Egyptský horoskop

I královna Kleopatra si nechávala vykládat osud dle sestaveného horoskopu, který určuje nejen povahu, ale i to, jaké jsou vyhlídky v dalším životě, co je silou stránkou a naopak slabou. Egyptský horoskop je jiný, než ten západních civilizací, kde je rozhodující egyptské božstvo.

Egyptské božstvo

Horoskop egyptského božstva se sestává z jedenácti znamení, dle určitých období. To se vztahuje právě vždy k vládě jistého dominantního boha. Každý z mocného egyptského božstva má vlastní silní vlastnosti a tak předává přírodní cestou do žil osoby, narozené v tomto období. Egyptský horoskop je dlouhá staletí užívaný, vykládaný na území dnešního Egypta, ale i okolních zemí.

Jedenáct bohů

V kultuře egyptského božstva, respektive egyptského horoskopu, je astrologie vyzývána jako dar bohů, proto je také horoskop spojen s jednotlivými egyptskými bohy. Charakteristika znamení, tedy egyptského boha vždy vychází z kultury, zvyklostí a také spojením s pozorováním lidského chování. Možná je až poněkud zvláštní, nahodilé, že v odlišných oblastech světa se přece jen užívalo porovnání horoskopů, vliv astrologie na lidské chování, vnímání.

Mocné božstvo

V Egyptě se vyzývají bohové: Hator – 29. 12. – 29. 1., Amon – Ra 30. 1. – 1. 3., Mut 2. 3. – 3. 4., Isis 4. 4. – 6. 5., Horus 7. 5 . – 8. 6 ., Geb 9. 6. – 12. 7., Sechmet 13. 7. – 14. 8., Toth 15. 8. – 16. 9., Seth 17. 9. – 20. 10., Osiris 21. 10. – 25. 11., Anubis 26. 11. – 28. 12.

Inspirace v umění

Starý egyptský horoskop posloužil mnohokrát jako inspirace nejen co se týče architektury, ale i malířství, nebo dokonce filmových tvůrců, mimo jiné i třeba módních návrhářů. Označení jména egyptských bohů se také užívá často při hledání názvů restaurací, podniků, ale třeba i firem nebo produktů. Propůjčuje tak velice osobité magické kouzlo.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Regína - Horoskop na tento rok

Znamení Vodnář
Specializace Magie, tarot, hvězdy, kyvadlo
Zaměření Osobní horoskop na celý rok

Zajímají Vás události, jež čekají právě Vás v tomto pro mnohé možná obtížném roce? Jmenuji se Regína a s pomocí horoskopu určíme štastné i méně štastné okamžiky, které Vás v tomto roce čekají. Říká se, že štěstí přeje připraveným, buďte i Vy připraveni na svoji budoucnost a Váš život se stane jednodušším. 

Zašlete mi SMS ve tvaru HOROSKOP datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 63

Zašlete mi SMS ve tvaru HOROSKOP datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 63

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Výklad tarotu šest mečů

Tarotové karty jsou velice populární pro výklad budoucnosti. Lidi se často zajímají o to, co se stane, co se bude dít a tak dále. To je něco, co je zajímá ať už vážně, nebo ze zábavy a čistého pobavení. Obrázkové karty tarotu existují několik století a přečkaly i takové časy, jako byla inkvizice, čarodějnické procesy.

Jak se k sobě hodí Ryby a Ryby

Harmonie je základem vztahů dvou ryb. Jsou oba klidné povahy, rozhodně nelétají někde na růžovém obláčku a ke všem záležitostem ve vztahu přistupují dost rozvážně, nehrozí jim žádné rozepře, co se týče zbytečných a přehnaných reakcí , výčitek a vášnivých stavů. To není nic zábavního pro ryby, nemají to rády a navíc to není nic, co by je posilovalo. Naopak je takové rozepře spíše naštvou a utvrdí v tom, že snad nikde není možné mít dokonalý vztah.