Tajemství vánoční hvězdy

Typickou vánoční květinou je vánoční hvězda, čili poinsettia, nebo také pryšec nádherný. Nedorazil k nám z Asie, jak by se mohlo zdát, ale z Mexika. Jmenuje se po Mexičanovi Joelovi Poinsettovi (velvyslanec země), který ji v roce 1828 představil Spojeným státům.

Jak jsme se dostali k vánoční hvězdě

Trvalo nějakou dobu, než se vánoční hvězda stala oblíbenou. Ke spojení s Vánoci pak potřebovala ještě několik dalších let navíc. Stalo se tomu až v třicátých letech minulého století. Nejde tedy zas o tak hluboký zvyk, jak by se mohlo zdát.

 Jak se vánoční hvězda stala vánočním symbolem

Obliba této květiny rychle vzrůstala. Zpočátku byla z Mexika do Ameriky dopravována po železnici, ale brzy ji začali v USA pěstovat i sami. Za spojení s Vánoci pak může Johny Carson a Bob Hope.Carson i Hope. kteří využili podobnost červených listů Betlémské hvězdě.

Stejně, jako to bylo u nás s husou na svatého Martina, tak tomu tedy bylo i v Americe s vánoční hvězdou. Jde jednoduše o rafinovaný marketingový tah, který ve skutečnosti s Vánocemi nemá nic společného. Snad tedy jen to, že její listy se barví v daném ročním období. V USA se nakonec proslavila natolik, že zde do dnešních dnů slaví 12. 12. den poinsettie.

 Co jste možná nevěděli

Víte, že až do 90 let minulého století na vánoční hvězdu tu měla monopol rodina Eckových? Ta si toto postavení uchovala takřka 90 let. Může za to skutečnost, že to byl právě on, kdo zdokonalil techniku roubování a šlechtění této krásné rostliny. Své technologické procesy pečlivě udržovaly v tajnosti.

 Vánoční hvězda, rostlina Aztéků

Aztékové jí říkali Cuitlaxochiti, což v překladu představuje rostlinu rostoucí ve zbytcích půdy. Aztékové ji neužívali k okrase na Vánoce, ale k výrobě červeného barviva anebo také ke snižování horečky.

 Legenda spojená s pionsetií

Říká se, že v 16. století byla v Mexiku jedna mladá a velmi chudá dívka, která neměla na dárek Ježíškovi k oslavě jeho narození. Anděl jí prý poradil, aby pro něj natrhala obyčejný plevel rostoucí u cesty a aby jej položila na kostelní oltář. Z plevelu se pak na oltáři staly karmínové květy, staly se poinsettiemi. Od 17. století ji jako dekoraci začali užívat františkáni. Květ jim připomínal betlémskou hvězdu a barva krev Ježíše.

Momentálně jsem offline (Na Vaši otázku odpovím do 24 hodin.)

Kartářka Karin - snář a výklad snů

Znamení Štír
Specializace Výklad významu snů
Zaměření Kyvadlo, magie, tarotové karty

Většina snů má buď zcela zřejmý nebo skrytý význam. Jmenuji a Karin a zabývám se výkladem snů, které často bývají předzvěstí budoucnosti Vaší nebo vašich blízkých. Sny často také zobrazují Vaši přítomnost a Vaše skutečně city a pocity. Odhalím skutečný význam těchto snů a pomohu Vám vyřešit současné i budoucí problémy. 

Zašlete mi SMS ve tvaru SEN datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zavolejte mi na číslo 906 90 01 02 a zadejte mojí linku 62

Zašlete mi SMS ve tvaru SEN datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 90 01 02 a zadejte mojí linku 62

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Jak budovat svůj sen

Takřka každý z nás má nějaké sny. Je však otázka, zda je realizujeme, sníme anebo anebo jen mluvíme. Samozřejmě, že myšlenka je energií, která podle toho, jak je vyslaná, podvědomě působí na její realizaci. A proto je základem všech splněných snů, neposílat negativní myšlenky do Vesmíru. Myšlenky je sice nutno vysílat, a to opakovaně, ale ty pozitivní.

Výklad tarotu král mečů

Balíček tarotových karet obsahuje velkou a malou arkánu, dohromady tak sedmdesát osm karet tarotových, které slouží zejména k vykládání budoucnosti, ale také dost velké zábavě, protože na karty se obrací stále více osob, některé za účelem pouze zábavným. Nicméně i tak popularita karet stále roste.

HOROSKOP 2015 VODNÁŘI

Minulost je synonymem pro časový úsek, který již uplynul a je za vámi. Prošli jste si velkým počtem zkoušek, neshod na pracovišti i v rodině. Díky příznivým vlivům hvězd už je vše nešťastné zažehnáno a na čase je odpuštění, které uklidní duši a obnoví stará přátelství. Pokud vám dosud podnikání nic neříkalo, je na čase o této možnosti obživy popřemýšlet. Můžete se pustit do aktivit spjatých s přírodou a ekologií: pálí vám to a pro záchranu trochy zeleně uděláte maximu. Přírodu kolem sebe potřebujete a jste jejím obdivovatelem. Vyzkoušejte i dotační programy, může se vám zadařit. Pokud hodláte změnit místo, nasměrujte své kroky opět k oblasti hospodářství a ekologie. Nemusíte ohromit znalostmi, důležité je nadšení a zápal pro věc, kterým disponujete.