Meteo citlivost

Meteo citlivost představuje citlivost a vnímavost těla člověka, který je vnímavý na počasí. Jde o individuální záležitost. Vliv na tuto skutečnost má i zdraví jedince, psychický stav a věk. Ti, s meteovisimyí trápí více měnící se povětrnostní podmínky než vysoký nebo nízký atmosferický tlak.

Co je meteo citlivost

Meteo citlivost je spojena s bolestí hlavy i s bolestí starých již zhojených zranění. Těmto lidem se s vlivem počasí také špatně spí. Stačí jim, když teplota náhle klesne, nebo stoupne.

Průzkumu meteocitlivosti se věnuje řada lékařů a dalších vědců, přírodovědců a psychologů. Ti se však povětšinou přiklání k tou, že se jedná jen o zveličené módní téma. Uznali však, že počasí sice choroby nevyvolává, avšak dost významně zhoršuje jejich stav. Jde především o choroby srdeční a cévní, onemocnění dýchacího ústrojí, infekčních chorob, alergií, psychických nemocí i pohybových onemocnění. Zvyšuje se i počet výjezdů záchranek.

Hůře tyto změny počasí snáší lidi, kteří tráví málo času na čerstvém vzduchu a vedou sedavý způsob života.

 Meteocitlivost se projevuje

Vedle bolesti hlavy, únavy a problémy se spaním se objevují i závratě, změny nálady, bolest u srdce, dušnost, těžkost a nevolnost. Revmatické problémy se objevují ponejvíce ve spojitosti s vlhkým počasím, které doprovází výrazné změny povětrnostních podmínek. Kardiovaskulární onemocnění se zhoršují ve chvíli výkyvů atmosférického tlaku, či u náhlých výkyvů teplot. Náhlé změny teplot neblaze působí i na dýchací systém.

 Co dělat pro zmírnění problémů?

Pokud nejde chorobu vyléčit, můžete si pomoci inhalací esenciálních olejů, a to především máty, levandule a rozmarýnu. U bolesti hlavy vám může pomoci masáž ušních lalůčků. Vhodné rovněž je, abyste se v tomto období nepřepínali. Naučte se relaxovat. Poslouchejte své tělo a respektujte jej. Bude vám pak lépe.

Momentálně jsem offline (Na Vaši otázku odpovím do 24 hodin.)

Kartářka Karin - snář a výklad snů

Znamení Štír
Specializace Výklad významu snů
Zaměření Kyvadlo, magie, tarotové karty

Většina snů má buď zcela zřejmý nebo skrytý význam. Jmenuji a Karin a zabývám se výkladem snů, které často bývají předzvěstí budoucnosti Vaší nebo vašich blízkých. Sny často také zobrazují Vaši přítomnost a Vaše skutečně city a pocity. Odhalím skutečný význam těchto snů a pomohu Vám vyřešit současné i budoucí problémy. 

Zašlete mi SMS ve tvaru SNY datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62

Zašlete mi SMS ve tvaru SNY datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Tajemná hora Blaník

Bájná hora Blaník pro Čechy legendární význam. Opředena je však i celou řadou tajemství. Blaník je 638 metrů vysoký. Najdete ho ve Středočeském kraji asi 10 kilometrů od Vlašimi. Byl symbolem naděje a spojen je se svobodou, svébytností českého národa a blanickými rytíři. Název hory je odvozen z keltského Blaniak.

Výklad tarotu rytíř mečů

Tarotové karty se užívají zejména k vykládání budoucnosti, odpovídání na otázky, se kterými si jedinci nevědí rady. Slouží k tomuto účelu bezmála několik století. V poslední době se na karty obrací i jedinci, kteří berou výklad spíš jako zábavu. Nicméně to, že karty existují několik stovek let je vizitkou samotnou.