Jak užívat éterické oleje

Éterické oleje jsou známé i jako esenciální, se užívají nejen parfumářství, kosmetologii, potravinářství a farmacii, ale i v aromaterapii. Tam je můžete používat hned několika způsoby a my vám dnes povíme jakými.

Aromaterapie za užití difuzéru

Silice z oleje se díky difuzéru šíří vzduchem a vdechováním se dostávají do plic a odtud do krve. Pokud na ně nejste alergičtí, neexistuje na tuto terapii kontraindikace. Užité množství závisí od velikosti prostoru. Může se jednat o dvě, ale i 10 kapek.

 Aplikace éterických olejů prostřednictvím inhalace

Pár kapek do horké vody, horký ručník přes hlavu a je zde ideální léčebná metoda na nachlazení. Léčebný účinek inhalací je mnohem větší, než u použitého difuzéru.

 Aplikace olejů na kůži

V rámci léčby éterickými oleji je můžete nanášet i na kůži. Vždy stačí pouze 1-5 kapek, které do pokožky vetřete lehkou masáží. Pokud chcete účinek zpomalit a prodloužit délku účinku, smíchejte je s kvalitním rostlinným olejem.

 Užívání ústy

Aplikace éterických olejů do úst je reálná pouze ve výjimečných případech a je nutné je aplikovat s velkou opatrností a pod vedením odborníka. Obvykle se pak olej podává s kostkou cukru, medem anebo rostlinným olejem, a to pouze ve velmi nízkých dávkách. Jde o množství 1, maximálně 5 kapek.

 Jiné možnosti užívání éterických olejů

  • Éterické oleje můžete užívat i jako parfém. Stačí jen, když nanesete pár kapek na kůži.

  • Užít je můžete i k dochucení pokrmů. Vhodnými oleji jsou ty vyrobené z citrónu, pomeranče, anýzu, skořice, bergamotu a dalších aromatických olejů.

  • Oleje můžete přidat i do koupele. V tomto případě mají skvělý relaxační nebo stimulační účinek.

  • Olej můžete nakapat i do zvlhčovače vzduchu.

  • Spolu s rostlinnými oleji je můžete užít k masáži.

  • Éterické oleje je vhodné užívat i jako insekticidy (jde především o citronellu, levanduli a cedr).

  • Použít je můžete i při praní k provonění prádla.

Momentálně jsem online (Na Vaší otázku odpovím do 5 minut.)

Kartářka Zdeňka - budoucnost dítěte

Znamení Beran
Specializace Andělské karty, tarotové karty, astrologie
Zaměření Dětské horoskopy, budoucnost dítěte

Specializuji se na výklad budoucnosti dětí, protože vím, že mnohé z ní se dá často ovlivnit a pozměnit k lepšímu. Vyložím Vám životní cestu a významné okamžiky, které Vašeho potomka čekají a na které je vhodné se připravit. 

Zašlete mi SMS ve tvaru RADA datum narození, jméno a otázku na číslo 903 55 60

Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61

Zašlete mi SMS ve tvaru RADA datum narození, jméno a Vaši otázku na číslo 903 55 60 Zavolejte mi na číslo 906 70 01 02 a zadejte mojí linku 61

Moje stránka, otázky a ohlasy

Podobné články

Časté noční můry

Jestliže máme hrozivý sen, ze kterého se uprostřed noci vzbudíme vyděšení, pak se rázem uklidníme, že je to pouze sen. Jestliže se takový sen zjeví jen jednou, pak se dá tvrdit, že je to jaksi v pořádku, ale pokud se opakuje i tak, že se děsíme chodit i spát, pak už jde o vážný problém, který je potřeba řešit. Existují dokonce časté noční můry, které se opakují a zdají se více lidem. Důvod, proč k tomu nastává, může být klíček k objasnění a také zbavení si takové noční můry.

Vařte podle hvězd: vzdušná znamení

Vzdušná znamení berou jídlo jako rituál: jeho účel je sice v jádru světský, ale ve skutečnosti jej vnímají i jako prostředek pro setkávání a utužování dobrých vztahů. Nelze jim vyloženě vytknout, co jedí špatně ani určit přímo vhodné a vyloženě prospěšné potraviny. Vodnáři, Blíženci a Váhy jak bysmet jedí totiž úplně všechno.

Kategorie: Horoskopy Astrologie Zdraví hubnutí a diety