Egyptský horoskop

I královna Kleopatra si nechávala vykládat osud dle sestaveného horoskopu, který určuje nejen povahu, ale i to, jaké jsou vyhlídky v dalším životě, co je silou stránkou a naopak slabou. Egyptský horoskop je jiný, než ten západních civilizací, kde je rozhodující egyptské božstvo.

Egyptské božstvo

Horoskop egyptského božstva se sestává z jedenácti znamení, dle určitých období. To se vztahuje právě vždy k vládě jistého dominantního boha. Každý z mocného egyptského božstva má vlastní silní vlastnosti a tak předává přírodní cestou do žil osoby, narozené v tomto období. Egyptský horoskop je dlouhá staletí užívaný, vykládaný na území dnešního Egypta, ale i okolních zemí.

Jedenáct bohů

V kultuře egyptského božstva, respektive egyptského horoskopu, je astrologie vyzývána jako dar bohů, proto je také horoskop spojen s jednotlivými egyptskými bohy. Charakteristika znamení, tedy egyptského boha vždy vychází z kultury, zvyklostí a také spojením s pozorováním lidského chování. Možná je až poněkud zvláštní, nahodilé, že v odlišných oblastech světa se přece jen užívalo porovnání horoskopů, vliv astrologie na lidské chování, vnímání.

Mocné božstvo

V Egyptě se vyzývají bohové: Hator – 29. 12. – 29. 1., Amon – Ra 30. 1. – 1. 3., Mut 2. 3. – 3. 4., Isis 4. 4. – 6. 5., Horus 7. 5 . – 8. 6 ., Geb 9. 6. – 12. 7., Sechmet 13. 7. – 14. 8., Toth 15. 8. – 16. 9., Seth 17. 9. – 20. 10., Osiris 21. 10. – 25. 11., Anubis 26. 11. – 28. 12.

Inspirace v umění

Starý egyptský horoskop posloužil mnohokrát jako inspirace nejen co se týče architektury, ale i malířství, nebo dokonce filmových tvůrců, mimo jiné i třeba módních návrhářů. Označení jména egyptských bohů se také užívá často při hledání názvů restaurací, podniků, ale třeba i firem nebo produktů. Propůjčuje tak velice osobité magické kouzlo.

Momentálně jsem offline (Na Vaši otázku odpovím do 24 hodin.)

Kartářka Karin - snář a výklad snů

Znamení Štír
Specializace Výklad významu snů
Zaměření Kyvadlo, magie, tarotové karty

Většina snů má buď zcela zřejmý nebo skrytý význam. Jmenuji a Karin a zabývám se výkladem snů, které často bývají předzvěstí budoucnosti Vaší nebo vašich blízkých. Sny často také zobrazují Vaši přítomnost a Vaše skutečně city a pocity. Odhalím skutečný význam těchto snů a pomohu Vám vyřešit současné i budoucí problémy. 

Zašlete mi SMS ve tvaru SNY datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62

Zašlete mi SMS ve tvaru SNY datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Překvapivá fakta o astrologii, o nichž jste zřejmě nevěděli

Astrologie je představována jako věda, která je spojena s předpokládanými vlivy hvězd a planet na člověka i na pozemské události. Vzhledem k tomu, že vesmír je stále po mnoha stránkách neznámý. Stále ještě nevíme spoustu odpovědí. Řada lidí se stále ke hvězdám obrací s hledáním odpovědí. S astrologií jsou tak spojena zajímavá fakta, o nichž jste možná neměli ani ponětí.

Jak se k sobě hodí Vodnář a Vodnář

Dlouho se seznámením nebudou otálet dva vodnáři. Ti, jakmile se setkají, ihned to mezi nimi jiskří, vzájemně se doplňují, jsou jako jeden člověk. Jejich vztah dostane ze začátku ihned grády, padnou si prostě do noty. Na nic dlouho nebudou čekat a třeba se k sobě i po krátké známosti sestěhují. Nevidí na tom nic divného, prostě to tak cítí a to je přece správné. Zamilovaný vodnář nehledí napravo a ani nalevo.