Branišovský les

Branišovský les je český nejděsivější les, a to je co říct, protože strašidelných lesů je u nás spousta. Les najdete kousek od Českých Budějovice a je opředen velkým počtem legend.

O lese

Branišovský les je magnetem pro nadpřirozeno. Dějí se v něm nadpřirozené i nevysvětlitelné jevy. Z lesa se ozývají podivné zvuky. Lidé, kteří seberou odvahu a do lesa vstoupí, slyší za sebou kroky a někdy zahlédnou i nějakou postavu. V současné době je to výletní lesopark, který se nachází nedaleko jednoho sídliště zvaného Máj. V minulosti tu byla střelnice a kdysi to byl i vojenský prostor. I když má za sebou les temnou minulost, lidé si dnes myslí, že vše, co se o něm povídá, jsou jen pouhé pohádky. Není však divné, že se tu toho v průběhu dějin odehrálo tolik?

 Branišovský les v minulosti

První zmínky o této lokalitě pochází z doby více než 400 lety, kdy tu byla malá osada obklopená bažinami. Dostat se do ní nebylo jednoduché. Utopilo se zde proto mnoho lidí. Bylo jich tolik, že se duše a vůně smrti hluboce vsákla do lesa a je dodnes zdrojem nepříjemných pocitů. Branišovský les je plný negativní energie. Říká se, že je tomu tak díky zemřelým lidem, které ani po smrti nenašly klid. Škodí živým, straší je a odčerpávají jejich energii.

 Oběšencův strom

V lese řada lidí ukončila svůj život i dobrovolně. Spousta lidí zde byla i zavražděna. Řada z nich i popravena. V lese se nachází strom oběšenců, z něhož visí zbytky lan. Pokud se vyskytnete poblíž, můžete slyšet vlezlý hlas, který vám začne našeptávat, abyste ukončili svůj život. Objevují se zde sebevražedné myšlenky a pocit beznaděje. Zajímavé také je, že kdysi se pokusil jeden člověk uříznout větev, na které se lidé věšeli a ochrnula mu ruka.

 Tajemný statek

V hloubi lesa je ukryt i statek, v němž byla zaživa pohřbena dívka. Stalo se tomu tak proto, že se nechtěla vdát za toho, koho jí určili. Když však po čase hrob otevřeli, byl prázdný. Dívka však od těch dob straší v lese. Zjevuje se jako postava v kápi. Není však jediná, která chodí po lese v kápi. Vidět tu můžete ještě další dvě postavy (v černé a bílé kápi).

 Rudé oči

Ve dvoumetrové výšce se tu zjevují i děsivě rudě zářící oči, které své oběti zuřivě pronásledují. Doposud se neví, co by to mohlo být.

 Černý rytíř

Černý rytíř, nebo také Pán Lesa byl v Branišovském lese několikrát spatřen. Jde o velkého muže s černým kloboukem a černým pláštěm. Nedotýká se země. Umí se velmi rychle pohybovat. Jde však o dobrého ducha, ochránce, který má za úkol strážit zdejší zlo. Nejvíce se zjevuje prý u křížku.

 Branišovská brána

Hluboko v lese se prý nachází brána do jiné dimenze. Místu se říká Branišovská brána. jde o dva srostlé stromy a brána je vidět pouze v noci za měsíčního světla.

 Ufo

Do této oblasti spadl zvláštní objekt, který připomínal gigantickou zářící kouli. Les pak byl na jeden rok uzavřen speciální jednotkou. Vstup sem neměla dokonce ani okresní vojenská jednotka. Zůstaly tu potom živé stromy s jednostranně uškvařenou kůrou, která se nacházela pouze u země, ve vyšších částech byly stromy v pořádku.

 Vojenský prostor

Za minulého režimu se v Branišovském lese nacházel muniční sklad, kromě něj tu byla i střelnice a býval tu i vojenský prostor. Podle dostupných zdrojů se tu jedné noci navzájem postříleli 4 vojáci. Přežil pouze jeden z nich, který však během noci zešedivěl.

 Když lesem budete chtít projet

Když přes les pojedete autem, v autě se velmi ochladí a začne selhávat motor. Auto zpomalí, a to i přesto, že máte pedál sešlápnutý až k zemi. U silnice se zjevují strašidelné postavy, které však zmizí, sotva se rozhodnete zastavit a vystoupíte z auta. Lidé cítí i nepříjemné brnění. Stává se tu i to, že zde strávíte delší dobu, než jste si mysleli. Jedna hodina tu může představovat i několik dnů.

Branišovský les je doopravdy hrůzostrašný a je opředen spoustou legend. Je jich mnohem více, než jsme napsali. Nicméně se toto negativní energií místo stalo právě proto oblíbenou turistickou destinací. Lidé se sem sjíždí ze všech koutů, aby se na vlastní kůži přesvědčili, jak je tu nepříjemno a strašidelno.

 

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti

Znamení Lev
Specializace Magie, tarotové karty, kyvadlo
Zaměření Věštění budoucnosti

Otevřte dveře k bráně osudu, zastavte se a hleďte na Váš budoucí život. Mé jméno je Renáta a věštění budoucnosti a pomoc lidem je pro mne životním posláním. Společně nahlédneme do Vaší blízké i vzdálenější budoucnosti.

Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zavolejte mi na číslo 906 90 01 02 a zadejte mojí linku 60

Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 90 01 02 a zadejte mojí linku 60

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Den svatého Patrika

Každý rok 17. března mnoho lidí na celém světě slaví svátek svatého Patrika. Tenhle Patrik byl starověký duchovní, mnich, misionář a biskup. Kolují o něm různé legendy. A za svou slávu může za ta skutečnost, že byl jednou unesen nájezdníky a prodán v Irsku do otroctví. Tam prý spatřil Boha, který mu poradil, jak z otroctví utéct. A jelikož se mu to podařilo, stal se misionářem.

PŘÍPAD RODINY PERRONOVY – ČÁST TŘETÍ

Je podvečer, zima roku 1970. Carolyn Perronová otevírá okno, aby vyvětrala před tím, než se uloží do postele. Náhle spatří před domem postavu sedící pod starým stromem. Nemůže odtrhnout zrak, je téměř hypnotizována už samotným tušením, že tato bytost není z tohoto světa. Když se hlava oné entity začne pomalu otáčet, Carolyn se prudce rozbuší srdce. Najednou vykřikne v děsivém úžasu: tvář ženy je suchá, vrásčitá, pokroucená, připomínající vosí hnízdo. Šedivé, zacuchané vlasy jí v řídkých pramíncích dopadají na ramena. „Bože bylo to tak neuvěřitelně děsivé,“ vzpomíná manželka Rogera Perrona. V tom bytost otevře ústa a vydá němý výkřik, který ač nehlučný, přesto pohne okenní tabulkou. Zápach z jejich úst dolehne až ke Caroly Perronové – ta jej vzápětí přirovná k pachu hnijícího masa.