Hvězdy na obloze

Nebe fascinovalo lidstvo již od nepaměti. Hvězdy na obloze zaměstnávají astrology, stejně jako astronomy. Za ideálních podmínek je možné na nebi spatřit okolo 6000 hvězd. A to nejsou všechny! Kolik jich je na obloze celkem, však nikdo přesně neví. I když byla řada tajemství v průběhu věku odhalena, spousta z nich se stále ještě skrývá tam někde mezi souhvězdími.

Hvězdy v astrologii

Jistě jste si všimli, že většina popsaných souhvězdí nese název odvozený z řecké nebo římské mytologie. Nejinak tomu je i v případě oficiálních názvů. Ve hvězdách a souhvězdích jsou vepsány příběhy mnoha kultur. Naši předkové se na hvězdy spoléhali a ty jim na oplátku skýtaly řadu informací. Obrazce na noční obloze užívali jako navigační body, řídili se jimi v případě předvídání blížících se změn ročního období a také věřili, že jim hvězdy na obloze dokáží předpovědět osud a štěstí. Astrologie proto byla prestižní uznávanou vědou, protože dokázala z konstelací na nebeské obloze předvídat změny v lidských životech. Umět číst ve hvězdách totiž není jednoduché.

Stálice v astrologii

Při tvorbě horoskopů mají stálice, neboli hvězdy, druhotný význam. Astrolog se při výkladu nejprve dívá na postavení planet ve znameních, domech a aspektech, až potom začne nahlížet na osobní vztahy jednotlivých planet k stálicím. Aby to však bylo vůbec možné, je zapotřebí znát přesný čas narození, protože už za 5 minut může být vše jinak. Práce se stálicemi v astrologii není vůbec snadná, důležitých stálic je totiž velké množství. Odborné zdroje jich uvádí více než 100. Těch nejsilnějších je asi 20. Povaha stálice je navíc charakterizována jednou nebo dvěma planetami. Představit vám zde všechny, je nemožné, a proto jsem si pro začátek představila tyto:

Algol - znamení Býka

Podle starších výkladů tahle hvězda označována za vůbec tu nejmocnější a nejméně příznivou stálici. Já bych se však na ni nedívala zas až tak kriticky. Je sice pravda, že Algol v člověku posiluje pomstychtivost, vztek a bezohlednost, ale ve spojení s nativními planetami zvyšuje sexuální energii a smyslnost. V konjunkci s Jupiterem nebo Venuší člověk dostává do vínku ohromnou moc a schopnost ovládat a vládnout lidu. Lidé s takovýmto postavením Algolu se potom mohou stát vládci (jako se jím i stal třeba Ronald Reagan).

Aldebaran - znamení Blíženců

Aldebaran má mnoho společných vlastností s Marsem. Pokud tuto hvězdu objevíte ve svém horoskopu, vězte, že jste bojovník, který umí věci dotáhnout do zdárného konce. Ale to není vše, Aldebaran dále lidi obdařil také odvahou, výmluvností, dobrou inteligencí, stálostí, vytrvalostí, divokostí a blahobytem. Někdy toho však může být až v přemíře, a proto lidé s touto stálicí v horoskopu patří k těm konfliktním a velmi ambiciózním.

Betelgeuse - znamení Blíženců

Betelgeuse je hvězdou zkázy, Supernovou, která je spojena s válkami a krveprolitím. Aby jsme tuto hvězdu jen nehanili, dodáme, že nám může také přinést vyznamenání, tituly, královské atributy a velké štěstí. Člověk s touto hvězdou ve svém horoskopu má ty nejlepší předpoklady, aby se z něj stal velmi úspěšný sportovec, umělec, vědec, spisovatel anebo třeba astrolog. Pokud je Betelgeuse v konjunkci se Sluncem, Měsícem anebo Jupiterem, přináší danému člověku hodně štěstí a uznání.

Sirius - znamení Raka

Sirius patří k těm nejvýraznějším hvězdám na celé obloze. Působí na nás velice pozitivně. Ten, kdo má ve svém horoskopu tuto hvězdu, pečlivě o sebe dbá, uspokojuje své potřeby a úspěšně bojuje proti vyhasnutí. Sirius v horoskopu zajišťuje bohatství, zbožnost, svědomitost, vášnivost a čestnost. V konjunkci s Jupiterem nebo Marsem Sirius přináší úspěch, slávu a kariéru. Lidé, kteří dostali tuto hvězdu do vínku mají velký předpoklad pro to, aby se stali skvělými sportovci, vůdci a vojevůdci a také i správci, opatrovníky a kurátory. Mimo toho se jim daří i v podnikání, a to zejména v obchodě.

Regulus - znamení Lva

Regulus má velmi blízko jak k Marsu, tak i k Jupiteru. Regulus v konjunkci s Venuší je předzvěstí mnoha zklamání, neočekávaných událostí i problémů v milostných vztazích. Jinak však jde o hvězdu úspěšné kariéry, dobrotivosti, vznešenosti, síly ducha, statečnosti, smělosti, upřímnosti, nezávislosti a odvahy. Regulus v lidech probouzí touhu po moci, bohatství a vládnutí, i proto lidé narozeni pod touto hvězdou mají velmi často šlechtickou krev.

Spica - znamení Vah

Lidé, kteří mají ve svém horoskopu Spicu, mají brilantní schopnost vstřebávat velmi rychle nové vědomosti, rozvíjí své přirozené vlastnosti a dovednosti. Inklinují nejen k vědě, ale i k umění. Jde o velmi ctižádostivé lidi. Ideálním oborem pro ně je věda, medicína a humanitní obory. V průběhu svého života se může dočkat řady poct, povýšení i ocenění. Jejich stinnou stránkou je bezohlednost a nespravedlivost.

Antares - znamení Střelce

Poslední hvězdou, kterou vám dnes představím, je Antares, jde o velmi mocnou harmonickou hvězdu, která v člověku podporuje vnitřní odvahu a odhodlání konat velké činy. Ve spojitosti s Ascendentem, Měsícem a Merkurem v prvním domě přináší úspěch, ale i mocenské choutky. Lidé s touto hvězdou v horoskopu jsou proto tvrdohlaví, draví, svobodomyslní, neopatrní, ukvapení a zlomyslní.

Momentálně jsem offline (Na Vaši otázku odpovím do 24 hodin.)

Kartářka Karin - snář a výklad snů

Znamení Štír
Specializace Výklad významu snů
Zaměření Kyvadlo, magie, tarotové karty

Většina snů má buď zcela zřejmý nebo skrytý význam. Jmenuji a Karin a zabývám se výkladem snů, které často bývají předzvěstí budoucnosti Vaší nebo vašich blízkých. Sny často také zobrazují Vaši přítomnost a Vaše skutečně city a pocity. Odhalím skutečný význam těchto snů a pomohu Vám vyřešit současné i budoucí problémy. 

Zašlete mi SMS ve tvaru SEN datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zavolejte mi na číslo 906 90 01 02 a zadejte mojí linku 62

Zašlete mi SMS ve tvaru SEN datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 90 01 02 a zadejte mojí linku 62

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Výklad tarotu 19 slunce

Populární karty pro výklad budoucnosti mají tradici po několik staletí. Záhadou na tom celém je fakt, že se doposud nepodařilo zjistit, odkud skutečně karty pocházejí, i když existuje několik domněnek. Pravdou je však to, že se dochovaly i přes nepřízeň některých období, jako je inkvizice, až do dnešní doby.

Výklad tarotu dvě hole

Tarotové karty jsou oblíbené pro výklad budoucnosti a čím dál častěji se lidé na věštbu s karet obrací. Často jen třeba kvůli zábavě, ale je jistě zajímavé zjistit, co nás čeká a co nás může změnit. Balíček tarotových karet obsahuje celkem sedmdesát šest karet, z nichž každá má svůj vlastní význam.

Magické jablko

Jablko je s magií a kouzly spojováno snad již od nepaměti. Jablko se přece objevuje i v ráji u Adama a Evy. Vyskytuje se i v keltském světě, kde se jablečný mošt pije v době Samhaimu, peče se jablečné cukroví a podobně. Jablka se dokonce užívají i k přivolání lásky. Důležitou magickou roli mají po celém světě, a proto byste jeho sílu neměli podceňovat.