Zelené děti z Woolpitu

Jednou z největších záhad světa, která do dnešních dnů nebyla vysvětlena je objevení dvou malých dětí na okraji jedné malé anglické vesničky zvané Woolpit. Stalo se tomu ve dvanáctém století a nejzajímavější na této záhadě je to, že měly zelenou kůži, oblečení z neznámého materiálu a mluvily jazykem, který nikdo neznal.

Stalo se tomu v roce 1173, kde asi 10 kilometrů od obce místní našli sedět hocha a holčičku zelené barvy. 8 století po události tuto záhadu stále ještě nikdo nerozluštil. Zaznamenána je v místní kronice kronikářem Williamem z Neuburghu a opatem Ralphem z Coggeshallu.

Příběh zelených dětí

Dětí se tehdy ujal Richard de Caine. Děti prý zpočátku nechtěly jíst nic jiného než zelené fazole. Bohužel chlapec nevypadal příliš zdravě a po křtu zemřel. Dívka však přežila. Postupně začala přijímat i jinou potravu a její kůže postupně přestala být zelená. Dokonce se naučila i anglicky. Pak však začala vyprávět svůj příběh, který místní velice vyděsil, prý pochází z místa, tzv. svatého Martina, kde slunce nikdy nesvítí a vše je zelené. Prý se spolu s chlapcem ztratily, když šly s dobytkem na pastvu. Uslyšely prý tehdy hlasitý zvuk zvonů a náhle se objevily na polích u Woolpitu. Jak se na pole dostala, si nepamatovala.

Největší záhadou je zelená nemoc

Spekulací ohledně zelené barvy kůže je celá řada. Jedna z nich hovoří o chudokrevnosti a ta další pak o legendě, kdy prý šlo o zámožné sirotky, kterých se chtěl zbavit zámožný poručník, hrabě z Norfolku. Chtěl je otrávit arzénem a nechal je napospas v lese nedaleko Woolpitu. Otrava arzénem prý způsobuje nemoc zvanou chloróza, jež je doprovázena zeleným zbarvením kůže. Jde však o nepotvrzenou spekulaci, protože to stále nevysvětluje tu skutečnost, že mluvily jiným jazykem. Jisté spekulace tvrdí, že jsou z neznámé planety. Badatelé jsou tomu nakloněni i proto, že v dobových zápisech našli v únoru 1173 zápis, že se na nebi míhala různě zbarvená ohnivá světla, které neuměli nikam zařadit. Astronomové však namítli, že šlo nejspíš o polární záři, která v té době mohla být viditelná i v místech, kde to není obvyklé. Jednou z hypotéz je i to, že by šlo o děti, které žily prve pod zemí.

Dívka, která přežila, přijala jméno Agnes a když dospěla, provdala se za šlechtice Richarda Barre ze sousedního hrabství Norfolk. Je tedy víc než pravděpodobné, že její potomci zde nejspíš žijí až do dnešních dnů.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Kateřina - pomoc s láskou a vztahy

Znamení Ryby
Specializace Andělské karty, tarotové karty,
Zaměření Láska a vztahy, karmické vztahy, rodinné konstelace

Láska je nejvyšším a také nejvíce komplikovaným citem, který působí v životě mnoho štěstí, ale i trápení a smutku. Poradím Vám s Vaším stávajícím vztahem a neštastně zamilovaným pomohu získat lásku milované osoby. Vím, že láska často bolí a partnerské vztahy jsou mnohy obtížné, společnými silami vše napravíme.

Zašlete mi SMS ve tvaru MILOVAT datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zavolejte mi na číslo 906 90 01 02 a zadejte mojí linku 60

Zašlete mi SMS ve tvaru MILOVAT datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 90 01 02 a zadejte mojí linku 60

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Tajemná hora Blaník

Bájná hora Blaník pro Čechy legendární význam. Opředena je však i celou řadou tajemství. Blaník je 638 metrů vysoký. Najdete ho ve Středočeském kraji asi 10 kilometrů od Vlašimi. Byl symbolem naděje a spojen je se svobodou, svébytností českého národa a blanickými rytíři. Název hory je odvozen z keltského Blaniak.

Datum svatby sdělí, jestli bude manželství šťastné

I datum svatby může dost ovlivnit manželství, které v něm uzavřete. Může se to zdát jako dost pochybné, ale faktem je to, že v ten den děláte důležité rozhodnutí, od kterého se další dny budou odvíjet. Pokud sečtete všechny číslice dat svatby, například 6. 8. 2016 – 6+8+2+0+1+6 = 23 – 2+3 = 5, získáte číslo svatby.

Vliv myšlenek na vlastní osud

Existují knihy, které publikují kouzelnou moc myšlenek tak, že pokud na něco usilovně myslíme, přejme si, pak se to stane skutečností. Někdo tvrdí, že jsou to bláboly, ale jsou i tací, kterým se jejich přání, ač byly často naprosto scestná a nemožná na splnění, pak se stala skutečností. Pro někoho je to velice podivné, pro jiné běžné. Skutečně to, jak myslíme, přemýšlíme, nás ovlivňuje jak v tom pozitivním, tak negativním slova smyslu.