Koučování

Koučování je dnes pojem, který není spojen pouze sportem. Je tím nazýváno skoro všechno. Možná proto láká i odrazuje. Téměř každý se dneska totiž představuje jako kouč a nabízí koučování v těch nejrůznějších oblastech, ale jen s některými to má doopravdy smysl. Čert, aby se v nich vyznal.

A co je to vlastně koučink?

Koučování podporuje proces hledání individuálních řešení a rozvíjí člověka v jeho zvolené oblasti. Kouč není ani trenér, ani poradce, ale pomocník v hledání odpovědí. Koučování není manipulace. Cílem je dosáhnout profesního a osobního rozvoje. Pozor, nejde o psychoterapii, byť někdy může mít podobný výsledek. Klient si svou cestu hledá sám. Koučové pracují tak, že pomocí otázek podněcují různé pohledy na věc, pomáhají prohloubit uvědomění si toho, co přesně chcete a proč a podporují dotyčného při nacházení vlastních zdrojů potřebných k realizaci vlastních záměrů a cílů. Kouč neradí, nedoporučuje, neschvaluje, nic nepodsouvá a dokonce ani nikam dotyčného nesměruje, neovlivňuje klienta svým postojem. Důležitá je absolutní důvěra v jeho schopnost najít vlastní řešení, vykročení tím správným směrem a vytrvání.

 K čemu je dobrý koučink

Koučování je moderní obor, který má pouze dvacetiletou historii, v Česku je však ještě kratší dobu. Je vhodný pro lidi, jež si chtějí efektivně rozvíjet svůj potencionál. Pomáhá také těm lidem, kteří hledají své cíle. Pokud máte problém s jejich realizací, pomáhá jim vytyčené cíle docílit. A kromě toho vám také pomůže s plánováním cesty k cíli. Kouč vás dokáže správně nasměrovat na vaší cestě. Podporuje vás. Profesní koučování napomáhá zlepšovat vztahy ve firmě, sebezdokonaluje, zlepšuje výsledky v práci, zvyšuje výkonnost, pomáhá vyrovnat se s novou funkcí, naučí vás lépe organizovat svůj čas.

Koučů je v České republice spousta, těch kvalitních je však jen několik. Podle odborníků jich je aktuálně asi na 4000, avšak registrovaných v asociacích koučů jich je však pouze 250. Přičemž ti se živí obvykle poradenstvím, skutečným koučinkem se tak zabývá jen několik desítek. Svého kouče si proto vybírejte pozorně.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti

Znamení Lev
Specializace Magie, tarotové karty, kyvadlo
Zaměření Věštění budoucnosti

Otevřte dveře k bráně osudu, zastavte se a hleďte na Váš budoucí život. Mé jméno je Renáta a věštění budoucnosti a pomoc lidem je pro mne životním posláním. Společně nahlédneme do Vaší blízké i vzdálenější budoucnosti.

Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 60

Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 60

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Egyptský snář a astrologie v dobách pyramid

Jedna z nejznámějších zmínek o vykládání snů pochází z Egypta a její písemný doklad nalezneme zapsán v knize knih – Bibli. Josefův osud je znám věřícím i ateistům: byl prodán jako otrok jednomu z faraonových důstojníků. Jeho jméno bylo Putifar a Josefa si pro jeho pracovitost a schopnosti brzy vyvolil jako správce svého domu. Sváděn důstojníkovou ženou neustále odolával, načež ta přistoupila k pomstě za jeho nezájem a Josef se během noci octnul ve vězení. I tam si ale našel mocného, který mu byl nakloněn: oblíbil si jej velitel věznice. Jozef vyložil dvěma vězňům jejich sny, a jelikož se oba jeho výklady naplnily, byl povolán před Faraona, aby rozluštil i jeho sny, které mu nedávaly spát. Předpověděl mu sedm let hojnosti a po nich sedm let hladomoru. Jen díky Josefovu výkladu a jeho radám uchránil faraon svoji zemi před zničující zkázou. Výklady snů mají ve starověkém Egyptě tradici a je s nimi spjat nespočet příběhů. Egypťané na sny věřili a často nocovali v chrámech pro vidinu, že jim bohové ve snech vyjeví budoucnost. Vykladači snů pak osvětlili jejich význam a charakter: byly sny, které varovaly a také ty, které určovaly cestu nebo i sny spojené s minulým životem. Právě také nejstarší dochovaný snář pochází jak jinak nežli z Egypta.

Jak poznat zlého člověka

Rozeznat dobrého člověka od toho zlého není jednoduché. Většina z nás přeci jen stále věří, že v každém dřímá něco dobrého, bohužel faktem je, že někdo je prostě zlý a ničím tuhle věc nezměníte. Dobro v něm prostě nenajdete. Potkat ho můžete kdekoliv a kdykoliv. Jde obvykle o záludného člověka, který se zpočátku jako zlý vůbec nemusí jevit, protože zlo často zůstává skryto velice hluboko. Když je zlo na povrchu, poznáte ho hned a toto dilema nemusíte řešit. Tak tomu však bývá pouze málokdy. Otázkou rovněž je, jaké vlastnosti člověk musí mít, abychom jej považovali za zlého. Tohle je dost subjektivní. Každý máme v tomto hranice nastaveny trochu jinak. Existují však jisté varovné signály, které by nás měly na zlého člověka upozornit.

Protože, co si budeme povídat, nejhorší je takové zlo, které není poznat.

Numerologie – číslo 1

Numerologie je populární nauka o významu čísel. Pracuje se s tím, že konkrétní číslo má vliv na osobnost, jeho charakter. Nejčastěji se stanoví podle data narození, ale i podle jména. Pokud je zapotřebí určit a předpovědět událost, je vhodné předem si nechat numerologem osud vypočítat. Každé číslo totiž má své specifikum.