Tajemství vánoční hvězdy

Typickou vánoční květinou je vánoční hvězda, čili poinsettia, nebo také pryšec nádherný. Nedorazil k nám z Asie, jak by se mohlo zdát, ale z Mexika. Jmenuje se po Mexičanovi Joelovi Poinsettovi (velvyslanec země), který ji v roce 1828 představil Spojeným státům.

Jak jsme se dostali k vánoční hvězdě

Trvalo nějakou dobu, než se vánoční hvězda stala oblíbenou. Ke spojení s Vánoci pak potřebovala ještě několik dalších let navíc. Stalo se tomu až v třicátých letech minulého století. Nejde tedy zas o tak hluboký zvyk, jak by se mohlo zdát.

 Jak se vánoční hvězda stala vánočním symbolem

Obliba této květiny rychle vzrůstala. Zpočátku byla z Mexika do Ameriky dopravována po železnici, ale brzy ji začali v USA pěstovat i sami. Za spojení s Vánoci pak může Johny Carson a Bob Hope.Carson i Hope. kteří využili podobnost červených listů Betlémské hvězdě.

Stejně, jako to bylo u nás s husou na svatého Martina, tak tomu tedy bylo i v Americe s vánoční hvězdou. Jde jednoduše o rafinovaný marketingový tah, který ve skutečnosti s Vánocemi nemá nic společného. Snad tedy jen to, že její listy se barví v daném ročním období. V USA se nakonec proslavila natolik, že zde do dnešních dnů slaví 12. 12. den poinsettie.

 Co jste možná nevěděli

Víte, že až do 90 let minulého století na vánoční hvězdu tu měla monopol rodina Eckových? Ta si toto postavení uchovala takřka 90 let. Může za to skutečnost, že to byl právě on, kdo zdokonalil techniku roubování a šlechtění této krásné rostliny. Své technologické procesy pečlivě udržovaly v tajnosti.

 Vánoční hvězda, rostlina Aztéků

Aztékové jí říkali Cuitlaxochiti, což v překladu představuje rostlinu rostoucí ve zbytcích půdy. Aztékové ji neužívali k okrase na Vánoce, ale k výrobě červeného barviva anebo také ke snižování horečky.

 Legenda spojená s pionsetií

Říká se, že v 16. století byla v Mexiku jedna mladá a velmi chudá dívka, která neměla na dárek Ježíškovi k oslavě jeho narození. Anděl jí prý poradil, aby pro něj natrhala obyčejný plevel rostoucí u cesty a aby jej položila na kostelní oltář. Z plevelu se pak na oltáři staly karmínové květy, staly se poinsettiemi. Od 17. století ji jako dekoraci začali užívat františkáni. Květ jim připomínal betlémskou hvězdu a barva krev Ježíše.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Zdeňka - budoucnost dítěte

Znamení Beran
Specializace Andělské karty, tarotové karty, astrologie
Zaměření Dětské horoskopy, budoucnost dítěte

Specializuji se na výklad budoucnosti dětí, protože vím, že mnohé z ní se dá často ovlivnit a pozměnit k lepšímu. Vyložím Vám životní cestu a významné okamžiky, které Vašeho potomka čekají a na které je vhodné se připravit. 

Zašlete mi SMS ve tvaru RADA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 61

Zašlete mi SMS ve tvaru RADA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 61

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Dejte si pozor na věci, které vám kradou energii

Rozbité a nefunkční věci

Je absolutním nesmyslem doma skladovat něco, co už ztratilo svou funkci a význam. Pokud je to možné, opravte to a jestli ne, tak se toho prostě zbavte. Je přitom jedno, zda se jedná o kapající kohoutek, naštípnuté talíře, porouchané rádio anebo fotoaparát. Nic, co funguje jen tak na půl, vám do života nepřinese nic dobrého. Věci se budou zadrhávat, příležitosti budou ubývat a peníze budou odtékat.

Povolání podle znamení – Lev

Vhodné povolání pro Lva

Ohnivé znamení Lva je rozený vůdce. Proto uplatnění najde ve všech oborech, které k tomu mají blízko, jako je manažer, vedoucí pracovník, ale i temleader, dokonce jako politik, či ředitel společnosti. Znamení k tomu má hodně blízko, pokud tak bude posupně pracovat na svém rozvoji, pak nalezne uplatnění jako režisér, produkční nebo snad jakýkoli agent, který má svůj segment na starosti.

Kámen podle znamení

Síla kamenů je opravdu kouzelná. Stěží si může někdo představit, jak takový, třebas i malý kamínek dokáže vysílat pozitivní sílu a tak i podpořit to, co je pro nositele přízračné. Když je zvolen správný kámen, pak máte vyhráno. Pravdou také je, že jisté kameny patří k určitým znamením zvěrokruhu. A právě k těmto znamením se vztahují i některé kameny, které podpoří sílu charakteru a obecně i silné stránky jedince. Může tak být taková síla rozhodující při důležitých momentech.