Koučování

Koučování je dnes pojem, který není spojen pouze sportem. Je tím nazýváno skoro všechno. Možná proto láká i odrazuje. Téměř každý se dneska totiž představuje jako kouč a nabízí koučování v těch nejrůznějších oblastech, ale jen s některými to má doopravdy smysl. Čert, aby se v nich vyznal.

A co je to vlastně koučink?

Koučování podporuje proces hledání individuálních řešení a rozvíjí člověka v jeho zvolené oblasti. Kouč není ani trenér, ani poradce, ale pomocník v hledání odpovědí. Koučování není manipulace. Cílem je dosáhnout profesního a osobního rozvoje. Pozor, nejde o psychoterapii, byť někdy může mít podobný výsledek. Klient si svou cestu hledá sám. Koučové pracují tak, že pomocí otázek podněcují různé pohledy na věc, pomáhají prohloubit uvědomění si toho, co přesně chcete a proč a podporují dotyčného při nacházení vlastních zdrojů potřebných k realizaci vlastních záměrů a cílů. Kouč neradí, nedoporučuje, neschvaluje, nic nepodsouvá a dokonce ani nikam dotyčného nesměruje, neovlivňuje klienta svým postojem. Důležitá je absolutní důvěra v jeho schopnost najít vlastní řešení, vykročení tím správným směrem a vytrvání.

 K čemu je dobrý koučink

Koučování je moderní obor, který má pouze dvacetiletou historii, v Česku je však ještě kratší dobu. Je vhodný pro lidi, jež si chtějí efektivně rozvíjet svůj potencionál. Pomáhá také těm lidem, kteří hledají své cíle. Pokud máte problém s jejich realizací, pomáhá jim vytyčené cíle docílit. A kromě toho vám také pomůže s plánováním cesty k cíli. Kouč vás dokáže správně nasměrovat na vaší cestě. Podporuje vás. Profesní koučování napomáhá zlepšovat vztahy ve firmě, sebezdokonaluje, zlepšuje výsledky v práci, zvyšuje výkonnost, pomáhá vyrovnat se s novou funkcí, naučí vás lépe organizovat svůj čas.

Koučů je v České republice spousta, těch kvalitních je však jen několik. Podle odborníků jich je aktuálně asi na 4000, avšak registrovaných v asociacích koučů jich je však pouze 250. Přičemž ti se živí obvykle poradenstvím, skutečným koučinkem se tak zabývá jen několik desítek. Svého kouče si proto vybírejte pozorně.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Iveta - výklad karet

Znamení Kozoroh
Specializace Výklad karet
Zaměření Andělské karty, cikánské karty, tarotové karty

Pro výklad karet používám cikánské, tarotové i andělské karty, se kterými mám velmi dobré zkušenosti a vím, že výklad právě z těchto karet spolehlivě funguje. S pomocí karet určím nejen obecně Vaši budoucnost, ale můžeme se zaměřit také na jednotlivé oblasti Vašho života, jako je zdraví, finance, láska.

Zašlete mi SMS ve tvaru KARTARKA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61

Zašlete mi SMS ve tvaru KARTARKA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Metody věštění budoucnosti z čajových lístků

Předvídat, nebo věštit budoucnost lze opravdu snad z čehokoli. Je to především proto, že vše souvisí se vším a také to, že co je vám osobní pak má určitou spojitost s vaším životem a také i tím, co se stane. Populární metodou věštění budoucnosti je z čajových lístků, tedy taková metoda, která se obvykle provádí v čajovnách, a tam, kde se podává kvalitní čaj ze skutečných čajových lístků.

Pochopte své temné já

Po celý život hrajeme různé role. Záleží, kde právě jsme, s kým jsme a co děláme. A tak jsme dítětem, sourozencem, školákem, studentem, milencem, zaměstnancem, šéfem, rodičem i manželem. Je zcela přirozené, že každé naše já se ve své roli chová zcela jinak. A to proto, že necháváme za sebe promlouvat jinou část svého já.

První astrologický dům

První astrologický dům je o našem já. Prezentuje základní rysy naší osobnosti. To, jaký máme fyzický vzhled, jaký máme temperament, jaký jsme tělesný typ, jaký je náš zdravotní stav a jaký je náš vztah k životu. První dům dost významně ovlivňuje i to, jaký děláme na druhé první dojem, čili jak působíme na lidi a také, jak hledíme na druhé i to, jaký je náš postoj k okolnímu světu.

Kategorie: Astrologie Duchovní život Zdraví