Co je šamanismus

Šamanismus si nejvíce spojujeme s Indiány, avšak nejen oni měli své šamany. Šamanismus je ve skutečnosti známým pojmem mnoha kultur v různých částech světa. Znám a provozován byl již od dob paleolitických lovců a sběračů.

O šamanismu

Termín šamanismus pochází z Tunguska. Šamanem je osoba, která dokáže ve změněném stavu cestovat do jiných realit. Úkolem šamana je vždy pomáhat danému společenství. Šaman je považován nejen za skutečný původ medicíny, ale i náboženství. Šamani měli v mnoha kulturách klíčovou roli, a to nejenom v případě léčby, ale i rozhodování. Vyznačoval se tím, že byl velmi úzce spjat s přírodou. To, co znal a dovedl on, neuměl nikdo z komunity. Šlo tedy vždy o velmi inteligentního člověka.

Šaman

Šamani byli lidé s talentem pro paranormální jevy, měli ohromnou intuici, byli bystří, velice vzdělaní a celkově výjimeční lidé, kteří se dokázali dostat do šamanského transu. Šaman se učil po celý život. Vychovávali si své nástupce, které doprovázeli na jejich cestě za samostatností. Byl prostředníkem mezi lidmi a světem duchů, hovořil s bohy, věštil a působil i jako psycholog. Společnost si ho velmi vážila. Šamanem se nemohl stát kde kdo, buď toto postavení zdědil anebo byl vyvolen duchy.

Šamanský rituál

Šamani měli spoustu rituálů avšak k těm stěžejním patří bezesporu rituální písně, tance a hra na bicí nástroje, které mu pomáhaly dostat se do jiných světů. Rituální tanec, zpěv i hudba má zcela specifický rytmus.

Šamanismus v současnosti

Nejvýznamnější a nejznámější šamanismus v dnešní době je ten sibiřský a severoamerický. Bohužel ten ruský byl v průběhu stalinismu pronásledován a lidi, kteří se mu věnovali byli popraveni. I přes tuto smutnou skutečnost se jim jej nepodařilo vymýtit a dnes zde zažívá renesanci. Nám více známý je díky westernovým filmům šamanismus americký. I zde to však Indiáni neměli jednoduché, protože i zde stál dlouho mimo zákon.

 

 

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Iveta - výklad karet

Znamení Kozoroh
Specializace Výklad karet
Zaměření Andělské karty, cikánské karty, tarotové karty

Pro výklad karet používám cikánské, tarotové i andělské karty, se kterými mám velmi dobré zkušenosti a vím, že výklad právě z těchto karet spolehlivě funguje. S pomocí karet určím nejen obecně Vaši budoucnost, ale můžeme se zaměřit také na jednotlivé oblasti Vašho života, jako je zdraví, finance, láska.

Zašlete mi SMS ve tvaru KARTARKA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61

Zašlete mi SMS ve tvaru KARTARKA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Jste si jisti, že vám někdo nevymývá mozek?

Brainwashing je odborně znějící anglický termín pro vymývání mozku anebo také i pro manipulaci s myšlením. Původně však toto jednání bylo označováno za kontrolu mysli (samozřejmě někým jiným než vámi), čili mind control, thought control nebo coercive persuasion. Je zajímavé, že i když brainwashing užívají lidé ve všech kulturách napříč celým světem již po řadu staletí, veřejně se této problematice začali věnovat až během studené války CIA. K vymytí mozku není zapotřebí mučení, jak si mnozí lidé myslí, ale postačí k tomu znát několik psychologických technik.

Kdy je ta nejvhodnější doba pro svatbu podle horoskopu

Podle někoho nenastane ten správný okamžik pro vstup do manželství, jiní si myslí, že tomu tak je kdykoliv (čím dříve, tím lépe). Správný výběr data svatby je bezesporu důležitý, protože může ovlivnit celý vztah, víte však, jak tomu mají jednotlivá znamení? Pokud netušíte, poradíme vám, třeba vám to pomůže ve vlastním rozhodování.