Branišovský les

Branišovský les je český nejděsivější les, a to je co říct, protože strašidelných lesů je u nás spousta. Les najdete kousek od Českých Budějovice a je opředen velkým počtem legend.

O lese

Branišovský les je magnetem pro nadpřirozeno. Dějí se v něm nadpřirozené i nevysvětlitelné jevy. Z lesa se ozývají podivné zvuky. Lidé, kteří seberou odvahu a do lesa vstoupí, slyší za sebou kroky a někdy zahlédnou i nějakou postavu. V současné době je to výletní lesopark, který se nachází nedaleko jednoho sídliště zvaného Máj. V minulosti tu byla střelnice a kdysi to byl i vojenský prostor. I když má za sebou les temnou minulost, lidé si dnes myslí, že vše, co se o něm povídá, jsou jen pouhé pohádky. Není však divné, že se tu toho v průběhu dějin odehrálo tolik?

 Branišovský les v minulosti

První zmínky o této lokalitě pochází z doby více než 400 lety, kdy tu byla malá osada obklopená bažinami. Dostat se do ní nebylo jednoduché. Utopilo se zde proto mnoho lidí. Bylo jich tolik, že se duše a vůně smrti hluboce vsákla do lesa a je dodnes zdrojem nepříjemných pocitů. Branišovský les je plný negativní energie. Říká se, že je tomu tak díky zemřelým lidem, které ani po smrti nenašly klid. Škodí živým, straší je a odčerpávají jejich energii.

 Oběšencův strom

V lese řada lidí ukončila svůj život i dobrovolně. Spousta lidí zde byla i zavražděna. Řada z nich i popravena. V lese se nachází strom oběšenců, z něhož visí zbytky lan. Pokud se vyskytnete poblíž, můžete slyšet vlezlý hlas, který vám začne našeptávat, abyste ukončili svůj život. Objevují se zde sebevražedné myšlenky a pocit beznaděje. Zajímavé také je, že kdysi se pokusil jeden člověk uříznout větev, na které se lidé věšeli a ochrnula mu ruka.

 Tajemný statek

V hloubi lesa je ukryt i statek, v němž byla zaživa pohřbena dívka. Stalo se tomu tak proto, že se nechtěla vdát za toho, koho jí určili. Když však po čase hrob otevřeli, byl prázdný. Dívka však od těch dob straší v lese. Zjevuje se jako postava v kápi. Není však jediná, která chodí po lese v kápi. Vidět tu můžete ještě další dvě postavy (v černé a bílé kápi).

 Rudé oči

Ve dvoumetrové výšce se tu zjevují i děsivě rudě zářící oči, které své oběti zuřivě pronásledují. Doposud se neví, co by to mohlo být.

 Černý rytíř

Černý rytíř, nebo také Pán Lesa byl v Branišovském lese několikrát spatřen. Jde o velkého muže s černým kloboukem a černým pláštěm. Nedotýká se země. Umí se velmi rychle pohybovat. Jde však o dobrého ducha, ochránce, který má za úkol strážit zdejší zlo. Nejvíce se zjevuje prý u křížku.

 Branišovská brána

Hluboko v lese se prý nachází brána do jiné dimenze. Místu se říká Branišovská brána. jde o dva srostlé stromy a brána je vidět pouze v noci za měsíčního světla.

 Ufo

Do této oblasti spadl zvláštní objekt, který připomínal gigantickou zářící kouli. Les pak byl na jeden rok uzavřen speciální jednotkou. Vstup sem neměla dokonce ani okresní vojenská jednotka. Zůstaly tu potom živé stromy s jednostranně uškvařenou kůrou, která se nacházela pouze u země, ve vyšších částech byly stromy v pořádku.

 Vojenský prostor

Za minulého režimu se v Branišovském lese nacházel muniční sklad, kromě něj tu byla i střelnice a býval tu i vojenský prostor. Podle dostupných zdrojů se tu jedné noci navzájem postříleli 4 vojáci. Přežil pouze jeden z nich, který však během noci zešedivěl.

 Když lesem budete chtít projet

Když přes les pojedete autem, v autě se velmi ochladí a začne selhávat motor. Auto zpomalí, a to i přesto, že máte pedál sešlápnutý až k zemi. U silnice se zjevují strašidelné postavy, které však zmizí, sotva se rozhodnete zastavit a vystoupíte z auta. Lidé cítí i nepříjemné brnění. Stává se tu i to, že zde strávíte delší dobu, než jste si mysleli. Jedna hodina tu může představovat i několik dnů.

Branišovský les je doopravdy hrůzostrašný a je opředen spoustou legend. Je jich mnohem více, než jsme napsali. Nicméně se toto negativní energií místo stalo právě proto oblíbenou turistickou destinací. Lidé se sem sjíždí ze všech koutů, aby se na vlastní kůži přesvědčili, jak je tu nepříjemno a strašidelno.

 

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Lída - andělské karty

Znamení Beran
Specializace Pomoc v obtížných životních situacích
Zaměření andělské karty, magie

Zeptejte se na Váš osud přímo Vašich andělů. Andělské karty jsou propojením právě s těmito anděli, kteří Vás opatrují a provázejí Vaším životem. Andělé Vám pomáhají splnit životní poslání a úkoly, díky kterým se stáváte lepšími.

Zašlete mi SMS ve tvaru ANDELSKA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62

Zašlete mi SMS ve tvaru ANDELSKA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Čakry

Pojem „čakry“ je obecně znám, překládá se jako kruh, a znamená energii, která je v tomto kruhu, proudí a ovlivňuje mnohé okolo, také orgány a obecně stav těla, ale i mysli. Čakry jsou přitom navzájem propojené, a pokud jedna vykáže problém, pak nejspíš i ty ostatní, okolní také posupně ochudnou.

Výklad tarotu sedm pohárů

V balíčku tarotových karet je celkem dvacet dva karet velké arkány a dalších padesát šest karet malé arkány. Označení arkán pramení z minulosti, tedy rozdělení podle stáří, kdy velká arkána je o dost starší a původním balíčkem tarotových karet, které i dle bádání nemají jasný původ.