Karel Sezemský, průkopník českého spiritualismu

Karel Sezemský je bohužel u nás poněkud pozapomenutý velikán spiritualistických dějin. Narodil se 27. 10. 1860 v Rakousku, v proslulém poutním místě zvaném Maria Zell. Zemřel pak v Nové Pace o 76 let později.

Původně se vyučil rukavičkářem. Jelikož však velmi rád četl, již od mládí se zajímal o spiritualismus a dokonce se i snažil v Praze do nějakého takového kroužku i dostat, stal se spiritualistou. Karel Sezemský byl pěkný podivín, který se spiritismu věnoval naplno. Působil v redakci nakladatelství Spirit a časopisu Posel záhrobní. Do dějin ve světě spiritismu se zapsal vynálezem psychoskopu. To bylo kolečko s tužkou, s níž duch prostřednictvím média kreslit obrázky.

Vzhledem k tomu, že o tuto oblast byl na počátku minulého století ohromný zájem, prodej tohoto vynálezu šel doslova na dračku.

 Co je spiritismus

Jde o hnutí, které se věnovalo spojení se záhrobím. Vzniklo v roce 1848 v USA, odkud se šířilo do celé Evropy. V roce 1880 se pak dostaly do České republiky. Ve světě je spiritismus považován za zábavu, ale také i oficiální náboženství. V současné době má nejvíce vyznavačů v Jižní Americe.

 V Česku to však neměl Karel Sezemský jednoduché

Bohužel, i když mu fandil prezident T. G. Masaryk, v Nové Pace spiritualsté neměli na růžích ustláno. Karel Sezemský vadil zejména křesťanské církvi. Ta se také zasloužila o to, aby byl pronásledován. Již v roce 1904 v Nové Pace Okresní hejtmanství spiritistické seance zakázala. Všem, kdo by se jich zúčastnil, riskoval pokutu nebo vězení. Však i proto byl Karel Sezemský několikrát uvězněn. I přes veškerou snahu o potlačení, zájem zde narůstal a přetrval i po jeho smrti. Je zajímavé, že zatímco v Nové Pace to Karel Sezemský neměl snadné, v zahraničí si ho považovali. Prý se stal doslova legendou. Zvali jej do Chorvatska, Francie a dokonce i Spojených států, kam však nedojel, protože mu to nedovolilo jeho zdraví.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti

Znamení Lev
Specializace Magie, tarotové karty, kyvadlo
Zaměření Věštění budoucnosti

Otevřte dveře k bráně osudu, zastavte se a hleďte na Váš budoucí život. Mé jméno je Renáta a věštění budoucnosti a pomoc lidem je pro mne životním posláním. Společně nahlédneme do Vaší blízké i vzdálenější budoucnosti.

Zašlete mi SMS ve tvaru ESO datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60

Zašlete mi SMS ve tvaru ESO datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Numerologie – číslo 1

Numerologie je populární nauka o významu čísel. Pracuje se s tím, že konkrétní číslo má vliv na osobnost, jeho charakter. Nejčastěji se stanoví podle data narození, ale i podle jména. Pokud je zapotřebí určit a předpovědět událost, je vhodné předem si nechat numerologem osud vypočítat. Každé číslo totiž má své specifikum.

Neplýtvejte svou energií na zbytečné konflikty

Je nereálné prožít svůj život bez jediného konfliktu. V průběhu života se střetnete s různými situacemi, v jejichž rámci se nejspíše konfliktu nevyhnete. Někdy tomu přispívá i postavení planet, které na nás působí. I přesto však zvažte, zda jsou některé konflikty nezbytné. Některé hádky jsou doopravdy zbytečné a představují pouze marný boj a plané plýtvání energií.

Výklad tarotu deset mečů

Sedmdesát osm karet tarotových je rozděleno na velkou a malou arkánu. Původ karet nebyl vystopován, už i proto karty v sobě skrývají pořádnou dávku tajemnosti a kvůli tomu jsou lákavé, vzbuzují pozornost lidé, takřka na celém světě již několik století a jejich popularita prudce stoupá.