změnu zase my, máme tu poměrně rozsáhlé snáře. Z nichž se pak dozvíte, že třeba sen o pádech znamená ztrátu financí, majetku anebo práce. Varuje vás také před potížemi a nepozorností. Když se při pádu stihnete zachytit, budete zachráněni. Sen o létání prozrazuje skrytou touhu po svobodě, touze zbavit se starostí a stereotypu. Napovídá, že je nejvyšší čas, abyste si odpočinuli. Pokud se vám zdá o studené vodě, budete mít štěstí. Kalná voda věští překážky. Koupání vypovídá očištění se z nařčení a potopení se pod vodu napovídá, že budete vystaveni útlaku. Had ve snu symbolizuje nemoc. Nahota na veřejnosti pak vypovídá o vašem strachu se v reálném životě prosadit. Jít nahý po ulici však znamená, že veškeré nástrahy života překonáte. Pozor však, když tak běháte před lidmi, zklamou vás příbuzní. Více o snech se dozvíte v knižních snářích, které v současnosti mohou obsahovat již i 10 000 hesel. Ještě rozsáhlejší jsou pak snáře na internetu, které mnohdy obsahují hesel i jednou tolik.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Lída - andělské karty

Znamení Beran
Specializace Pomoc v obtížných životních situacích
Zaměření andělské karty, magie

Zeptejte se na Váš osud přímo Vašich andělů. Andělské karty jsou propojením právě s těmito anděli, kteří Vás opatrují a provázejí Vaším životem. Andělé Vám pomáhají splnit životní poslání a úkoly, díky kterým se stáváte lepšími.

Zašlete mi SMS ve tvaru ANDEL datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zavolejte mi na číslo 906 90 01 02 a zadejte mojí linku 62

Zašlete mi SMS ve tvaru ANDEL datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 90 01 02 a zadejte mojí linku 62

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

PARTNER PODLE HVĚZD - STŘELEC

STŘELEC JE SVŮDCE A LOVEC

Lov je pro něj zábava a ulovení takového Lva může považovat za životní triumf. Mít totiž stejné sny a navíc vůli a chuť je realizovat – co víc si můžete přát? Tomuto spojení by se mělo dařit na všech frontách. Občas se může vyskytnout, následovaný bojem, ale pak se vše uklidní. Oba dva jsou schopni uznat porážku a přijmout roli poraženého. Vědí totiž, že to nebude na dlouho: jen spolu jsou silní, dokážou budovat a stavět, tvořit a měnit. Umění rychlého odpuštění se oběma báječně hodí. Střelec však neprahne jen po lovu: má rád i lásku a to především fyzickou. To Lev uvítá s otevřenou náručí, v tomto svazku mají své významné místo i děti. Lev chce zanechat nástupce, který usedne na pomyslný trůn jeho rodu a Střelec zase prahne po učni, který by převzal jeho řemeslo. Jsou schopni vybudovat rodinu, zabezpečit ji a cílevědomě vést děti ke studiím.

Hromnice - Candlemas

Zatímco u nás slavíme Hromnice a kudy prošli Keltové tak slaví i svátek svatého Imbolce, křesťané neponechali nic náhodě a velký pohanský svátek zaplácli svátkem zvaným Candlemas. Má jít o svátek Svátek uvedení Páně do chrámu Ježíše a svátek očištění Panny Marie. Dle tohoto svátku se totiž věřilo, že chlapci se narodí nečistí a je proto nutné je nejprve očistit a až pak mohou být pokřtěni a přijati do chrámu božího.

PŘÍPAD RODINY PERRONOVY – ČÁST TŘETÍ

Je podvečer, zima roku 1970. Carolyn Perronová otevírá okno, aby vyvětrala před tím, než se uloží do postele. Náhle spatří před domem postavu sedící pod starým stromem. Nemůže odtrhnout zrak, je téměř hypnotizována už samotným tušením, že tato bytost není z tohoto světa. Když se hlava oné entity začne pomalu otáčet, Carolyn se prudce rozbuší srdce. Najednou vykřikne v děsivém úžasu: tvář ženy je suchá, vrásčitá, pokroucená, připomínající vosí hnízdo. Šedivé, zacuchané vlasy jí v řídkých pramíncích dopadají na ramena. „Bože bylo to tak neuvěřitelně děsivé,“ vzpomíná manželka Rogera Perrona. V tom bytost otevře ústa a vydá němý výkřik, který ač nehlučný, přesto pohne okenní tabulkou. Zápach z jejich úst dolehne až ke Caroly Perronové – ta jej vzápětí přirovná k pachu hnijícího masa.