Karty Tarotu

Populární věštba z tarotových karet není nic nového na scéně. Existuje již po mnoho století, předpokládá se, že první karty Tarotu vznikly zhruba v polovině čtrnáctého století, prvně na jihu Evropy, v Itálii, a odtud pak putovaly do celého světa. Nejstarší tarotové karty na světě pochází z poloviny patnáctého století, což je úctyhodný věk.

Původ Tarotu

Co je pořád tak nějak záhadou je, že se nezná původ tarotových karet. Je mnoho výkladů, ať už ten, že karty přinesli kočovní cikáni. Další verzí je pak objevování nových kontinentů, i kulturu (což i tak nějak časově odpovídá). Říká se, že tarotové karty přinesli do Evropy křižáci při svých těžních a tak dále. Zkrátka původ není znám, i když víme, že karty pochází z jiného kontinentu, než je Evropa.

Je možno věštbě věřit?

Důležité je vědět, že výkladem karet se zabývají lidé už po mnoha století a tak si i svoje místo ve světě tarotové karty vydobyly. Pokud by šlo jen o zbůhdarma holé tvrzení, nejspíš by se na ně zapomnělo. Budoucnost je však něco, co nás láká poznat a pokud tak stojíme před důležitým rozhodnutím, mohou nám pomoci ukázat cestu. Je mnoho lidé, kteří se na karty obrací jak při určité volbě, důležitém kroku v životě, ale i jen tak ze zábavy, dozvědět se, co nás nadále čeká. Poté už je jen na vás, zda věštbě budete věřit a budete se jí řídit, nebo nad ní mávnete rukou. Jisté je, že ji ale jen tak nevymažete z paměti a třeba o ní i časem vážně popřemýšlíte.

Karty Tarotu

Pro úplné začátečníky je potřeba zmínit, že tarotové karty tvoří celkem 78 karet Velké a Malé arkány, kdy Velká arkána obsahuje celkem dvaadvacet karet, známých pozic, jak je Císařovna, Mág, Svět, Luna, nebo třeba Vůz. Malá arkána je pak tvořena z celkem čtyř okruhů – hole, meče, pentakly (někdy zvané mince) a poháry. Každý tento okruh pak obsahuje čtrnáct karet v číselné řadě.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Lída - andělské karty

Znamení Beran
Specializace Pomoc v obtížných životních situacích
Zaměření andělské karty, magie

Zeptejte se na Váš osud přímo Vašich andělů. Andělské karty jsou propojením právě s těmito anděli, kteří Vás opatrují a provázejí Vaším životem. Andělé Vám pomáhají splnit životní poslání a úkoly, díky kterým se stáváte lepšími.

Zašlete mi SMS ve tvaru ANDELSKA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62

Zašlete mi SMS ve tvaru ANDELSKA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Astrologický osmý dům

Definovat osmý dům není zrovna jednoduché. Osmý dům v astrologii je místem, kde prožíváme ty nejhlubší vztahy. Dům přitom hovoří o tom, co nám tyto vztahy přinesou. Jde o nejsilnější dům ze všech v horoskopu. Spojený je s cenami, které platíme v životě. Vyzývá nás abychom se naučili věci nechat plynout, nechat odejít a nebojovat za to, co je zbytečné. Osmý dům je o daních, sexu, odcházení, ztrátách a smrti. Osmý dům dává lekce. Otřásá námi.