Oregano - Dobromysl

Jednou z magických bylin, jaké známe, je oregano, čili dobromysl. Oblíbená to rostlinka, kterou hojně užíváme v kuchyni. Esence z ní se užívá i v parfumérii. Jde o tradiční českou bylinku, která se pěstovala za okny jako talisman radosti a útěchy. Snítky bylinky se v dávných dobách uchovávali ve škapulířích pro štěstí.

Již po staletí je považována za magickou ženskou rostlinu. Je proto rostlinou všech čarodějek. Užívali ji ke kouzelným rituálům (ke čtení myšlenek, jasnovidectví, věštění, astrálním projekcím i přivoláváním snů).

 Pozitivní účinky Oregana

Již od pradávna bylině lékaři připisovali zázračnou moc. Dokáže očistit zahleněné plíce, pomáhá s úporným suchým kašlem i s chronickým katarem a dalším onemocněním průdušek. Pozitivně působí na nervovou soustavu. Uklidňuje, posiluje organismus, zlepšuje krevní oběh, působí dezinfekčně, je dobrá na žaludek, proti plynatosti, upravuje stolici, průjem zahustí a zácpu zvláční. Pomáhá proti křečím. Poradí si s mastnou pokožkou, akné i růžovkou. Má příznivé účinky na afty, opary, ekzémy, bradavice, mykózy, svrab i štípance od hmyzu. Napomáhá s pravidelným cyklem. Vhodná je i do koupelí, kde pozitivně působí na revmatismus a kožní choroby. Podporuje rychlejší uzdravení u rýmy, chřipky a zánětu průdušek.

 Jak užívat oregano

Oregano se zcela běžně užívá v kuchyni. Kromě toho je oregano možné užít do bylinných čajů. Čaje se vytváří z natě. Může jít o čistý oreganový čaj, užít i do čajových směsí. Z dobromysli je rovněž možno vyrábět esenciální oleje a dále se užívá k tvorbě olejů pro vnitřní užívání, bylinných tablet, zubních past, gelů, kapek a dalších směsí.

Byla by proto vážně škoda využívat dobromysl pouze jako obyčejné koření, když má tolik léčivých účinků.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Kateřina - pomoc s láskou a vztahy

Znamení Ryby
Specializace Andělské karty, tarotové karty,
Zaměření Láska a vztahy, karmické vztahy, rodinné konstelace

Láska je nejvyšším a také nejvíce komplikovaným citem, který působí v životě mnoho štěstí, ale i trápení a smutku. Poradím Vám s Vaším stávajícím vztahem a neštastně zamilovaným pomohu získat lásku milované osoby. Vím, že láska často bolí a partnerské vztahy jsou mnohy obtížné, společnými silami vše napravíme.

Zašlete mi SMS ve tvaru MILOVAT datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60

Zašlete mi SMS ve tvaru MILOVAT datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Místa s pozitivní energií

Jistě se vám již někdy stalo, že jste přišli na nějaké místo a pocítili něco zvláštního. Někdy je to mrazení, někdy místo doslova bere dech, cítit můžete i chvění nebo vibraci. Dané místo vás uklidňuje, uvolňuje, nabíjí, dává vám pocit harmonie, naplňuje vás pocitem štěstí, hřeje vás nebo vám umožňuje zažít pocit euforie. Jde o místo plné spirituality, kreativity, inspirace. Je to místo s pozitivní energií.

HOROR V AMITYVILLE 3: Uzavření kruhu

Manžele Warrenovi se k případu nedostali náhodou. Vše bylo na popud New Yorské televizní stanice, která se o příběh začala zajímat. V podstatě jen reagovali na poptávku trhu, protože diváci byli chtivý příběhů o domě v Amityville. Všudypřítomná hrůza a zděšení kolem masového vyvraždění rodiny neutichali a lidé chtěli vědět víc. Možná je ale více nežli holá fakta zajímala duchařská historka a byli ochotni uvěřit všemu. Reportérka Laura Didio kontaktovala nejprve George Lutze a poté manžele Warrenovi. Ti na její žádost přijeli i s dalšími kolegy z řad spiritistů, okultistů a parapsychologů. Večer 6. března 1976 vstoupili společně dovnitř, aby začali s natáčením. „V tom domě bylo něco víc než jedna entita. Vlastně toho bylo mnohem víc. Jako byste stáli přímo nad pekelnou jámou. Popisovat to všechno nemá smysl. V každém případě, nešlo o klasický případ posedlosti, který jsme do té doby znali z praxe,“ komentuje události Lorraine.