Tajemství tří králů

Konec vánočních svátků je u nás spojen s dnem 6. 1., je to takzvaně den Tří králů, jinde je však tento den spojen teprve s jejich skutečným začátkem, tedy dnem, kdy se rozdávají dárky. Víte však, kdo ve skutečnosti tito tři chlapíci byli? Jejich původ je tak trochu opředen tajemstvím…

Tradiční pojetí Třech Králů

Kašpar, Melichar a Baltazar jsou 3 legendární králové, kteří vstoupili do povědomí nejen věřících, ale i těch nevěřících. Údajně měli 6. 1. navštívit čerstvě narozeného Ježíše a přinést mu dary - kadidlo, zlato a myrhu. Tento den k nám dnes chodí ve jménu Tří králů koledníci, abychom jim přispěli do charitativních kasiček. Skutečnost však byla nejspíše zcela jiná.

Jak tomu bylo s třemi králi doopravdy?

První zmínka o nich je v Matoušově evangeliu. V reálu se však do Bible dostali nejspíše omylem, protože tito králové rozhodně nebyli Židové, ale cizinci, pravděpodobně Peršané nebo Babyloňané, kteří putovali a hledali Betlémskou hvězdu ze zcela jiných důvodů, a to astronomických a astrologických. Jak je známo, byli to právě Babyloňané, kteří dali základ světové astronomii i astrologii. Jelikož si zdejší lid nedokázal poradit s jejich znalostmi a vzdělaností, byli označeni za mudrce. Ve skutečnosti to nakonec nebyli ani králové. No, kdo by to jen řekl.

A jak vznikla legenda?

Za všechno může nejspíše špatný výklad řeckého slova magoi, který neznamená mudrc, ale hvězdopravec. Navíc o třech mudrcích se vůbec poprvé zmiňuje až církevní spisovatel Órigenés na počátku třetího století. Navíc jména Kašpar, Melichar a Baltazar se pak objevují až v období okolo roku 700. Jde tedy o zjevnou báchorku, na kterou se s postupem času nabalovaly další a další smyšlené informace. Pointa Kašpara, Melichara a Baltazara spočívá v písmenech KMB, tedy Christus mansoinem benedicat, čili “Kristus ať požehná příbytku”. Význam této však byl časem zapomenut. To, že tito králové ve skutečnosti nikdy neexistovali dokazuje i fakt, že nebyli nikdy svatořečeni.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Regína - Horoskop na tento rok

Znamení Vodnář
Specializace Magie, tarot, hvězdy, kyvadlo
Zaměření Osobní horoskop na celý rok

Zajímají Vás události, jež čekají právě Vás v tomto pro mnohé možná obtížném roce? Jmenuji se Regína a s pomocí horoskopu určíme štastné i méně štastné okamžiky, které Vás v tomto roce čekají. Říká se, že štěstí přeje připraveným, buďte i Vy připraveni na svoji budoucnost a Váš život se stane jednodušším. 

Zašlete mi SMS ve tvaru HOROSKOP datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 63

Zašlete mi SMS ve tvaru HOROSKOP datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 63

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Metody věštění budoucnosti podle kyvadla

Předvídání budoucnosti je snad pro každého tak trochu zábavné, ale i poučné. Jsou lidé, kteří to skutečně berou jako zpestření života a součást právě zábavy, ale jsou i tací, kteří se tomuto věnují dlouho a tak umí pracovat, v tomto případě s kyvadlem tak, aby věštění budoucnosti bylo skutečné, dalo odpověď na kladené otázky.

PŘÍPAD RODINY PERRONOVY – ČÁST ČTVRTÁ

O tom, že právě duch Bethsabé Shermanové bloudí po chodbách domu, který zakoupila rodina Rogera Perrona, nebylo pochyb. Jako svou oběť si krutá Bathsheba vybrala Carolyn a občas svým mučením potrápila i dceru Cindy. Ostatních děvčat se nikdy nedotkla. Důvod proč si vybrala právě Carolyn byl prostý: Ed a Lorrein Warrenovi se domnívali, že cítí k Rodgerovi náklonnost a na jeho ženu žárlí. Sám Perron vypověděl, že se na svém těle cítil velmi často ženské prsty a to především ve formě hlazení a doteků. Nikdo nepochyboval o tom, že se snaží vypudit Carolyn z domu a chce si Rogera nechat pro sebe.

Zelená magie

Druh magie, který čerpá mocnou sílu z přírody, přírodních zdrojů a využívá zejména bylinky či jiné přírodní produkty. Zelená magie bývá hodně často spojována se šamanismem a Elfy. Pozor na důležité sdělení, ale zelená magie nemusí být vždy sílou pozitivní. Zneužívání přírodním prvků pro ukotvení moci se objevuje. Obvykle je sice považována za ten správný druh magie, ale ne vždy to tam musí být.