Karel Sezemský, průkopník českého spiritualismu

Karel Sezemský je bohužel u nás poněkud pozapomenutý velikán spiritualistických dějin. Narodil se 27. 10. 1860 v Rakousku, v proslulém poutním místě zvaném Maria Zell. Zemřel pak v Nové Pace o 76 let později.

Původně se vyučil rukavičkářem. Jelikož však velmi rád četl, již od mládí se zajímal o spiritualismus a dokonce se i snažil v Praze do nějakého takového kroužku i dostat, stal se spiritualistou. Karel Sezemský byl pěkný podivín, který se spiritismu věnoval naplno. Působil v redakci nakladatelství Spirit a časopisu Posel záhrobní. Do dějin ve světě spiritismu se zapsal vynálezem psychoskopu. To bylo kolečko s tužkou, s níž duch prostřednictvím média kreslit obrázky.

Vzhledem k tomu, že o tuto oblast byl na počátku minulého století ohromný zájem, prodej tohoto vynálezu šel doslova na dračku.

 Co je spiritismus

Jde o hnutí, které se věnovalo spojení se záhrobím. Vzniklo v roce 1848 v USA, odkud se šířilo do celé Evropy. V roce 1880 se pak dostaly do České republiky. Ve světě je spiritismus považován za zábavu, ale také i oficiální náboženství. V současné době má nejvíce vyznavačů v Jižní Americe.

 V Česku to však neměl Karel Sezemský jednoduché

Bohužel, i když mu fandil prezident T. G. Masaryk, v Nové Pace spiritualsté neměli na růžích ustláno. Karel Sezemský vadil zejména křesťanské církvi. Ta se také zasloužila o to, aby byl pronásledován. Již v roce 1904 v Nové Pace Okresní hejtmanství spiritistické seance zakázala. Všem, kdo by se jich zúčastnil, riskoval pokutu nebo vězení. Však i proto byl Karel Sezemský několikrát uvězněn. I přes veškerou snahu o potlačení, zájem zde narůstal a přetrval i po jeho smrti. Je zajímavé, že zatímco v Nové Pace to Karel Sezemský neměl snadné, v zahraničí si ho považovali. Prý se stal doslova legendou. Zvali jej do Chorvatska, Francie a dokonce i Spojených států, kam však nedojel, protože mu to nedovolilo jeho zdraví.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Kateřina - pomoc s láskou a vztahy

Znamení Ryby
Specializace Andělské karty, tarotové karty,
Zaměření Láska a vztahy, karmické vztahy, rodinné konstelace

Láska je nejvyšším a také nejvíce komplikovaným citem, který působí v životě mnoho štěstí, ale i trápení a smutku. Poradím Vám s Vaším stávajícím vztahem a neštastně zamilovaným pomohu získat lásku milované osoby. Vím, že láska často bolí a partnerské vztahy jsou mnohy obtížné, společnými silami vše napravíme.

Zašlete mi SMS ve tvaru MILOVAT datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60

Zašlete mi SMS ve tvaru MILOVAT datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Záhady světa – kruhy v obilí

Lány s obilím jsou nejspíš útočištěm mnoho vtipálků, jak si někteří vysvětlují záhadné obrazce neobilnatých polích. Jsou však lidí, kteří věří na mimozemskou civilizaci a také to, že právě skrze kruhy a jiné útvary, které se čas od času na polích vyskytují, jsou právě dílem, nějakým znamením mimozemšťanů, jež nám tím chtějí něco sdělit. Jsou i lidí, kteří si tuto skutečnost vysvětlují jako účinek přírodních sil.

První novoluní 2016 bude v Kozorohu

Měsíc putuje znamením Kozoroha a 10. 1. 2016 proběhne první novoluní tohoto roku. Bude silné a mnohým začne měnit život. Tento den je vhodný pro půst. Jelikož znamení ovlivňuje pleť, nehty, páteř, páteřní svalstvo, kosti, šlachy, vazivo, kůži, vlasy, slezinu a klouby, není vhodné, abyste tento den podnikaly nějaké dlouhé procházky. Den není ideální ani pro operace. Doporučujeme vám spíše zajít na bazén a věnovat zvýšenou péči své pokožce

  •  

Karma jako mocný přítel i nepřítel

To, co uděláte, se vám vrátí. Základní pravidlo mocné karmy. A ono to skutečně funguje. Karma, můžeme jí také říkat třeba i „osud“ udává, jak by se člověk měl správně chovat a že potrestání, nebo odměna ho nemine. V závislosti na tom, jak sám se choval, jaké má svědomí – zda čisté či nikoliv.