Co bychom měli jíst v zimě

Skutečně můžeme v zimě jíst cokoliv na co máme chuť? Tradiční česká kuchyně s příchodem chladných dní zažívá velké orgie. Nastává totiž doba zabíjaček, hodů a obžerství. V tomto období dochází ke zvýšené konzumaci tučných jídel. Není to nebezpečné?

V minulosti byly zimy delší a mnohem tužší. Lidé neměli tak dokonalé oblečení. Pohybovali se venku při velmi nízkých teplotách. Žili kratší dny. Méně svítili. Méně topili. Jídelníček nebyl tak pestrý, jako tomu je dnes. Byl za to energeticky vydatnější. Vážně si myslíte, že i dnes potřebujete stejně vydatný jídelníček?

 Co tedy jíst a pít během zimy, abychom se udrželi v kondici?

Stravování v zimě by se v současnosti nemělo příliš odlišovat od toho letního, tedy alespoň, co se výživové hodnoty týče. V zimě potřebujeme zvýšené množství vitamínů a minerálů. Už i proto, že naše strava je na čerstvé ovoce přirozeně chudší.

 A co dělat, abychom se zahřáli?

V zimě není vhodné konzumovat studené jídla a nápoje, zbytečně jimi totiž své tělo zatěžujeme. To samé platí i o mléce a mléčných výrobcích. Pokud se chcete zahřát, pijte spíše teplé nápoje, zkusit můžete i čerstvé zeleninové šťávy. Pozor si dejte na citrusy. Do svého jídelníčku zařaďte mrkev, celer, petržel, zelí, hrušky, jablka a ořechy. Velmi dobře tělu dělá kvašená zelenina. Teplými jídly a nápoji v zimě tělu dodáte snadno ztrácející se energii. Doba přeje rybám a drůbeži. Pravidelná porce masa je pro vás důležitá. I proto je toto období dobou pečených a dušených mas s omáčkami. Nebojte se luštěnin, pohanky, ovesných vloček a jáhel. Nezapomeňte na prohřívací koření (curry, papriku, pepř, hřebíček, chilli, badyán nebo skořici). Nepodceňujte sílu polévek. Kvalitní vývary jsou obzvláště v tomto období k nezaplacení. A pozor, vážně je nemusíte zahušťovat jíškou. Hutným krémům a omáčkám se v zimě spíše vyhněte, stejně jako těm smaženým.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Iveta - výklad karet

Znamení Kozoroh
Specializace Výklad karet
Zaměření Andělské karty, cikánské karty, tarotové karty

Pro výklad karet používám cikánské, tarotové i andělské karty, se kterými mám velmi dobré zkušenosti a vím, že výklad právě z těchto karet spolehlivě funguje. S pomocí karet určím nejen obecně Vaši budoucnost, ale můžeme se zaměřit také na jednotlivé oblasti Vašho života, jako je zdraví, finance, láska.

Zašlete mi SMS ve tvaru KARTARKA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61

Zašlete mi SMS ve tvaru KARTARKA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

HOMEOPATIE V BARVÁCH: ZELENÁ

Patří mezi nejrozšířenější nápoje světa, dopřávají si jej chudáci i zámožní průmyslníci, také politici a sportovci. Kult čaje je starobylý a nikdo přesně neví, kam až sahají jeho kořeny, obecně se odhaduje, že je znám lidstvu více než 5000 let nazpět. Mezi pěstitelské velmoci se řadí samozřejmě Čína, Japonsko, Indie, ale i Pákistán, Srí Lanka nebo africká Keňa. Čajovník jako rostlina se rozšířila prakticky po celém světě a byla přirozeným vývojem i cíleným křížením modifikována do obrovského množství druhů. Tento nápoj vzniká sběrem a následným zpracováním čajových lístků a právě forma zpracování nás bude zajímat.

Kategorie: Homeopatie Zdraví hubnutí a diety