Tatzelwurm - Fabeltier

Možná jste o něm ani neslyšeli, ale tahle potvora je důkazem, že i ve Švýrarsku a Francii mají svá mýtická zvířata.Tatzelwurm je švýcarským mýtickým zvířetem, jež je známé i jako Dazzelwurm, Praatzelwurm, kamenná kočka, červ, stonožka apod. Vyskytuje se prý v oblasti francouzských Alp v oblasti Arassas. Jde o jakousi kombinaci draka a rysa.

Co to je Tatzelwurm

Tahle švýcarsko-francouzská potvora je dva metry veliká, hubená, má velkou zubatou tlamu a oči. Jeho jméno je spojeno s jeho tlapami, což naznačuje, že je to taky napůl drak i had. Má totiž dlouhé tělo a přední nohy. Ty zadní buď nemá, nebo jsou zakrnělé. Jde tedy i o jakýsi mix ještěra či obojživelníka. Dokáže skočit velkým skokem. Vydává syčivé a pískavé zvuky. Je velice agresivní. Jeho kousnutí je smrtelně jedovaté. A má na svém kontě již spoustu životů místních. Legendy o této potvoře se začaly objevovat ve středověku. Polední očitá svědectví nejsou však nikterak dávná. Naposledy se v dané oblasti objevil před necelými 10 lety. V roce 2007 jej našel místní chlapec. V roce 2009 jej pak na své zahradě spatřil Pianezzola, který si zpočátku myslel, že někomu utekl krokodýl, ale pak mu došlo, že přeci jen ta potvora vypadala trochu jinak. Byl to Tatzelwurm.

 Vědecký výzkum

Této mýtické potvoře se dokonce ve třicátých letech minulého století věnovali i vědečtí pracovníci. V Alpách se kvůli němu pohybovaly celé vědecké výpravy. Sbíraly se i dokumenty a výpovědi o očitých svědectví místních. Jedna z expedic pak v té době odhalila kostru, která přesně odpovídala popisu místních. Kostra byla převezena na univerzitu v Heidelbergu, kde byla zkoumána. Je ovšem zajímavé, že se tato kostra také ztratila. Nicméně, o její existenci jasně hovoří dochované fotografie.

První fotografie živého tvora vznikla v roce 1934. Zachytil ho švýcarský fotograf Balkin.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti

Znamení Lev
Specializace Magie, tarotové karty, kyvadlo
Zaměření Věštění budoucnosti

Otevřte dveře k bráně osudu, zastavte se a hleďte na Váš budoucí život. Mé jméno je Renáta a věštění budoucnosti a pomoc lidem je pro mne životním posláním. Společně nahlédneme do Vaší blízké i vzdálenější budoucnosti.

Zašlete mi SMS ve tvaru ESO datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60

Zašlete mi SMS ve tvaru ESO datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Existuje reinkarnace?

Existuje reinkarnace nebo ne? O tom se není možné přesvědčit, dokázat to. Pokud někdo zemře, nemůže dokázat, že se převtělil do duše někoho jiného. jsou lidé, kteří věří na to, že jejich duše je nesmrtelná a pokud dojde ke smrti, k zániku tělesné schránky, pak stejně duše žije, nejde si jiné tělo, do kterého se převtělí.

Kruhy v obilí

Kruhy v obilí jsou zvláštními a velmi zajímavými útvary, které mají podobu geometrických obrazců, které jsou tvořené polehlými rostlinami obilí anebo jinou zemědělskou plodinou. vždy je obestíralo určité tajemství. Všeobecně, obrazce v obilí byly vždy spojeny s mimozemšťany i čarodějnicemi.