Jižní uzel

V horoskopu rozeznáváme hned dva lunární uzly, které jsou umístěné v opozici. Jeden je Severní lunární uzel, zvaný Dračí hlava a druhý je pak Jižní lunární uzel, kterému se říká Dračí ocas (Draconiscauda). Dnes se budeme věnovat charakteristice a vlivům uzlu jižního, tedy dračímu ocasu.

Lunární uzly

Lunární uzly se po ekliptice pohybují proti směru oběhu planet vlivem sil mezi Měsícem, Zemí a Sluncem. Jedno jeho oběhnutí trvá zhruba 18 let. V horoskopech se objevují pravidelně. Důležité je pro nás to, v jakém postavení se nachází, tedy v jakém jsou znamení, domech a jaké aspekty je ovlivňují. Měsíční uzly pak umocňují a zvýrazňují charakteristiky daných domů v horoskopu. Jižní uzel, na rozdíl od toho severního, naznačuje temné stránky, ztráty, špatná spojení a odcizení. Je protipólem severního uzlu, a proto je vliv jižního uzlu takřka saturnovský.

Jižní lunární uzel v astrologii

Jižní uzel se věnuje naší minulosti. Propojuje naše myšlenky, poznatky a zkušenosti napříč všemi našimi inkarnacemi. Nese s sebou veškerou moudrost, kterou jsme v jejich průběhu získali, bolest i chyby, jež jsme v minulých životech udělali. Je to naše karma. Jižní uzel nás chrání před nepříjemnými prožitky, kterými jsme si museli projít, abychom se dopracovali k určitému poznání. Je tomu tak proto, abyste tyto špatné zkušenosti již nemuseli opakovat. Jižní uzel však dokáže být pěkně zrádný, místo nalezení odpovědi se můžete ztratit v čase i v prostoru.

Jižní uzel ve Vahách

Jižní uzel ve Vahách představuje touhu po vztahu, která je tak silná a intenzivní, že se snažíte číst myšlenky partnera, plnit mu, co na očích vidí a stává se velmi závislým. Bohužel tento způsob vztahu obvykle nakonec ztroskotá. Trvalý vztah najdete pouze tehdy, když neobětujete své vlastní touhy, sny a přání, nebudete na partnerovi tolik závislými a budete žít i svůj vlastní život.

Jižní uzel ve Štíru

Jižní uzel ve Štíru touží o úzkém spojení se s jinou osobou. Bohužel často tíhnete k tomu, abyste vše udělali sami bez toho, abyste se zeptali. A to je velký kámen úrazu - sobectví. Intimní vztah se vám proto naplní pouze tehdy, když se nebudete soustředit jen na sebe, nebudete dominantní ve věcech, v nichž by měli rozhodovat i ten druhý.

Jižní uzel ve Střelci

Jižní uzel ve Střelci musí mít za každých okolností pravdu. Chce všechno vědět, chce všechno znát, musí mít nad vším kontrolu. Velmi snadno se mu může stát, že nebude poslouchat a jeho optimismus se mu pak může vymknout z rukou. Jsou sice chytří, ale často si to zkazí tím, že jednají bez přemýšlení. Ubližují si i tím, že jen oni mají pravdu a nejsou schopni přijmout rady jiných.

Jižní uzel v Kozorohu

Jižní uzel v Kozorohu velmi touží po úspěchu. Nedosáhne ho, když bude pracovat pouze na povrchních částech. Skutečný úspěch se totiž skrývá v něčem hlubším. Může mít úspěšnou kariéru, ale aby tomu tak bylo, potřebuje být především spokojen v soukromém životě. Užívat při tom musí veškeré své dovednosti velmi eticky a intenzivně.

Jižní uzel ve Vodnáři

Jižní uzel ve Vodnáři způsobuje, že člověka trápí silná potřeba patřit do nějaké skupiny. Jedno do jaké, prostě chce zapadat. To se mu však nedaří. Často zůstává bokem (je outsiderem). Jestli s tím chce pohnout, musí najít tu správnou skupinu, která bude úzce spojena s vodnářovou povahou. Nesmí se pouze přizpůsobovat těm ostatním.

Jižní uzel v Rybách

Jižní uzel v Rybách vyvolává velkou touhu po duševní harmonii. Tito lidé si myslí, že jim v tom pomůže, když utečou z tohoto moderního světa, zbaví se běžných každodenních prostředků, izoluje se. Nicméně, i přes silnou psychickou a duchovní sílu k tomu nedochází. Základem duševní harmonie je zametení si před vlastním prahem, urovnání si věcí, uklidnění a urovnání zmatků. Před tím, co jste si v životě nadrobí neutečou.

ižní uzel v Beranu

Jižní uzel v Beranovi touží po výhře. Je bojovný a rád konkuruje. Měli byste si však uvědomit, že když začnete spolupracovat a uzavřete dobré partnerství, můžete vyhrát jednodušeji. Je zapotřebí, aby se naučili otevřeně sdílet své pocity a záměry, poslouchat a přijímat pomoc druhých. Mají ohromný dar se skvěle rozhodovat, tak se o své nadání a schopnosti s jinými.

Jižní uzel v Býku

Jižní uzel v Býku naznačuje tendence, že tito lidé chtějí dělat všechno sami bez pomoci. Jdou si vždy svou vlastní cestou. Brzdí je jen touha po majetku, protože přece jen, co když jej někdy bude potřebovat, že. Stabilitu najde proto až tehdy, když nechá jiné, aby jim pomohli.

Jižní uzel v Blížencích

Jižní uzel v Blížencích způsobuje, že jsou tak dobří v odhadu jiných lidí, že mají problém hovořit se sebou samými. Znát sebe samého, vědět, co jim říká jejich tělo a najít tak správné rozhodnutí pro ně může být doslova adlidským úkolem. Hádají se sami se sebou. Mají problém s vlastním nadhledem. Moc jim to myslí a nad vším moc přemýšlí, nikdy nemají dostatek informací, aby je to uspokojilo, a to jim dost komplikuje život. Často jsou na rozpacích, mají dilema, stávají se zmatenými a těžko se rozhodují a někomu důvěřují. Jejich život se stane lehčím, pokud se naučí pracovat jen s věcnými a logickými informacemi. Přestanou se zahlcovat. Uzel jim jako bonus dává neskutečný dar zrealizovat své představy, které pak také dokáží prezentovat.

Momentálně jsem offline (Na Vaši otázku odpovím do 24 hodin.)

Kartářka Karin - snář a výklad snů

Znamení Štír
Specializace Výklad významu snů
Zaměření Kyvadlo, magie, tarotové karty

Většina snů má buď zcela zřejmý nebo skrytý význam. Jmenuji a Karin a zabývám se výkladem snů, které často bývají předzvěstí budoucnosti Vaší nebo vašich blízkých. Sny často také zobrazují Vaši přítomnost a Vaše skutečně city a pocity. Odhalím skutečný význam těchto snů a pomohu Vám vyřešit současné i budoucí problémy. 

Zašlete mi SMS ve tvaru SNY datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62

Zašlete mi SMS ve tvaru SNY datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Lilith, aneb tajemství Černé Luny

Lilith, nebo-li Černá Luna je pojem, který pochází původně ze sumerské mytologie staré více než 5000 let. Šlo tehdy o společnici Innany, královny nebes, která shromažďovala válečníky k posvátným rituálům. Podle legendy žila Lilith na posvátném stromě spolu s moudrým hadem a divokým ptákem Anzu. Innana ji bohužel nechápala a tak nechala strom porazit, hada zabít, pták Anzu pak uprchl do hor a Lilith zmizela v pustinách...

Perseidy

Perseidy patří k tradičním nebeským úkazům, jež je možno na nebi sledovat každý rok v podobném období. Nejinak je tomu i letos. Perseidy představují oblíbený a vyhledávaný jev, jež můžeme pouhým okem v období prázdnin sledovat na obloze. V Česku jim říkáme také slzy svatého Vavřince, protože se obvykle na nebi objevují v době, kdy má tento světec svátek. Říkat jim však můžete i Leonidy (podle znamení zvěrokruhu).

Překvapivá fakta o astrologii, o nichž jste zřejmě nevěděli

Astrologie je představována jako věda, která je spojena s předpokládanými vlivy hvězd a planet na člověka i na pozemské události. Vzhledem k tomu, že vesmír je stále po mnoha stránkách neznámý. Stále ještě nevíme spoustu odpovědí. Řada lidí se stále ke hvězdám obrací s hledáním odpovědí. S astrologií jsou tak spojena zajímavá fakta, o nichž jste možná neměli ani ponětí.