Jak rozvinout svou psychickou sílu

Různí lidé disponují různými schopnostmi a dovednostmi, stejně tak i s psychickou silou. Ta je naším hnacím motorem, stojící za naším rozvojem a podporuje silnou osobnost v každém z nás. Aby vůbec bylo z čeho rozvíjet, je důležité ji nejprve v raném dětství vytvořit. To je jedna z nejdůležitějších rolí rodičů. Včetně utváření sebevědomí dítěte.

Co je psychická síla?

Co je psychická síla a jak se projevuje? Psychicky silný člověk je dominantní? Má autoritu anebo jde snad o něco úplně jiného, jako třeba pevnost charakteru, dodržování morálních zásad, vůle nebo vnitřní síly? Tápete? Měli byste vědět, že psychická síla se projevuje tím, že zvládnete své emoce (a to, jak pozitivní, tak i negativní), myšlenky i chování (nenechají se nikým ovládat). Z věcí, které se vám v životě stanou se inspirují a posouvají se dál. Často se jim stává, že vidí do budoucnosti. Každému z nás bylo dáno do vínku určité množství těch nejrůznějších schopností. Ty, dále významně ovlivnili rodiče a okolí. Někde psychickou sílu rozvíjeli, jinde spíše zadupávali.

Nikdy není pozdě

Nikdy není pozdě na to, abyste na sobě začali pracovat a svou psychickou sílu rozvinuli. Co je pro to nutné udělat?

 1. Soustřeďte se pouze na to, co umíte ovládnout. Neplýtvejte energii tam, kde je to zbytečné, co nejste schopni změnit nebo nějak ovlivnit.

 2. Přestaňte se litovat. Vezměte svůj život pevně do svých rukou a smiřte se s tím, že život není ani jednoduchý, ani spravedlivý.

 3. Nesvádějte své chyby, lenost, neschopnost a nezodpovědnost na jiné. Chovejte se dospěle. Není to kvůli někomu jinému. Kontrolujte své emoce a naučte se s nimi zacházet.

 4. Myslete pozitivně. Často užívaná věta, která je však vykládána úplně špatně. Díky tomu zní jako klišé a spoustu lidí vytáčí do vývrtky. Ve skutečnosti se jedná o udržení své mysli v rovnováze. Přestaňte se kritizovat, nenávidět, vyčítat si různé věci, zlobit se na sebe. Nemá to žádný smysl, natož význam. Odstraňte z života tyto negativní myšlenky, nešvary a zaměřte se na to, co vám pomůže zvládnout stres a jiné problémy.

 5. Naučte se zvládat stres, Přeměňte stres na pozitivní věc, něco, co je zábavné, vzrušující, na co se můžete těšit. Závisí jen na vás, jak danou situaci budete vnímat.

 6. Nebojte se změn. Psychicky silní lidé se jich nebojí. Naopak, ty pozitivní vítají a jsou flexibilní. Ví, že změny v životě jsou nezbytné. Vyhrává ten, kdo se naučí adaptovat.

 7. Uvědomte si, že i kdybyste se rozkrájeli na malé kostičky, všem se stejně nezavděčíte. Psychicky silní lidé si to uvědomují a nenechají se tím rozhodit. Nebojí se říct ne, stojí si za svým názorem a pokud je potřeba, tak je schopen za sebe i vystoupit. Jejich vystupování je po většinou spravedlivé a laskavé.

 8. Nic nepřijde samo, a proto je vše o tréninku, a to i sebevědomí. Přestaňte se kritizovat za to, co se vám nepovedlo, přestaňte se kritizovat, označovat za neschopné a zaměřte se na budoucnost, na další pokrok.

 9. Nikdy není nejde nic podle plánu, jako na drátkách, hladce po másle, bez komplikací atd. Život je plný překážek a komplikací. Lidi se umí skvěle vymlouvat, jen aby omluvili rezignaci a svou slabost. Nezabývejte se tím, co je proti vám. Nenechte se vyvést z rovnováhy. Zapomeňte na předsudky i na to, co kdo říká.

 10. Nepodstupujte zbytečný risk. Silným lidem však nevadí riskovat promyšleně po tom, když zváží veškerá pro a proti.

 11. Nelpěte na minulosti. Berte věci tak jak jsou. Nepitvejte se v nich. Uvědomte si je, poučte se, ale jděte dál. Žijte přítomností a plánujte svou budoucnost.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Iveta - výklad karet

Znamení Kozoroh
Specializace Výklad karet
Zaměření Andělské karty, cikánské karty, tarotové karty

Pro výklad karet používám cikánské, tarotové i andělské karty, se kterými mám velmi dobré zkušenosti a vím, že výklad právě z těchto karet spolehlivě funguje. S pomocí karet určím nejen obecně Vaši budoucnost, ale můžeme se zaměřit také na jednotlivé oblasti Vašho života, jako je zdraví, finance, láska.

Zašlete mi SMS ve tvaru KARTA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zavolejte mi na číslo 906 90 01 02 a zadejte mojí linku 61

Zašlete mi SMS ve tvaru KARTA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 90 01 02 a zadejte mojí linku 61

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Numerologický význam jména Jaromír

Jméno Jaromír v Česku nejvíce proslavil Jaromír Jágr, který je již doslova živoucí legendou. Aktuálně tak v Česku žije takřka 31 000 Jaromírů. Jde tedy o 86. nejfrekventovanější jméno u nás. Bohužel průměrný věk nositelů se pohybuje okolo 55. Sláva tohoto jména zdá se být momentálně poněkud za zenitem. Svátek u nás Jaromír má 24. 9.

Karma v astrologii

O karmě se mluví na každém rohu, jen málokdo však ví, co ve skutečnosti znamená. Tedy pokud pomineme to, že pod karmou se schovává i název pro topné zařízení. Faktem ale je, že jistá spojitost zde je, také umí pořádně zatopit. Ve skutečnosti je však vysvětlení poněkud složitější. Karma představuje přírodní zákon příčiny a důsledku. V astrologii to pak znamená přenos toho, co jsme v minulosti vytvořili (dobré, ale zejména to zlé) do současných životů, v nichž se nám to v ještě větší míře vrací zpět.

Jak si přivolat peníze

Trápí-li vás prázdné kapsy a po výplatě je jen pár dní, kdy se radujete z nabitých peněz, přičemž dále víte, že budete muset zaplatit povinné platby, čímž vám z měšce ubude značná část a pak už toho moc k užitku nezbývá. To nepůsobí rozhodně radost a pak je také nepříjemné období asi tří dalších týdnů, než se nového výplatního dne dočkáte.