Karty Tarotu

Populární věštba z tarotových karet není nic nového na scéně. Existuje již po mnoho století, předpokládá se, že první karty Tarotu vznikly zhruba v polovině čtrnáctého století, prvně na jihu Evropy, v Itálii, a odtud pak putovaly do celého světa. Nejstarší tarotové karty na světě pochází z poloviny patnáctého století, což je úctyhodný věk.

Původ Tarotu

Co je pořád tak nějak záhadou je, že se nezná původ tarotových karet. Je mnoho výkladů, ať už ten, že karty přinesli kočovní cikáni. Další verzí je pak objevování nových kontinentů, i kulturu (což i tak nějak časově odpovídá). Říká se, že tarotové karty přinesli do Evropy křižáci při svých těžních a tak dále. Zkrátka původ není znám, i když víme, že karty pochází z jiného kontinentu, než je Evropa.

Je možno věštbě věřit?

Důležité je vědět, že výkladem karet se zabývají lidé už po mnoha století a tak si i svoje místo ve světě tarotové karty vydobyly. Pokud by šlo jen o zbůhdarma holé tvrzení, nejspíš by se na ně zapomnělo. Budoucnost je však něco, co nás láká poznat a pokud tak stojíme před důležitým rozhodnutím, mohou nám pomoci ukázat cestu. Je mnoho lidé, kteří se na karty obrací jak při určité volbě, důležitém kroku v životě, ale i jen tak ze zábavy, dozvědět se, co nás nadále čeká. Poté už je jen na vás, zda věštbě budete věřit a budete se jí řídit, nebo nad ní mávnete rukou. Jisté je, že ji ale jen tak nevymažete z paměti a třeba o ní i časem vážně popřemýšlíte.

Karty Tarotu

Pro úplné začátečníky je potřeba zmínit, že tarotové karty tvoří celkem 78 karet Velké a Malé arkány, kdy Velká arkána obsahuje celkem dvaadvacet karet, známých pozic, jak je Císařovna, Mág, Svět, Luna, nebo třeba Vůz. Malá arkána je pak tvořena z celkem čtyř okruhů – hole, meče, pentakly (někdy zvané mince) a poháry. Každý tento okruh pak obsahuje čtrnáct karet v číselné řadě.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti

Znamení Lev
Specializace Magie, tarotové karty, kyvadlo
Zaměření Věštění budoucnosti

Otevřte dveře k bráně osudu, zastavte se a hleďte na Váš budoucí život. Mé jméno je Renáta a věštění budoucnosti a pomoc lidem je pro mne životním posláním. Společně nahlédneme do Vaší blízké i vzdálenější budoucnosti.

Zašlete mi SMS ve tvaru ESO datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60

Zašlete mi SMS ve tvaru ESO datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Pochopte své temné já

Po celý život hrajeme různé role. Záleží, kde právě jsme, s kým jsme a co děláme. A tak jsme dítětem, sourozencem, školákem, studentem, milencem, zaměstnancem, šéfem, rodičem i manželem. Je zcela přirozené, že každé naše já se ve své roli chová zcela jinak. A to proto, že necháváme za sebe promlouvat jinou část svého já.

Jak se k sobě hodí ryby a rak

Ani ryba ani rak. Respektive ani ryba a ani rak nejsou znamení, které vyžaduje ohnivé vášně, které často hraničí s nenávistí. Jejich vzájemná domácnost, pokud budou spolu žít, nebude určitě italská, ale naopak harmonická, plná pochopení, citu a rozvahy. Oba mají raději romantické chvilky a vyjadřování něžných citů, takže si v této oblasti dost vyjdou vstříc, aby se navzájem ujistili o tom, že to mezi nimi je stále dokonalé.