Koučování

Koučování je dnes pojem, který není spojen pouze sportem. Je tím nazýváno skoro všechno. Možná proto láká i odrazuje. Téměř každý se dneska totiž představuje jako kouč a nabízí koučování v těch nejrůznějších oblastech, ale jen s některými to má doopravdy smysl. Čert, aby se v nich vyznal.

A co je to vlastně koučink?

Koučování podporuje proces hledání individuálních řešení a rozvíjí člověka v jeho zvolené oblasti. Kouč není ani trenér, ani poradce, ale pomocník v hledání odpovědí. Koučování není manipulace. Cílem je dosáhnout profesního a osobního rozvoje. Pozor, nejde o psychoterapii, byť někdy může mít podobný výsledek. Klient si svou cestu hledá sám. Koučové pracují tak, že pomocí otázek podněcují různé pohledy na věc, pomáhají prohloubit uvědomění si toho, co přesně chcete a proč a podporují dotyčného při nacházení vlastních zdrojů potřebných k realizaci vlastních záměrů a cílů. Kouč neradí, nedoporučuje, neschvaluje, nic nepodsouvá a dokonce ani nikam dotyčného nesměruje, neovlivňuje klienta svým postojem. Důležitá je absolutní důvěra v jeho schopnost najít vlastní řešení, vykročení tím správným směrem a vytrvání.

 K čemu je dobrý koučink

Koučování je moderní obor, který má pouze dvacetiletou historii, v Česku je však ještě kratší dobu. Je vhodný pro lidi, jež si chtějí efektivně rozvíjet svůj potencionál. Pomáhá také těm lidem, kteří hledají své cíle. Pokud máte problém s jejich realizací, pomáhá jim vytyčené cíle docílit. A kromě toho vám také pomůže s plánováním cesty k cíli. Kouč vás dokáže správně nasměrovat na vaší cestě. Podporuje vás. Profesní koučování napomáhá zlepšovat vztahy ve firmě, sebezdokonaluje, zlepšuje výsledky v práci, zvyšuje výkonnost, pomáhá vyrovnat se s novou funkcí, naučí vás lépe organizovat svůj čas.

Koučů je v České republice spousta, těch kvalitních je však jen několik. Podle odborníků jich je aktuálně asi na 4000, avšak registrovaných v asociacích koučů jich je však pouze 250. Přičemž ti se živí obvykle poradenstvím, skutečným koučinkem se tak zabývá jen několik desítek. Svého kouče si proto vybírejte pozorně.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Lída - andělské karty

Znamení Beran
Specializace Pomoc v obtížných životních situacích
Zaměření andělské karty, magie

Zeptejte se na Váš osud přímo Vašich andělů. Andělské karty jsou propojením právě s těmito anděli, kteří Vás opatrují a provázejí Vaším životem. Andělé Vám pomáhají splnit životní poslání a úkoly, díky kterým se stáváte lepšími.

Zašlete mi SMS ve tvaru ANDEL datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62

Zašlete mi SMS ve tvaru ANDEL datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Tajemná hora Blaník

Bájná hora Blaník pro Čechy legendární význam. Opředena je však i celou řadou tajemství. Blaník je 638 metrů vysoký. Najdete ho ve Středočeském kraji asi 10 kilometrů od Vlašimi. Byl symbolem naděje a spojen je se svobodou, svébytností českého národa a blanickými rytíři. Název hory je odvozen z keltského Blaniak.

Záhady světa - bermudský trojúhelník

Záhady světa, které se dějí a nenechají jen tak někoho chladným jsou mystické a zajímavé zároveň. Pokud se stane něco, co má složité, často i žádné vysvětlení, přitahuje to pozornost mnoha osob, které si akci vysvětlí po svém. Každopádně takové momenty rozdělují osoby do několika kategorií.