Barvy a jejich vliv

Klasické testy, které se ptají, jaká je vaše oblíbená barva, aby se pak z ní dalo vyčíst, jaké povahy jste, jsou založeny na vlivu barev na okolí samotné. Je však nutno rozlišovat jisté druhy samotných barev. Protože například taková růžová může mít několik stovek různých odstínů a třeba i taková tmavě sytě růžová, je prakticky jinou barvou, než je klasická, jemná, světle růžová.

Paleta barevná, mnoho barev

V základě ale stejně rozpoznáváme hlavně takové barvy, jako je bílá, černá, žlutá, zelená, modrá, červená a hnědá, případně pak také fialová, růžová a oranžová i šedá. Vesměs jde o tři základní barvy, které pak utvoří ty další, plus ve spojení s bílou a černou, které někdy jako barvy nejsou považovány.

Červená

Je energická, podporuje aktivitu, ale i chuť k jídlu. Je spojená nejen s ohněm, živostí, ale i nebezpečím a sexuality. Vhodná barva do ložnice. Přednost jí dávají cílevědomí lidé s přirozeným sebevědomím.

Žlutá

Je barvou povzbuzující, veselá a také ji mají rádi veselí jedinci s nadějí na dobré zítřky. Podporuje paměť a koncentrovanost. Zajímavostí je, že lidé, kteří odmítají žlutou, jsou nedůvěřiví a zklamaní.

Zelená

Barva přírody, dodává energii, ale spíše pozitivní, má blahodárný účinek na psychiku, uklidňuje. Také posiluje smysly a velkou zajímavostí je, že ji dávají přednosti ti, kteří se nebojí překážek, a touží obdivu a uznání.

Modrá

Klidná, ale i chladná barva, která dodává věrnosti, mír a klid. Tuto barvu mají rádi lidé romanticky založení, a ti, kteří jsou vnitřně vyrovnaní. V gastronomii působí tlumeným dojmem, složí tak jako psychický efekt, pokud se rozhodneme hubnout.

Dále by se dalo vypsat mnoho textu na význam barev takových a jiných, v závislosti na jednotlivých barvách, to je však na další zkoumání dost zdlouhavé.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Zdeňka - budoucnost dítěte

Znamení Beran
Specializace Andělské karty, tarotové karty, astrologie
Zaměření Dětské horoskopy, budoucnost dítěte

Specializuji se na výklad budoucnosti dětí, protože vím, že mnohé z ní se dá často ovlivnit a pozměnit k lepšímu. Vyložím Vám životní cestu a významné okamžiky, které Vašeho potomka čekají a na které je vhodné se připravit. 

Zašlete mi SMS ve tvaru DETI datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61

Zašlete mi SMS ve tvaru DETI datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Astrologický devátý dům

Devátý dům v astrologii je spojen s instinkty, spravedlností, dobrou karmou, etikou, vyšším učením, vnitřními hodnotami a duchovnem. Devátý astrologický dům vám umožní podívat se s nadhledem na to, co se vám v životě stalo. Umožňuje vám najít smysl života, začít znova i nahlédnout do budoucnosti. Devátý dům je rovněž domem moudrosti a životního rozvoje. Dům je spojen s vírou a náboženstvím, sklony k charitě a konání dobrých skutků.