VOODOO

Republiku Haiti nalezneme v souostroví Velké Antily. Ayiti je původní jméno obyvatel, které se se vší pravděpodobností stalo právě základem názvu země. Pokud by vás zajímal význam jména, dá se vysvětlit a přeložit jako Země vysokých hor. Tento malebný a mýty opředený stát objevil 5. prosince 1492 Kryštof Kolumbus při své první plavbě. To, co si spojujeme s Haiti dodnes je tajemné umění Voodoo. Zprostředkovanými historkami se totiž obyčejné náboženství, jehož účelem bylo primárně léčit a ochraňovat obyvatele Haiti před zlými duchy a otrokáři, proměnilo v kult černé magie, zaklínání a probouzení mrtvých. Vše je ovšem díky hororové produkci Hollywoodu přitaženo pořádně za vlasy a toto exotické náboženství poměrně dehonestuje.

OD VŠEHO TROCHU

Voodoo se, snad díky střetu koloniálních možností a lehkému doteku přistěhovalců, stalo nevíce promíchaným náboženstvím na světě. Člověk musí věnovat celý jeden den, aby pochopil principy a kořeny této víry, tvrdí nejznámější představitel Voodoo na ostrově. Nese v sobě prvky polyteistického afrického náboženství, katolického náboženství a špetku Indiánské víry. Ovlivnilo jej také vyznání svobodných zednářů a tak by se dalo pokračovat do nekonečna. Právě díky principu zmrtvýchvstání, které v sobě nese křesťanství, indiánská víra i víra černého kontinentu opředená duchy, se nelze divit, že si v době útlaku povolali Haiťané na pomoc před krutými otrokáři zemřelé bojovníky. Vznikl pojem zombie a jeho populární místo v kinematografii a literatuře již nikdo neobsadí.

PANENKA VOODOO

Výroba panenek je součástí víry samé. Stará náboženství v Řecku, Egyptě, Španělsku, nebo Mongolsku jich používala pro manipulaci s reálnou bytostí – tedy člověkem z masa a krve. Prostřednictvím panenky, byli zasvěcení schopni vyléčit nemoci, pomoci od bolestí nebo je naopak přivolat. A právě kvůli účelu zranit nebo ublížit se staly panenky voodoo děsivými nástroji, kterých se chopili také scénáristé. Úkladní nepřátele faraona Ramesse III. Využívali jeho figurku odlitou z vosku, aby na ni přivolaly shluk kleteb a také se jej pokusili pomocí kouzel s ní otrávit. V Řecku to byl sám velký Zeus, který vlastnil nesčetné množství hliněných sošek, s nimiž manipuloval a nebyl to jen on, kdo malicherně zamotával osudy obyčejných smrtelníků. Také Héra nakládala pomocí figurek s osudy lidí pro svoji potěchu a pobavení: lidí umírali, ztráceli se a byli na ně uvaleny kletby.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti

Znamení Lev
Specializace Magie, tarotové karty, kyvadlo
Zaměření Věštění budoucnosti

Otevřte dveře k bráně osudu, zastavte se a hleďte na Váš budoucí život. Mé jméno je Renáta a věštění budoucnosti a pomoc lidem je pro mne životním posláním. Společně nahlédneme do Vaší blízké i vzdálenější budoucnosti.

Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 60

Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 60

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

VĚŠTBA KOSTKAMI: ODPOVĚĎ V ČÍSLECH

Princip věštění pomocí hracích kostek je velmi jednoduchý. Musíte ale brát v potaz, že i způsob, kterým vám budou kostky odpovídat, bude rovněž jednoduchý. Nikdy nedospějete k rozvoji odpovědí tak jako třeba u tarotových, hracích nebo věšteckých karet. Věštci a aktivní uživatelé argumentují tento fakt tvrzením, že kostka je základní těleso, za nímž se nic neukrývá, má jasně dané a stanovené rozměry, jediný a pravý počet stěn a její hod nelze ovlivnit. Má těžiště, které je ovládáno stejnou hmotností z každé strany, horizontálně i vertikálně., vše tedy záleží spíše na náhodě či osudu, není možné si hod vypočítat.

Numerologie - číslo 11

Rozsáhlá nauka o významu a vibraci čísel, se nazývá numerologie, a je v poslední dobou často vyhledávána. Popularita numerologie stoupá, už i proto, že díky numerologii se dá určit významný šťastný den a tak je třeba možné numerologii právě využít pro výběr vhodného data pro svatbu, nebo podobí události. To celé pak může mít vliv na to, zda celkově bude den i následně manželství úspěšné (samozřejmě nejen to).

Časté noční můry

Jestliže máme hrozivý sen, ze kterého se uprostřed noci vzbudíme vyděšení, pak se rázem uklidníme, že je to pouze sen. Jestliže se takový sen zjeví jen jednou, pak se dá tvrdit, že je to jaksi v pořádku, ale pokud se opakuje i tak, že se děsíme chodit i spát, pak už jde o vážný problém, který je potřeba řešit. Existují dokonce časté noční můry, které se opakují a zdají se více lidem. Důvod, proč k tomu nastává, může být klíček k objasnění a také zbavení si takové noční můry.