Čtyři dohody

Čtyři dohody od Dona Miguela Ángela Ruize patří u nás k těm nejoblíbenějším a nejvyhledávanějším motivačním knihám. Velmi dobře ji u nás představil před lety Jaroslav Dušek a od té doby u nás panuje mánie. Kniha vznikla podle učení starých Toltéků.

Ve čtyřech dohodách autor představuje příčinu (zdroj) omezujících názorů, které nás připravují o radost a vedou nás k zbytečnému utrpení. Na oplátku pak nabízí silný kód chování, který dokáže rychle změnit život v nový prožitek ze svobody, lásky a opravdového štěstí.

První dohoda

V prvé řadě se rozhodněte více si neubližovat a nezaklínat se slovem. Odstraňte výroky, které mohou vytvořit malé komplexy a další problémy. Už žádné “Buď zticha, neumíš zpívat!”. Nehřešte a ani o sobě neprohlašujte, že jste ošklivé, hrozné, tlusté a že vás přece nemůže mít nikdo rád. Slovo je mocné a magické, dokáže přinést štěstí, ale i všechno zničit. Užívejte slova pouze k tvorbě lásky.

Druhá dohoda

Neberte si nic osobně, a to přesto, že si o vás lidé myslí cokoliv. Je jedno, co si o vás myslí nebo říkají, neberte to vážně. Jde pouze o jejich pohled a názor, který odpovídá tomu v co věří. Lidé nedokáží vnímat sami sebe zevně, proto to dělají prostřednictvím lidí okolo sebe. Neustále zkouší, kde jsou jejich hranice, kam mohou zajít a kde je jejich osobnost. Jenže tu samozřejmě nikdy nenajdou. Bohužel slabší jedinec jim své hranice neukáže a manipulátoři si s nimi mohou zacházet, jak je jim libo. Ovšem pokud to dovolíte, přijdete o svou svobodu, sebedůvěru, i to, kým vlastně jste. Zapamatujte si, nikdy se to neděje kvůli vám, ale kvůli jim samotným. Své představy se pak snaží vnutit těm druhým.

To, co si o vás kdo myslí a co se o vás povídá, se vás vůbec netýká, protože to vypovídá pouze o nich. Když budete brát věci osobně, stáváte se slabou a snadnou kořistí dravců. Snadno vás nachytají na malou poznámku, a pak už vás nepustí a budou vás trávit jedem, jak se jim zachce. Jedinou cestou je vzepřít se tomu. Nenechte se manipulovat.

Všude, kde budeme, budou lidi, kteří budou lhát, není možné očekávat, že budou říkat pravdu, lžou ze strachu. Nikdy nejste odpovědní za chování druhých, nesete odpovědnost pouze za své chování. Můžete tedy bez obav říkat ano-ne a žádat cokoliv, budete potřebovat.

Třetí dohoda

Co od svého života chcete? Pokud máte odvahu klást otázky a nerozumíte, ptejte se. Nevytvářejte si domněnky. Zapomeňte na to, že všichni vidí svět stejně, jako vy. Může to pak za to, že předem ze strachu zatratíte, to, co má ve skutečnosti šanci na úspěch. Odpískáme si to předem sami. A je tomu tak jen proto, že sami tak jednáme. Vidíte a slyšíte, jen to, co chcete, ne to, co je skutečné. Domněnky komplikují život, vytváří nedorozumění. Je hloupost myslet si, že partner, kamarád jistě ví, co si myslíte, co chcete, co si přejete, když mu to neřeknete anebo se jej na to nezeptáte. Vede to ke zklamání, zranění a ztrátě iluzí. Přestaňte vysvětlovat a ospravedlňovat, klaďte otázky.

Čtvrtá dohoda

Vše dělejte nejlépe, jak dovedete. Tedy s nejlepším svědomím a vědomím. Nedělejte to přitom ze zištných důvodů, ale pouze proto, že vás to těší. Jen takové jednání vám mohou přinést radost a nečekanou odměnu, která může překonat vaše představy.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Renáta - Věštírna a věštění budoucnosti

Znamení Lev
Specializace Magie, tarotové karty, kyvadlo
Zaměření Věštění budoucnosti

Otevřte dveře k bráně osudu, zastavte se a hleďte na Váš budoucí život. Mé jméno je Renáta a věštění budoucnosti a pomoc lidem je pro mne životním posláním. Společně nahlédneme do Vaší blízké i vzdálenější budoucnosti.

Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zavolejte mi na číslo 906 90 01 02 a zadejte mojí linku 60

Zašlete mi SMS ve tvaru ESOTERIKA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 90 01 02 a zadejte mojí linku 60

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

HOROR V AMITYVILLE 3: Uzavření kruhu

Manžele Warrenovi se k případu nedostali náhodou. Vše bylo na popud New Yorské televizní stanice, která se o příběh začala zajímat. V podstatě jen reagovali na poptávku trhu, protože diváci byli chtivý příběhů o domě v Amityville. Všudypřítomná hrůza a zděšení kolem masového vyvraždění rodiny neutichali a lidé chtěli vědět víc. Možná je ale více nežli holá fakta zajímala duchařská historka a byli ochotni uvěřit všemu. Reportérka Laura Didio kontaktovala nejprve George Lutze a poté manžele Warrenovi. Ti na její žádost přijeli i s dalšími kolegy z řad spiritistů, okultistů a parapsychologů. Večer 6. března 1976 vstoupili společně dovnitř, aby začali s natáčením. „V tom domě bylo něco víc než jedna entita. Vlastně toho bylo mnohem víc. Jako byste stáli přímo nad pekelnou jámou. Popisovat to všechno nemá smysl. V každém případě, nešlo o klasický případ posedlosti, který jsme do té doby znali z praxe,“ komentuje události Lorraine.

Bylinky sbírané o slunovratu

Noc Letního Slunovratu je magická. Alespoň tomu lidé věřili již od pradávna. I proto se v předvečer slunovratu konaly různé rituály a kouzla. Kromě toho se však v tuto noc také sbíraly byliny, které měly mít mnohem silnější moc než kdykoli jindy. Ze země totiž tryská mocná energie, která otvírá brány mezi světy.

Výklad tarotu eso holí

Malou arkánu tvoří celkem čtyři oblasti, hole, meče, pentalky a poháry. Každá z nich má po čtrnácti kartách. Možná je to paradox, ale malá arkána má mnohem více karet, než tak velká. Jmenné označení nejspíš vychází z toho, že malá arkána je o něco mladší, než ta velká, která je původní.