Tatzelwurm - Fabeltier

Možná jste o něm ani neslyšeli, ale tahle potvora je důkazem, že i ve Švýrarsku a Francii mají svá mýtická zvířata.Tatzelwurm je švýcarským mýtickým zvířetem, jež je známé i jako Dazzelwurm, Praatzelwurm, kamenná kočka, červ, stonožka apod. Vyskytuje se prý v oblasti francouzských Alp v oblasti Arassas. Jde o jakousi kombinaci draka a rysa.

Co to je Tatzelwurm

Tahle švýcarsko-francouzská potvora je dva metry veliká, hubená, má velkou zubatou tlamu a oči. Jeho jméno je spojeno s jeho tlapami, což naznačuje, že je to taky napůl drak i had. Má totiž dlouhé tělo a přední nohy. Ty zadní buď nemá, nebo jsou zakrnělé. Jde tedy i o jakýsi mix ještěra či obojživelníka. Dokáže skočit velkým skokem. Vydává syčivé a pískavé zvuky. Je velice agresivní. Jeho kousnutí je smrtelně jedovaté. A má na svém kontě již spoustu životů místních. Legendy o této potvoře se začaly objevovat ve středověku. Polední očitá svědectví nejsou však nikterak dávná. Naposledy se v dané oblasti objevil před necelými 10 lety. V roce 2007 jej našel místní chlapec. V roce 2009 jej pak na své zahradě spatřil Pianezzola, který si zpočátku myslel, že někomu utekl krokodýl, ale pak mu došlo, že přeci jen ta potvora vypadala trochu jinak. Byl to Tatzelwurm.

 Vědecký výzkum

Této mýtické potvoře se dokonce ve třicátých letech minulého století věnovali i vědečtí pracovníci. V Alpách se kvůli němu pohybovaly celé vědecké výpravy. Sbíraly se i dokumenty a výpovědi o očitých svědectví místních. Jedna z expedic pak v té době odhalila kostru, která přesně odpovídala popisu místních. Kostra byla převezena na univerzitu v Heidelbergu, kde byla zkoumána. Je ovšem zajímavé, že se tato kostra také ztratila. Nicméně, o její existenci jasně hovoří dochované fotografie.

První fotografie živého tvora vznikla v roce 1934. Zachytil ho švýcarský fotograf Balkin.

Momentálně jsem offline (Na Vaši otázku odpovím do 24 hodin.)

Kartářka Karin - snář a výklad snů

Znamení Štír
Specializace Výklad významu snů
Zaměření Kyvadlo, magie, tarotové karty

Většina snů má buď zcela zřejmý nebo skrytý význam. Jmenuji a Karin a zabývám se výkladem snů, které často bývají předzvěstí budoucnosti Vaší nebo vašich blízkých. Sny často také zobrazují Vaši přítomnost a Vaše skutečně city a pocity. Odhalím skutečný význam těchto snů a pomohu Vám vyřešit současné i budoucí problémy. 

Zašlete mi SMS ve tvaru SNY datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62

Zašlete mi SMS ve tvaru SNY datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Sanatorium Waverly Hills

V roce 1910 bylo s velkou slávou otevřeno sanatorium ve Waverly Hills ve Spojených státech. Najdete je v Louisville, v oblasti Jefferson County, v Kentucky. Léčit se zde měli pacienti s tehdy velmi rozšířenou a zákeřnou chorobou jménem tuberkulóza. Počátkem dvacátého století se toto onemocnění, zvané bílá nemoc, stalo obrovským problémem po celém světě. Zařízení začínalo se čtyřiceti pacienty, nakonec jeho branami prošlo za sedmdesát let existence několik tisíc pacientů. Tato stavba ve Waverly Hills prodělala několik změn: byla školou, nemocnicí a nakonec pečovatelským domem. Jisté je, že v jejich zdech došlo k masovým úmrtím (hovoří se o několika tisících), některá z nich nebyla objasněna, oproti tomu další ano: zanedbání péče, neschválené experimenty na lidech, mučení, drastická a sadistická léčba.

Červená magie

Svět magie, kouzel a zaklínadel není jen o černé a bílé magii. To by bylo hodně strohé a jednoduché. Existují směry v magii, které jsou dost rozšířené a natolik specifické, že si vysloužily vlastní odvětví pojmenování, jako je například magie červená. Jak už barva napovídá, ubírá se tato magie směrem sexuálním, ovládání pomocí rituálů, jako jsou rituální soulože a další, s tím související okolnosti.