Tajemný klášter Rosa Coeli

V Dolních Kounicích najdete jeden z nejtajemnějších míst v České republice. Dolní Kounice naleznete nedaleko řeky Jihlavy. Místo je zajímavé pro svůj hrad a zříceninu gotického chrámku, který najdete přímo pod ním. Jde o chrám premonstrátek zvaný Rosa Coeli, čili Nebeská růže.

Kdy byl klášter postaven

Klášter zde nechal postavit Vilém z Paulína na přímý příkaz papeže. Bylo to za trest, protože na svých válečných výpravách po Rakousích dost důkladně plenil kostely a také znásilňoval jeptišky. I proto měl být tento klášter ohromný a monumentální. A to natolik, že měl dokonce i vlastní hrad. Je to vůbec ten nejstarší ženský klášter na Moravě, který tu byl postaven v letech 1181-1183. Patří k těm nejvýznamnějším středoevropským církevním stavbám vrcholné gotiky.

Bohužel byl v roce 1423 vypleněn husity a jeho klenba již nikdy nebyla obnovena. V roce 1703 byl sice opět vysvěcen, ale tentýž rok byl opět zničen požárem. Částečně jej obnovili v 19. století a v roce 1926 došlo i k jeho restaurování, stále to však je zřícenina, která je však v letní sezóně zpřístupněna široké veřejnosti.

 Klášter má magickou energii

Klášter má (stejně jako klášter v Panenském Týnci) velmi pozitivní energii. Místo má svou jedinečnou magickou atmosféru, kterou pocítí i ateisté. I o tomto klášteře se říká, že pozitivně působí na lidský organismus. Už jen pouhých pár minut v těchto magických prostorách vám vylepší náladu. Psychotronici si sem dojíždí dobíjet své baterky. Vůbec největší atmosféru má však klášter v noci. Někdo tam však může cítit i smutek, protože v jeho zdech proběhlo i dost smutného. Zdejší zdi toho dost prožily, slyšely i viděly.

Prohlídku zdejšího kláštera zjistíte v informačním centru Dolních Kounic. Klášter je pravidelně otevřen od března do konce října od pátku do neděle a pak i o svátcích. Během letních prázdnin je pak klášter zpřístupněn denně. Délka prohlídky je 40 minut.

Momentálně jsem offline (Na Vaši otázku odpovím do 24 hodin.)

Kartářka Karin - snář a výklad snů

Znamení Štír
Specializace Výklad významu snů
Zaměření Kyvadlo, magie, tarotové karty

Většina snů má buď zcela zřejmý nebo skrytý význam. Jmenuji a Karin a zabývám se výkladem snů, které často bývají předzvěstí budoucnosti Vaší nebo vašich blízkých. Sny často také zobrazují Vaši přítomnost a Vaše skutečně city a pocity. Odhalím skutečný význam těchto snů a pomohu Vám vyřešit současné i budoucí problémy. 

Zašlete mi SMS ve tvaru SEN datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 62

Zašlete mi SMS ve tvaru SEN datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 62

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Tajemství bezu

Černý bez patří k významným tuzemským léčivým rostlinám, jimž se přikládá i magická moc. Zajímavé u nich je, že se usadí pouze tam, kde se jí to samotné líbí. Zahradníci jej proto kupodivu dnes moc nemají rádi. V minulosti tomu však bylo úplně jinak. Inu, ne nadarmo se říkalo: “Před heřmánkem smekni a před bezem klekni”. Jde o lék proti devíti nemocem a v minulosti byl považován za bylinu magickou.

Kategorie: Esoterika a duchovní život Mystika Zdraví

Věštění z křišťálové koule

Na našich stránkách jsme psali o těch nejrůznějších věšteckých metodách, jen o věštění z křišťálové koule prozatím nepadlo zatím ani slovo. Dnes to změníme, protože si jsme vědomi, že věštění z křišťálové koule je lákavým pohledem do budoucnosti. Pravda, i když k němu můžeme použít jakýkoliv zrcadlový povrch, křišťálová koule a zrcadlo je k tomuto aktu přeci jen nejlepší.

Čakry

Pojem „čakry“ je obecně znám, překládá se jako kruh, a znamená energii, která je v tomto kruhu, proudí a ovlivňuje mnohé okolo, také orgány a obecně stav těla, ale i mysli. Čakry jsou přitom navzájem propojené, a pokud jedna vykáže problém, pak nejspíš i ty ostatní, okolní také posupně ochudnou.