Bylinky sbírané o slunovratu

Noc Letního Slunovratu je magická. Alespoň tomu lidé věřili již od pradávna. I proto se v předvečer slunovratu konaly různé rituály a kouzla. Kromě toho se však v tuto noc také sbíraly byliny, které měly mít mnohem silnější moc než kdykoli jindy. Ze země totiž tryská mocná energie, která otvírá brány mezi světy.

Sbírání kvítí o Svatojánské noci vás navíc nabije novou sílou, energií, omladí vás na těle i na duchu. Rostliny jsou totiž v tuto dobu v plném rozpuku.

 Jaké byliny v tuto noc sbírat?

K těm nejmagičtějším v tuto noc patří kapradí, lesní vřes, třezalka a pelyněk. Mocný je však i jitrocel, heřmánek, lípa, devětsil, svízel, komonice lékařská, hvozdík, divizna, libeček, mateřídouška, meduňka, levandule, bazalka, černý bez, divoká máta, hluchavka, kontryhel i řebříček. Nasbírat by se mělo devatero kvítí, které to přesně budou, je na vás. Záleží čeho chcete docílit. Svatojánské kvítí se totiž neužívá pouze k přilákání lásky, ale i k uspíšení svatby, splní vám tajná přání, vyjeví majetkové poměry, pomohou očarovat jinou osobu, uchrání vás před uřknutím, pomohou vám najít ukrytý poklad, jsou prostředkem k neviditelnosti a umožní vám porozumět zvířecí řeči.

 Co s bylinami?

  • Svobodné ženy a dívky si z nich mohou uplést věneček a podívat se přes něj do ohně na svého nastávajícího. Na takový věneček potřebovaly šípkovou růži, kopretiny, kohoutek, fialky nebo macešky, zvonek nebo chrpy, rozchodníček a netřesk.

  • Věneček z bylin si také děvčata mohou dát pod polštář, aby jim sen vyjevil, kdo bude jejich muž.

  • Zralé ženy si z nich mohou připravit omlazující nápoj a omlazující koupel. Část je dobré naložit do oleje.

  • Byliny můžete usušit a užívat ho k vaření.

  • Kopretiny po ránu nezadaným děvčatům dokázal napovědět, z jaké usedlosti jejich milovaný bude pocházet. Trhejte okvětní lístky a říkejte: chalupa, zahrada, statek mlýn. Poslední lístek napoví odkud.

Momentálně jsem offline (Na Vaši otázku odpovím do 24 hodin.)

Kartářka Karin - snář a výklad snů

Znamení Štír
Specializace Výklad významu snů
Zaměření Kyvadlo, magie, tarotové karty

Většina snů má buď zcela zřejmý nebo skrytý význam. Jmenuji a Karin a zabývám se výkladem snů, které často bývají předzvěstí budoucnosti Vaší nebo vašich blízkých. Sny často také zobrazují Vaši přítomnost a Vaše skutečně city a pocity. Odhalím skutečný význam těchto snů a pomohu Vám vyřešit současné i budoucí problémy. 

Zašlete mi SMS ve tvaru SEN datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zavolejte mi na číslo 906 90 01 02 a zadejte mojí linku 62

Zašlete mi SMS ve tvaru SEN datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 90 01 02 a zadejte mojí linku 62

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Záhady světa - bermudský trojúhelník

Záhady světa, které se dějí a nenechají jen tak někoho chladným jsou mystické a zajímavé zároveň. Pokud se stane něco, co má složité, často i žádné vysvětlení, přitahuje to pozornost mnoha osob, které si akci vysvětlí po svém. Každopádně takové momenty rozdělují osoby do několika kategorií.