Co bychom měli jíst v zimě

Skutečně můžeme v zimě jíst cokoliv na co máme chuť? Tradiční česká kuchyně s příchodem chladných dní zažívá velké orgie. Nastává totiž doba zabíjaček, hodů a obžerství. V tomto období dochází ke zvýšené konzumaci tučných jídel. Není to nebezpečné?

V minulosti byly zimy delší a mnohem tužší. Lidé neměli tak dokonalé oblečení. Pohybovali se venku při velmi nízkých teplotách. Žili kratší dny. Méně svítili. Méně topili. Jídelníček nebyl tak pestrý, jako tomu je dnes. Byl za to energeticky vydatnější. Vážně si myslíte, že i dnes potřebujete stejně vydatný jídelníček?

 Co tedy jíst a pít během zimy, abychom se udrželi v kondici?

Stravování v zimě by se v současnosti nemělo příliš odlišovat od toho letního, tedy alespoň, co se výživové hodnoty týče. V zimě potřebujeme zvýšené množství vitamínů a minerálů. Už i proto, že naše strava je na čerstvé ovoce přirozeně chudší.

 A co dělat, abychom se zahřáli?

V zimě není vhodné konzumovat studené jídla a nápoje, zbytečně jimi totiž své tělo zatěžujeme. To samé platí i o mléce a mléčných výrobcích. Pokud se chcete zahřát, pijte spíše teplé nápoje, zkusit můžete i čerstvé zeleninové šťávy. Pozor si dejte na citrusy. Do svého jídelníčku zařaďte mrkev, celer, petržel, zelí, hrušky, jablka a ořechy. Velmi dobře tělu dělá kvašená zelenina. Teplými jídly a nápoji v zimě tělu dodáte snadno ztrácející se energii. Doba přeje rybám a drůbeži. Pravidelná porce masa je pro vás důležitá. I proto je toto období dobou pečených a dušených mas s omáčkami. Nebojte se luštěnin, pohanky, ovesných vloček a jáhel. Nezapomeňte na prohřívací koření (curry, papriku, pepř, hřebíček, chilli, badyán nebo skořici). Nepodceňujte sílu polévek. Kvalitní vývary jsou obzvláště v tomto období k nezaplacení. A pozor, vážně je nemusíte zahušťovat jíškou. Hutným krémům a omáčkám se v zimě spíše vyhněte, stejně jako těm smaženým.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Lída - andělské karty

Znamení Beran
Specializace Pomoc v obtížných životních situacích
Zaměření andělské karty, magie

Zeptejte se na Váš osud přímo Vašich andělů. Andělské karty jsou propojením právě s těmito anděli, kteří Vás opatrují a provázejí Vaším životem. Andělé Vám pomáhají splnit životní poslání a úkoly, díky kterým se stáváte lepšími.

Zašlete mi SMS ve tvaru ANDELSKA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62

Zašlete mi SMS ve tvaru ANDELSKA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Základní pravidla čarodějnictví

Jednadvacáté století je nakloněno k čarodějnictví ve velké podstatě jinak, než tomu bylo v sedmnáctém století, kdy probíhaly čarodějnické procesy. Inkvizice, jak už mnozí dnes vědí, byla namířena proti všem, kdo by se snad chtěl vzepřít těm, co ji prováděli. Otřesná doba s ještě otřesnějším příběhem je dnes minulostí a k čarodějnictví dnes mohou přilnout prakticky všichni, co mají o něco podobného zájem. Možná z důvodu volného času, ale také zajímavostí. Nutno však dodržovat základní pravidla čarodějnictví.

Místa s pozitivní energií

Jistě se vám již někdy stalo, že jste přišli na nějaké místo a pocítili něco zvláštního. Někdy je to mrazení, někdy místo doslova bere dech, cítit můžete i chvění nebo vibraci. Dané místo vás uklidňuje, uvolňuje, nabíjí, dává vám pocit harmonie, naplňuje vás pocitem štěstí, hřeje vás nebo vám umožňuje zažít pocit euforie. Jde o místo plné spirituality, kreativity, inspirace. Je to místo s pozitivní energií.