Oregano - Dobromysl

Jednou z magických bylin, jaké známe, je oregano, čili dobromysl. Oblíbená to rostlinka, kterou hojně užíváme v kuchyni. Esence z ní se užívá i v parfumérii. Jde o tradiční českou bylinku, která se pěstovala za okny jako talisman radosti a útěchy. Snítky bylinky se v dávných dobách uchovávali ve škapulířích pro štěstí.

Již po staletí je považována za magickou ženskou rostlinu. Je proto rostlinou všech čarodějek. Užívali ji ke kouzelným rituálům (ke čtení myšlenek, jasnovidectví, věštění, astrálním projekcím i přivoláváním snů).

 Pozitivní účinky Oregana

Již od pradávna bylině lékaři připisovali zázračnou moc. Dokáže očistit zahleněné plíce, pomáhá s úporným suchým kašlem i s chronickým katarem a dalším onemocněním průdušek. Pozitivně působí na nervovou soustavu. Uklidňuje, posiluje organismus, zlepšuje krevní oběh, působí dezinfekčně, je dobrá na žaludek, proti plynatosti, upravuje stolici, průjem zahustí a zácpu zvláční. Pomáhá proti křečím. Poradí si s mastnou pokožkou, akné i růžovkou. Má příznivé účinky na afty, opary, ekzémy, bradavice, mykózy, svrab i štípance od hmyzu. Napomáhá s pravidelným cyklem. Vhodná je i do koupelí, kde pozitivně působí na revmatismus a kožní choroby. Podporuje rychlejší uzdravení u rýmy, chřipky a zánětu průdušek.

 Jak užívat oregano

Oregano se zcela běžně užívá v kuchyni. Kromě toho je oregano možné užít do bylinných čajů. Čaje se vytváří z natě. Může jít o čistý oreganový čaj, užít i do čajových směsí. Z dobromysli je rovněž možno vyrábět esenciální oleje a dále se užívá k tvorbě olejů pro vnitřní užívání, bylinných tablet, zubních past, gelů, kapek a dalších směsí.

Byla by proto vážně škoda využívat dobromysl pouze jako obyčejné koření, když má tolik léčivých účinků.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Kateřina - pomoc s láskou a vztahy

Znamení Ryby
Specializace Andělské karty, tarotové karty,
Zaměření Láska a vztahy, karmické vztahy, rodinné konstelace

Láska je nejvyšším a také nejvíce komplikovaným citem, který působí v životě mnoho štěstí, ale i trápení a smutku. Poradím Vám s Vaším stávajícím vztahem a neštastně zamilovaným pomohu získat lásku milované osoby. Vím, že láska často bolí a partnerské vztahy jsou mnohy obtížné, společnými silami vše napravíme.

Zašlete mi SMS ve tvaru MILOVAT datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60

Zašlete mi SMS ve tvaru MILOVAT datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

MÉDIUM

Když se řekne médium, vybaví se většině lidí potemnělá místnost, svit svící a společnost několika lidí, sedící společně v kruhu, kteří, držíce se za ruce, sledují člověka v čele. Právě on je médium. Je to osoba, bez rozdílu pohlaví, která slouží jako prostředník mezi světem živých a mrtvých. Některé z nich se však dokáží dostat ještě dále, až za hranici, kde končí svět duší a začínají hranice temnoty. Spousty historických záznamů popisují hotové peklo, jenž rozpoutal člověk, který jako neopatrné médium vstoupil do světa démonů. Člověk totiž v této roli vytváří nejen komunikační prostředek, ale také jakousi bránu, jejímž prostřednictví lze vstoupit do našeho světa. Zahnání negativní a zlé entity nazpět je problematické a náročné.

Co jsou to Runy?

Předvídání budoucnosti se může dít i podle run, což jsou symboly, znaky, prý od Germánů, kteří jimi psali. Stáří těchto symbolů se udává a odhaduje na dva tisíce let, což je praktiky počátek nové doby, naší doby. Ale spíše než klasické psaní se užívaly jako součást magických obrazů a spolu s nimi měly přinést ochranu a také úspěch.

Arrivismus

Arrivismus v sobě neskrývá nic jiného než vampirismus. S nadšením pro upíry, to však má co do činění skutečně pramálo. Jde o práci s energií, ať už vědomě, nebo nevědomě. S vampíry to má společného pouze to, že stejně jako upíři sáli krev, tito lidé sají energii. Energii si berou bez zájmu o to, jestli jim ji chcete poskytnout vědomě a dobrovolně anebo nikoliv. Ano, řeč je o energetických upírech, kteří rádi manipulují.