Co je šamanismus

Šamanismus si nejvíce spojujeme s Indiány, avšak nejen oni měli své šamany. Šamanismus je ve skutečnosti známým pojmem mnoha kultur v různých částech světa. Znám a provozován byl již od dob paleolitických lovců a sběračů.

O šamanismu

Termín šamanismus pochází z Tunguska. Šamanem je osoba, která dokáže ve změněném stavu cestovat do jiných realit. Úkolem šamana je vždy pomáhat danému společenství. Šaman je považován nejen za skutečný původ medicíny, ale i náboženství. Šamani měli v mnoha kulturách klíčovou roli, a to nejenom v případě léčby, ale i rozhodování. Vyznačoval se tím, že byl velmi úzce spjat s přírodou. To, co znal a dovedl on, neuměl nikdo z komunity. Šlo tedy vždy o velmi inteligentního člověka.

Šaman

Šamani byli lidé s talentem pro paranormální jevy, měli ohromnou intuici, byli bystří, velice vzdělaní a celkově výjimeční lidé, kteří se dokázali dostat do šamanského transu. Šaman se učil po celý život. Vychovávali si své nástupce, které doprovázeli na jejich cestě za samostatností. Byl prostředníkem mezi lidmi a světem duchů, hovořil s bohy, věštil a působil i jako psycholog. Společnost si ho velmi vážila. Šamanem se nemohl stát kde kdo, buď toto postavení zdědil anebo byl vyvolen duchy.

Šamanský rituál

Šamani měli spoustu rituálů avšak k těm stěžejním patří bezesporu rituální písně, tance a hra na bicí nástroje, které mu pomáhaly dostat se do jiných světů. Rituální tanec, zpěv i hudba má zcela specifický rytmus.

Šamanismus v současnosti

Nejvýznamnější a nejznámější šamanismus v dnešní době je ten sibiřský a severoamerický. Bohužel ten ruský byl v průběhu stalinismu pronásledován a lidi, kteří se mu věnovali byli popraveni. I přes tuto smutnou skutečnost se jim jej nepodařilo vymýtit a dnes zde zažívá renesanci. Nám více známý je díky westernovým filmům šamanismus americký. I zde to však Indiáni neměli jednoduché, protože i zde stál dlouho mimo zákon.

 

 

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Lída - andělské karty

Znamení Beran
Specializace Pomoc v obtížných životních situacích
Zaměření andělské karty, magie

Zeptejte se na Váš osud přímo Vašich andělů. Andělské karty jsou propojením právě s těmito anděli, kteří Vás opatrují a provázejí Vaším životem. Andělé Vám pomáhají splnit životní poslání a úkoly, díky kterým se stáváte lepšími.

Zašlete mi SMS ve tvaru ANDELSKA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 79

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62

Zašlete mi SMS ve tvaru ANDELSKA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 79 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 62

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Výklad tarotu čtyři hole

Tarotové karty obsahují velkou arkánu, kterou tvoří dvacet dva karet, a pak také malou arkánu, kde je karet hned padesát šest. Malá se označuje proto, že je mladší, než původní velká arkána. Lidé se občas domnívají, že karty malé arkány nemají tak silný význam jako ty z velké arkány. To je ale omyl.

Bestiář

Známý bestiář díky české, mimo jiné, autorce knih a šéfredaktorce známého časopisu Barbaře Nesvadbové, který byl mimo jiné zfilmován, je zcela jiná kniha, než je klasický bestiář z druhého století. Právě druhá jmenovaná snad i sloužila jako předloha k dílu české autorky, jistě je v ní mnoho souvislostí a srovnání, především, co se srovnání zvířat s lidskou povahou týče. Samozřejmě může jít pouze o domněnky, možná i zpochybnitelné, či pouhá souvislost a spojitost jednoho díla s druhým činí vyloženě název.

Oblíbená barva a osobnost

Otázka na oblíbenou barvu skýtá nejen to, jaké barvě dává jedinec přednost, ale dost také poukazuje na vlastnosti a charakteristiku osobnosti. Barva, které dáváme přednost, ukazuje třeba i na naše slabé, nebo silné stránky, i to, jak řešíme situace, nebo se snažíme, a mnoho dalšího. Každá barva má své specifikum, své vyzařování a to, kterou zvolíme jako svoji oblíbenou, může hodně vypovědět o povaze.