Čtyři dohody

Čtyři dohody od Dona Miguela Ángela Ruize patří u nás k těm nejoblíbenějším a nejvyhledávanějším motivačním knihám. Velmi dobře ji u nás představil před lety Jaroslav Dušek a od té doby u nás panuje mánie. Kniha vznikla podle učení starých Toltéků.

Ve čtyřech dohodách autor představuje příčinu (zdroj) omezujících názorů, které nás připravují o radost a vedou nás k zbytečnému utrpení. Na oplátku pak nabízí silný kód chování, který dokáže rychle změnit život v nový prožitek ze svobody, lásky a opravdového štěstí.

První dohoda

V prvé řadě se rozhodněte více si neubližovat a nezaklínat se slovem. Odstraňte výroky, které mohou vytvořit malé komplexy a další problémy. Už žádné “Buď zticha, neumíš zpívat!”. Nehřešte a ani o sobě neprohlašujte, že jste ošklivé, hrozné, tlusté a že vás přece nemůže mít nikdo rád. Slovo je mocné a magické, dokáže přinést štěstí, ale i všechno zničit. Užívejte slova pouze k tvorbě lásky.

Druhá dohoda

Neberte si nic osobně, a to přesto, že si o vás lidé myslí cokoliv. Je jedno, co si o vás myslí nebo říkají, neberte to vážně. Jde pouze o jejich pohled a názor, který odpovídá tomu v co věří. Lidé nedokáží vnímat sami sebe zevně, proto to dělají prostřednictvím lidí okolo sebe. Neustále zkouší, kde jsou jejich hranice, kam mohou zajít a kde je jejich osobnost. Jenže tu samozřejmě nikdy nenajdou. Bohužel slabší jedinec jim své hranice neukáže a manipulátoři si s nimi mohou zacházet, jak je jim libo. Ovšem pokud to dovolíte, přijdete o svou svobodu, sebedůvěru, i to, kým vlastně jste. Zapamatujte si, nikdy se to neděje kvůli vám, ale kvůli jim samotným. Své představy se pak snaží vnutit těm druhým.

To, co si o vás kdo myslí a co se o vás povídá, se vás vůbec netýká, protože to vypovídá pouze o nich. Když budete brát věci osobně, stáváte se slabou a snadnou kořistí dravců. Snadno vás nachytají na malou poznámku, a pak už vás nepustí a budou vás trávit jedem, jak se jim zachce. Jedinou cestou je vzepřít se tomu. Nenechte se manipulovat.

Všude, kde budeme, budou lidi, kteří budou lhát, není možné očekávat, že budou říkat pravdu, lžou ze strachu. Nikdy nejste odpovědní za chování druhých, nesete odpovědnost pouze za své chování. Můžete tedy bez obav říkat ano-ne a žádat cokoliv, budete potřebovat.

Třetí dohoda

Co od svého života chcete? Pokud máte odvahu klást otázky a nerozumíte, ptejte se. Nevytvářejte si domněnky. Zapomeňte na to, že všichni vidí svět stejně, jako vy. Může to pak za to, že předem ze strachu zatratíte, to, co má ve skutečnosti šanci na úspěch. Odpískáme si to předem sami. A je tomu tak jen proto, že sami tak jednáme. Vidíte a slyšíte, jen to, co chcete, ne to, co je skutečné. Domněnky komplikují život, vytváří nedorozumění. Je hloupost myslet si, že partner, kamarád jistě ví, co si myslíte, co chcete, co si přejete, když mu to neřeknete anebo se jej na to nezeptáte. Vede to ke zklamání, zranění a ztrátě iluzí. Přestaňte vysvětlovat a ospravedlňovat, klaďte otázky.

Čtvrtá dohoda

Vše dělejte nejlépe, jak dovedete. Tedy s nejlepším svědomím a vědomím. Nedělejte to přitom ze zištných důvodů, ale pouze proto, že vás to těší. Jen takové jednání vám mohou přinést radost a nečekanou odměnu, která může překonat vaše představy.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Kateřina - pomoc s láskou a vztahy

Znamení Ryby
Specializace Andělské karty, tarotové karty,
Zaměření Láska a vztahy, karmické vztahy, rodinné konstelace

Láska je nejvyšším a také nejvíce komplikovaným citem, který působí v životě mnoho štěstí, ale i trápení a smutku. Poradím Vám s Vaším stávajícím vztahem a neštastně zamilovaným pomohu získat lásku milované osoby. Vím, že láska často bolí a partnerské vztahy jsou mnohy obtížné, společnými silami vše napravíme.

Zašlete mi SMS ve tvaru MILOVAT datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60

Zašlete mi SMS ve tvaru MILOVAT datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 60

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

O masopustu

Právě v tomto období, tedy v postní době, která nastává po Třech králích a končí o Popeleční středě, se koná masopust. Třídenní svátek známý i jako Fašiangy, fašanky, ostatky, voračky, končiny či karneval. Nemá pevné datum. Jeho původ sahá hluboko do minulosti, ještě do doby předkřesťanských tradic.

Numerologie – číslo 22

Popularita numerologie prudce stoupá. Data, respektive čísla dost podstatně ovlivňují to, jak v životě uspějeme, co jsou naše slabé a i silné stránky a tak dále. Všechno to může mít dost zásadní význam na to, co se kolem nás děje. Numerologie je nauka o významu čísel, zkoumající jejich vliv a vibrace.

Jak na tom jsou jednotlivá znamení

Hvězdy toho ovlivňují doopravdy mnoho. Mohou nejen za to jací jsme, jak vypadáme a co máme rádi, ale za i to, zda jsme Kolumbové, domácí peciválové, plážoví povaleči anebo dobrodruzi. Hvězdy ví dokonce také i proč cestujeme a jak se na svých cestách chováme. Nevěříte? Pojďte se spolu s námi o tom přesvědčit.