Karel Sezemský, průkopník českého spiritualismu

Karel Sezemský je bohužel u nás poněkud pozapomenutý velikán spiritualistických dějin. Narodil se 27. 10. 1860 v Rakousku, v proslulém poutním místě zvaném Maria Zell. Zemřel pak v Nové Pace o 76 let později.

Původně se vyučil rukavičkářem. Jelikož však velmi rád četl, již od mládí se zajímal o spiritualismus a dokonce se i snažil v Praze do nějakého takového kroužku i dostat, stal se spiritualistou. Karel Sezemský byl pěkný podivín, který se spiritismu věnoval naplno. Působil v redakci nakladatelství Spirit a časopisu Posel záhrobní. Do dějin ve světě spiritismu se zapsal vynálezem psychoskopu. To bylo kolečko s tužkou, s níž duch prostřednictvím média kreslit obrázky.

Vzhledem k tomu, že o tuto oblast byl na počátku minulého století ohromný zájem, prodej tohoto vynálezu šel doslova na dračku.

 Co je spiritismus

Jde o hnutí, které se věnovalo spojení se záhrobím. Vzniklo v roce 1848 v USA, odkud se šířilo do celé Evropy. V roce 1880 se pak dostaly do České republiky. Ve světě je spiritismus považován za zábavu, ale také i oficiální náboženství. V současné době má nejvíce vyznavačů v Jižní Americe.

 V Česku to však neměl Karel Sezemský jednoduché

Bohužel, i když mu fandil prezident T. G. Masaryk, v Nové Pace spiritualsté neměli na růžích ustláno. Karel Sezemský vadil zejména křesťanské církvi. Ta se také zasloužila o to, aby byl pronásledován. Již v roce 1904 v Nové Pace Okresní hejtmanství spiritistické seance zakázala. Všem, kdo by se jich zúčastnil, riskoval pokutu nebo vězení. Však i proto byl Karel Sezemský několikrát uvězněn. I přes veškerou snahu o potlačení, zájem zde narůstal a přetrval i po jeho smrti. Je zajímavé, že zatímco v Nové Pace to Karel Sezemský neměl snadné, v zahraničí si ho považovali. Prý se stal doslova legendou. Zvali jej do Chorvatska, Francie a dokonce i Spojených států, kam však nedojel, protože mu to nedovolilo jeho zdraví.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti

Znamení Lev
Specializace Magie, tarotové karty, kyvadlo
Zaměření Věštění budoucnosti

Otevřte dveře k bráně osudu, zastavte se a hleďte na Váš budoucí život. Mé jméno je Renáta a věštění budoucnosti a pomoc lidem je pro mne životním posláním. Společně nahlédneme do Vaší blízké i vzdálenější budoucnosti.

Zašlete mi SMS ve tvaru ESO datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60

Zašlete mi SMS ve tvaru ESO datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Rozzuřili jste býka? Utíkejte!

Psychická vyrovnanost a duševní aspekty mohou být do jisté míry určeny právě znamením a vaším ascendentem. Pokud se k tomuto tvrzení stavíte odměřeně, stačí jen navázat na astrologii jako disciplínu. Zabývá se totiž nejen hvězdami, důležitou roli v ní hraje i měsíc. Ano, právě ten měsíc, který je tím, kdo vám určuje vaše místo ve zvěrokruhu. Měsíc, jak známo, oplývá kupříkladu mocí řídit moře, na něž je technika i člověk krátký. Získává také kontrolu nad zvířaty a v neposlední řadě ovlivňuje i člověka.