Jak uvolnit zablokované čakry

Každá ze 7 čaker našeho těla je branou k energetickém poli. Když se zablokuje, energie nemůže volně plynout, což nám pak způsobuje nemalé mentální a fyzické obtíže. Co s tím? Jak zjistit, že vaše čakry jsou zablokované? A jak je odblokovat? Je to vůbec možné?

  1. Červená kořenová čakra je o fyzickém vnímání a o dobrých pocitech. Pakliže je otevřená, cítíte se rozumně a vyrovnaně, tedy i jistě a stabilně. Nemáte, proč nevěřit svému okolí. Blokáda kořenové čakry je spojena s pocitem nejistoty, strachem a stavy úzkosti. Když je příliš aktivní, chováte se materialisticky a sebestředně. Pokud se chcete této blokády zbavit, nesmíte před strachem utíkat, ale musíte se mu postavit, vypořádat se s ním. Pro dodání odvahy můžete zkusit chodit na boso, cvičit jógu, tančit i jíst více kořenové zeleniny.

  2. Oranžová sakrální čakra má co dočinění s pocity a sexualitou. Otevřená čakra dokáže vyjádřit své pocity, nejste přecitlivělí, naopak jste společenští, přátelští a vášniví. Netrápí vás žádné milostné problémy. Zablokovanou sakrální čakru doprovází pocity viny, apatie, emoční ochladnutí i nulové sexuální uspokojení, i přes to vás však trápí velká potřeba se milovat. Čakru odblokujete tím, když zjistíte, co vás trápí, jak to můžete napravit, napravíte to a vše ostatní pustíte z hlavy. Při práci s touto čakrou vám může pomoci, když se obklopíte krásou a dopřejete si to, co máte rádi.

  3. Žlutá čakra má na starosti sebevědomí. když je otevřená, cítíte se dobře a sebejistě. Čakra solar plexus se zablokuje ve chvíli, když se cítíte nejistě, jste frustrovaní anebo ve chvíli, když se bojíte odmítnutí. Přespříliš aktivní čakra vyvolává vznětlivost a agresi. Aby se tato čakra uvolnila, je zapotřebí se trochu povznést. Začněte si svůj život opět užívat, zvedněte si sebevědomí, zasportujte si, upravte se. Uvidíte, jak málo stačí k posunu a k zlepšení vašeho problému.

  4. Otevřená zelená čakra je spojena s harmonickými vztahy, soucitem a přátelskostí. Srdeční čakra je spojena s komplikovanými vztahy, zlomeným srdcem, tragickými ztrátami a osamělostí. Lidé s blokádou této čakry jsou nepřátelští a chladní. Aktivní srdeční čakra je spojena s přespřílišnými projevy lásky, což znamená, že svou láskou dusíme a chováme se sobecky. Vyléčit tuto čakru není snadné. Je na ni nutné pracovat delší dobu. Je přitom nutné, abychom se při ní zaměřili na pozitivní věci a také i na lidi, které máme rádi. Buďte i vděčni za to, co máte. srdeční čakru je možno otevřít pomáháním jiným lidem, dobrovolnictvím a potkáváním nových lidí.

  5. Světle modrá čakra dovoluje snadnou komunikaci. Zablokovaná krční čakra je obvykle spojena s problémy se sebevyjádřením, manipulativní komunikací a sebeklamem. Zablokuje se častým lhaním. Pokud je tato čakra příliš aktivní, jste umluvení až přespříliš a máte problém s nasloucháním. Aby se odblokovala, je nutné být upřímný hlavně k sobě i k jiným lidem. Zpívejte si, mluvte se sebou, pište si deník, blog. Stimulujte svou komunikaci se sebou i se světem okolo.

  6. Modrá čakra řídí vhled a porozumění. Když je otevřená, dokáže předvídat budoucnostt a má spojitost i se sny. Zablokovaná čakra třetího oka komplikuje soustředění, paměť a přináší noční můry. Spoléháte se na ostatní a cítíte se zmatení. Když je příliš aktivní, žijete ve svém vymyšleném světě. V extrémních případech tito lidé mohou trpět i halucinacemi. Odblokujete ji očistou, tedy meditací při níž se zaměříte na sebe. Pozorujte jeden prostor. Zaměřte se na něco malého. Nezatěžujte příliš svou mysl. Cvičte s očima.

  7. Fialová čakra je tou poslední nejvyšší čakrou, která je spojena s moudrostí a bytím. Pokud je otevřená, nemá předsudky. Pokud je však příliš aktivní, je spojena s faktem, že nad vším člověk moc přemýšlí a intelektualizuje. Může se dokonce stát i to, že spiritualita se octne na prvním místě, a to až tak, že budete ignorovat tělesné potřeby (jídlo, vodu, spánek). Zablokovaná korunní čakra způsobuje, že máte pocit, že váš život nemá smysl. Trpíte depresí. Negativní vliv na tuto čakru má přílišné lpění na materiálních věcech a neschopnost se něčeho vzdát. S odblokováním vám pomůže meditace. Vykonávání toho, co vás uklidňuje.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Lída - andělské karty

Znamení Beran
Specializace Pomoc v obtížných životních situacích
Zaměření andělské karty, magie

Zeptejte se na Váš osud přímo Vašich andělů. Andělské karty jsou propojením právě s těmito anděli, kteří Vás opatrují a provázejí Vaším životem. Andělé Vám pomáhají splnit životní poslání a úkoly, díky kterým se stáváte lepšími.

Zašlete mi SMS ve tvaru ANDEL datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 62

Zašlete mi SMS ve tvaru ANDEL datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 62

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Kdy je ta nejvhodnější doba pro svatbu podle horoskopu

Podle někoho nenastane ten správný okamžik pro vstup do manželství, jiní si myslí, že tomu tak je kdykoliv (čím dříve, tím lépe). Správný výběr data svatby je bezesporu důležitý, protože může ovlivnit celý vztah, víte však, jak tomu mají jednotlivá znamení? Pokud netušíte, poradíme vám, třeba vám to pomůže ve vlastním rozhodování.

Vařte podle hvězd: vzdušná znamení

Vzdušná znamení berou jídlo jako rituál: jeho účel je sice v jádru světský, ale ve skutečnosti jej vnímají i jako prostředek pro setkávání a utužování dobrých vztahů. Nelze jim vyloženě vytknout, co jedí špatně ani určit přímo vhodné a vyloženě prospěšné potraviny. Vodnáři, Blíženci a Váhy jak bysmet jedí totiž úplně všechno.

Kategorie: Horoskopy Astrologie Zdraví hubnutí a diety

Nechat nebo nenechat si věštit budoucnost

Je však zajímavé, že věštit budoucnost je všeobecnou veřejností přijímána špatně. Je to jakoby neblahá věc, za kterou by se člověk měl snad stydět. Proč? Když to dělá skoro každý a kdo ne, tak jen proto, že si netroufl a nepřizná to? Tento pocit je v nás zakořeněn ještě z dob, kdy naše ateistická země byla silně věřící a kdy ten, kdo nechodil do kostela, se choval zcela nepatřičně. Tato doba dost tvrdě potírala nejen naši minulost spojenou s pohanskými zvyky, ale tendenci vědět o své budoucnosti něco víc. A přesto se jí to nepodařilo, jen si všimněte vánočních tradic a zvyků. Kolik je v nich různých praktik, které sloužily k předpovězení budoucnosti.