Co bychom měli jíst v zimě

Skutečně můžeme v zimě jíst cokoliv na co máme chuť? Tradiční česká kuchyně s příchodem chladných dní zažívá velké orgie. Nastává totiž doba zabíjaček, hodů a obžerství. V tomto období dochází ke zvýšené konzumaci tučných jídel. Není to nebezpečné?

V minulosti byly zimy delší a mnohem tužší. Lidé neměli tak dokonalé oblečení. Pohybovali se venku při velmi nízkých teplotách. Žili kratší dny. Méně svítili. Méně topili. Jídelníček nebyl tak pestrý, jako tomu je dnes. Byl za to energeticky vydatnější. Vážně si myslíte, že i dnes potřebujete stejně vydatný jídelníček?

 Co tedy jíst a pít během zimy, abychom se udrželi v kondici?

Stravování v zimě by se v současnosti nemělo příliš odlišovat od toho letního, tedy alespoň, co se výživové hodnoty týče. V zimě potřebujeme zvýšené množství vitamínů a minerálů. Už i proto, že naše strava je na čerstvé ovoce přirozeně chudší.

 A co dělat, abychom se zahřáli?

V zimě není vhodné konzumovat studené jídla a nápoje, zbytečně jimi totiž své tělo zatěžujeme. To samé platí i o mléce a mléčných výrobcích. Pokud se chcete zahřát, pijte spíše teplé nápoje, zkusit můžete i čerstvé zeleninové šťávy. Pozor si dejte na citrusy. Do svého jídelníčku zařaďte mrkev, celer, petržel, zelí, hrušky, jablka a ořechy. Velmi dobře tělu dělá kvašená zelenina. Teplými jídly a nápoji v zimě tělu dodáte snadno ztrácející se energii. Doba přeje rybám a drůbeži. Pravidelná porce masa je pro vás důležitá. I proto je toto období dobou pečených a dušených mas s omáčkami. Nebojte se luštěnin, pohanky, ovesných vloček a jáhel. Nezapomeňte na prohřívací koření (curry, papriku, pepř, hřebíček, chilli, badyán nebo skořici). Nepodceňujte sílu polévek. Kvalitní vývary jsou obzvláště v tomto období k nezaplacení. A pozor, vážně je nemusíte zahušťovat jíškou. Hutným krémům a omáčkám se v zimě spíše vyhněte, stejně jako těm smaženým.

Momentálně jsem offline (Na Vaši otázku odpovím do 24 hodin.)

Kartářka Karin - snář a výklad snů

Znamení Štír
Specializace Výklad významu snů
Zaměření Kyvadlo, magie, tarotové karty

Většina snů má buď zcela zřejmý nebo skrytý význam. Jmenuji a Karin a zabývám se výkladem snů, které často bývají předzvěstí budoucnosti Vaší nebo vašich blízkých. Sny často také zobrazují Vaši přítomnost a Vaše skutečně city a pocity. Odhalím skutečný význam těchto snů a pomohu Vám vyřešit současné i budoucí problémy. 

Zašlete mi SMS ve tvaru SEN datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 62

Zašlete mi SMS ve tvaru SEN datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 50 01 02 a zadejte mojí linku 62

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Jak fungují homeopatika

Homeopatika patří do světa alternativní medicíny. Neznalí a odpůrci, kteří popírají efektivitu homeopatik, jejich účinky srovnávají s principem placeba, tedy neléku, který nám chce vsugerovat, že je lék, skutečnost je však jiná. Homeopatika jsou skutečnými léky, jejichž snahou je probudit v nás samouzdravovací proces.

Oregano - Dobromysl

Jednou z magických bylin, jaké známe, je oregano, čili dobromysl. Oblíbená to rostlinka, kterou hojně užíváme v kuchyni. Esence z ní se užívá i v parfumérii. Jde o tradiční českou bylinku, která se pěstovala za okny jako talisman radosti a útěchy. Snítky bylinky se v dávných dobách uchovávali ve škapulířích pro štěstí.

Kategorie: Mystika Duchovní život Zdraví